Autor Wątek: Video-gameplay Dragon vs Crab z facebooka FFG  (Przeczytany 1811 razy)

Kris

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 740
    • Zobacz profil
Video-gameplay Dragon vs Crab z facebooka FFG
« dnia: 2017-07-15, 01:10 »
FFG wrzuciło na twarzoksiążkę prawie godzinny gameplay Dragon vs Crab:
https://www.facebook.com/FantasyFlightGames/videos/10154599181817143/

Chłopaki grając tłumaczą przy tym po kolei wszystkie zasady, więc tylko dwie rundy udało im się zagrać, ale standardowy czas starcia to według nich 45-60min.

Powiem szczerze po obejrzeniu jestem miło zaskoczony mechaników ringów - w praktyce wygląda dużo lepiej niż na papierze.

Utrzymywanie/discardowane postaci pod koniec tury - widzę, że rozwiązuje to jeden z problemów, który nie podoba mi się w Agocie pt. gram za mało globalnych resetów/zgraliśmy resety za szybko i pojawiają się tury w których po każdej stronie stołu jest z 10 postaci i wszelka matematyka bitew zaczyna tracić sens. Na stole stabilnie utrzymują się po ok. 3 postacie i spokojnie można nimi zrobić dwa wyzwania i jeszcze pomyśleć o obronie. Wartości są przy tym na tyle niskie, że zagranie attacha/dopałki +2 robi sporą różnicę i ma sens.

To zupełnie inna gra... ale jak dobrze się zapowiada! :)

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Video-gameplay Dragon vs Crab z facebooka FFG
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-07-15, 07:43 »
Mnie tylko martwi czy nie urosną w siłę jakieś bardzo podejrzane kontrolki w stylu, pierwsza runda pas, pas, pas. Druga runda to samo, trzecie się sypię jak wariat za 20+ kwiatków... No i szkoda, że na tym demo gamingu się żadne holdingi nie pojawiły.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Video-gameplay Dragon vs Crab z facebooka FFG
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-07-15, 10:27 »
po obejrzeniu filmiku stwierdzam że z łóżka bym nie wyrzucił tylko po co te nerdy obok;)

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Video-gameplay Dragon vs Crab z facebooka FFG
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-07-15, 11:20 »
po obejrzeniu filmiku stwierdzam że z łóżka bym nie wyrzucił tylko po co te nerdy obok;)

Wszystko byłoby ok, gdyby tylko się nie odzywała i wyłącznie kiwała głową.



Kartka dnia - Szarza. Zapłać jeden kwiatek i wstaw dowolnego zioma z prowincji do bitwy. Popraw For Greater Glory, Good Omen (warunkowo) lub Reprieve (też 1 kwiatek) i ciesz się dwuturowym koksem w cenie dwóch kwiatków. Oczywiście neutral. Seems legit.  ;D

W kategoriach starolegendowych:

Absent Battle, 3G: Recruit a target Personality in one of your Provinces ignoring costs. Discard them at the end of the turn.

:)



Przyuważyłem, że mój nowy ulubiony dezajner zczitował przy mulliganie. Zamienił pozycję Mirumoto's Prodigy (z drugiej na trzecią prowincję). Ma to znaczenie, zwłaszcza, jeśli ktoś "sprytny" na tym etapie przestawi sobie dobrą postać, którą chciałby zostawić na drugą turę, albo pod w/w Charge, na najbardziej trudną do zniszczenia prowincję żeby uchronić ją przed ewentualnym discardem po przegranej bitwie.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe