Autor Wątek: Yoritomo Haruna  (Przeczytany 4977 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Yoritomo Haruna
« dnia: 2014-07-14, 23:53 »
Yoritomo Haruna (L5R.com)
Mantis Personality - RARE - 48

Force: 0
Chi: 2
Honor Requirement: 2
Gold Cost: 2
Personal Honor: 2

Mantis Clan • Courtier • Merchant

Economic Open, : Target a Market or Port card in your Province. You may either use one of its abilities ignoring costs, produce 2 Gold, or taget your Personality and give him +2F, or +3F ih he is Spider Clan. Discard the card and refill the Province face-up.

"She works long hours for Yashinko-sama's convenience, affording no time for herself." - Yoritomo Dairu

Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-07-28, 15:12 »
Ona + Second City Market, anyone?
Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-07-28, 16:57 »
Imho zbyt niestabilna na kombo z Second City Market+Merchant Atoll ale oczywiscie ze potestuje :)

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-07-28, 17:17 »
Do tego pozbywa się problemu z pojawianiem się golda zamiast personalek na prowkach w late gamie. I daje albo od razu kasę na jaki attach, albo 2F Przyjemna jest.
Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-07-28, 20:51 »
I moim zdaniem nie dziala to kombo bo dalej trzeba zaplacic GC holdingu.
Zobaczymy co powie rules team

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

burning_librarian

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-07-28, 22:40 »
ten głupi pieniążek za srającym samurajem wprowadza mnóstwo niejasności. intuicja podpowiada mi, że tylko debil mógłby w jednym dodatku wypuścić holding i postać, które pozwalają wystawić za darmo dowolny inny holding.

adv rulebook, s. 13, mówi:
Some actions tell you to “Recruit” or “Equip” a card. When this happens, pay the cost of the card entering play (indicated by the action’s own [pieniążek z *] Gold cost), and apply all the effects of the Recruit or Equip player action.

koszt, który masz zapłacić w akcji marketu, jest kosztem holdingu. pieniążek w akcji marketu jedynie wskazuje na ten koszt. ergo haruna nie pozwala ignorować kosztu holdingu, który kupujesz z marketu, ponieważ nie jest to koszt akcji, tylko koszt rekrutowanego holdingu. imho.

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-07-28, 22:52 »
Imho ignoruje się koszty, czyli wszystko przed : , więc:
a) to zadziała i będzie zgięte (holding wstawiany bez kosztu z SCM)
b) to zadziała, ale skoro ignorowało się koszty to można wstawić holding za 0, bo nie zapłaciło się za recruit *G

takie teoretyzowanie
muszą ignorować ikonkę samuraja na używanym holdingu - no bo jak kiwnąć kartę poza grą, więc muszą też zignorować ikonkę *G, a skoro się nie płaci to nie wiadomo co się dzieje z recruitem

imho
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

burning_librarian

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-07-28, 23:40 »
yrq, nie. pieniążek za samurajem nie jest kosztem akcji marketu - on jedynie WSKAZUJE na koszt holdingu, który ta akcja rekrutuje. rekrutacja jest efektem tej akcji, więc koszt holdingu musisz zapłacić - jedyny koszt, jaki ignorujesz, to bow marketu. 'imho' dodałem nieszczerze.

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-07-29, 01:20 »
ten głupi pieniążek za srającym samurajem wprowadza mnóstwo niejasności. intuicja podpowiada mi, że tylko debil mógłby w jednym dodatku wypuścić holding i postać, które pozwalają wystawić za darmo dowolny inny holding.
Trzeba ją kiwnąć
Musi Ci podejść w odpowiedniej konfiguracji
No i tylko porty czy markety

Ale wyjście takich dwóch kart w jednym dodatku mówi, że karty nie są sprawdzane pod kątem jasności rzeczy na nich napisanych.

adv rulebook, s. 13, mówi:
Some actions tell you to “Recruit” or “Equip” a card. When this happens, pay the cost of the card entering play (indicated by the action’s own [pieniążek z *] Gold cost), and apply all the effects of the Recruit or Equip player action.

koszt, który masz zapłacić w akcji marketu, jest kosztem holdingu. pieniążek w akcji marketu jedynie wskazuje na ten koszt. ergo haruna nie pozwala ignorować kosztu holdingu, który kupujesz z marketu, ponieważ nie jest to koszt akcji, tylko koszt rekrutowanego holdingu. imho.

Na Adv Rulebook bym się nie powoływał, bo to było dawno i nieprawda.
Comprehensive rules mają coś takiego:
Cytuj
Sometimes, as with Equip (p. 36), “Recruit” is used as an effect in card text. This means that the effects of the Recruit action are activated, and the card’s Gold Cost is checked against the amount paid for the original action. If the original action did not give the opportunity to pay Gold, then before the card enters play, its Gold Cost must be paid or the entering play fails. The original action may modify any of the rules of the Recruit procedure; for example, it may ask you to Recuit a card “from the discard pile.”

I jest tam napisane, że jeżeli akcja nie dawała możliwości zapłacenia za recruit/equip, to trzeba zapłacić. Ale ta akcja ma napisany koszt, tylko można go zignorować.
Pomieszanie z poplątaniem.

Ale od strony RT liczę na jakieś rozsądne wyjaśnienie, a nie na kolejną zmianę w zasadach...
Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #11 dnia: 2014-07-29, 09:10 »
LOoooooooooL

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #12 dnia: 2014-07-29, 10:16 »
gupki
nie uczenie sie na wlasnych bledach i powielanie je w kolejnych odsłonach....
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #13 dnia: 2014-07-29, 10:28 »
Kolejne darmowe złoto? So sick. Jak dla mnie tak to wyglądało, ale miałem jeszcze nadzieję, że nie rozumiem zasad w nowej (dla mnie) edycji. No to mamy chase erkę - chyba nawet ja ją wcisnę do decku. Tylko sądzę, że trzeba będzie ją szybko sprzedawać, bo może dostać erratę ;) Z drugiej strony, Palmer nawet nie wdawał się w szczegóły odpowiadając na pytanie, więc oni chyba tego chcą (w sensie: darmowego złota). Fuck, Yashinko dawała 6G za 7 (dla nie-Mantisów), a uczennica Yashinko daje 5G za 4G (dla nie-Mantisów), albo 5G za 2G (dla Mantisów), co jest już niezłym zgięciem, szczególnie, że to nie unik.

burning_librarian

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #14 dnia: 2014-07-29, 10:36 »
haruna daje 5 g tylko w wyjątkowej sytuacji, zazwyczaj będzie dawała mniej od yashinko. ale nie oszukujmy się, nie dla produkcji złota będziesz ją grał, tylko dla możliwości skorzystania z holdingów, których już nie potrzebujesz, bez konieczności ich kupowania i przemiału dynastii.

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #15 dnia: 2014-07-29, 10:51 »
haruna daje 5 g tylko w wyjątkowej sytuacji, zazwyczaj będzie dawała mniej od yashinko. ale nie oszukujmy się, nie dla produkcji złota będziesz ją grał, tylko dla możliwości skorzystania z holdingów, których już nie potrzebujesz, bez konieczności ich kupowania i przemiału dynastii.
Myślę, że będę ją grał ze wszystkich tych powodów :)

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #16 dnia: 2014-07-29, 22:22 »
I tak wolę 2x klanówkę w pierwszym wyjściu dostać. Albo u mantisa port 4 za 5 i klanówkę. Albo yashinko i coś.

Plus panienka ma 2 wymagań, więc w mantisie mówimy nie sensejom wtedy.

Jest ok, fajny trick, rzecz do trzymania w decku, bo jest uniwersalna, ale bez szału imho.
Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #17 dnia: 2014-07-29, 23:10 »
Jak podejdą dwie, mientusy będą Ci się sypać zawszy z maksymalnej liczby postaci. Po spotkaniu z moją duelówką powinieneś kojarzyć jak straszne jest sprawne mielenie się przez dynastię.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #18 dnia: 2014-07-30, 00:13 »
Jak podejdą dwie, mientusy będą Ci się sypać zawszy z maksymalnej liczby postaci. Po spotkaniu z moją duelówką powinieneś kojarzyć jak straszne jest sprawne mielenie się przez dynastię.
W pierwszej turze, dwie panienki plus dwa konkretne holdingi muszą podejść. Jak nie podejdzie SCM, panienka ląduje na dole decku albo w discardzie, bo inaczej nie będzie dobrego złota.
Się dziwię czemu krzyku nie ma o senseja krabowego, a jest tutaj.

Poza tym jakie dobre postaci ma mantis, które będą wyskakiwać za tego golda i niszczyć świat? Ogra?
Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Yoritomo Haruna
« Odpowiedź #19 dnia: 2014-07-30, 00:18 »
A jakie u mnie wyskakują? Dueliści z 3Chi? Tu nie idzie o jakość.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.