Autor Wątek: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG  (Przeczytany 17004 razy)

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #40 dnia: 2017-10-08, 11:19 »
Pandowy turniej jak zawsze super :) Luka robi świetną robotę.


Swoją drogą tak wyczerpującej psychicznie gry jak Legenda jeszcze nie grałem - 8 growe turnieje agota już zdażało mi się grać, ale po nich nie wracałem jak totalne zombie do domu (aż dojechałem do stacji Kabaty i musiałem się cofać :D )

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #41 dnia: 2017-10-08, 11:50 »
Pandowy turniej jak zawsze super :)

Jak się już obudziłeś to może jakiś raport i finałowa splash-lista? ^_^
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #42 dnia: 2017-10-08, 12:54 »
Również dzięki za turniej! :D
Brak słów, żeby wyrazić jak dobrze się bawiłem! :)
Gra świetna, ludzie świetni i atmosfera pierwsza klasa :)
Dzięki wszystkim za gry i fajnie, że można poznać nowe twarze (zwłaszcza te z forum ;) ).
Do następnego! :)
Banzai! :D
Dzięki za pierwszą grę, pomimo porażki bawiłem się dobrze jak nigdy, serio - jak coś u Was zorganizujecie to bankowo wpadam po rewanż :)
Swoją drogą nauczyłem się dwóch nowych dla mnie rzeczy na tym turnieju - tego, że nie można po mulliganie dynastii podejrzeć nowo wyłożonych kart (o czym uświadomił mnie właśnie Sebastian) i braku możliwości zadecydowania przez gracza który wygrał "rzut kostką", czy będzie pierwszy czy drugi (tu już ukłony dla organizatora).

Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #43 dnia: 2017-10-08, 13:43 »
Też dzięki za grę ;) I tak z Tobą i każda inna to był mega fun :)
A co do naszego miasta, to ja jak zawsze będę starał się wkręcić ludzi i zainteresować grą, ale niestety Olsztyn jakoś marnie w tej kwestii wypada ;) Zazdroszczę innym miastom takich dużych środowisk. Ale co tam, trzeba się cieszyć, że jest chociaż jeden czy dwóch kumpli do kart ;) I jak tylko będzie okazja to na pewno coś zrobimy i już serdecznie zapraszam, hehe ;)
Co do tego "rzutu na rozpoczęcie" to i tak zauważyłem, że na tą chwilę każdy chce być drugi, więc i tak na jedno wychodzi :P A sama idea losowego wyznaczania kto zaczyna jest ok i nic, a nic mi nie przeszkadza ;)
"...every man dies, not every man really lives..."

okami

  • Dragon Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #44 dnia: 2017-10-08, 14:13 »
Również bardzo wszystkim dziękuję za turniej - było super! Szczególne podziękowania dla organizatorów, dla przeciwników, z którymi grałem (trafiłem na fajny "miks" debiutantów oraz weteranów starego L5R), oraz dla Wosho za dostarczenie pudeł oraz pomoc w logistycznym ogarnięciu składania talii z 3 CS - dzięki temu nie musiałem walczyć z chaosem na miejscu oraz znacznie łatwiej rozparcelowywało mi się karty do klasera w domu.
Co do samej gry - zawsze bardzo lubię moment konfrontacji teoretycznych rozkmin z rzeczywistością - pewnych interakcji sam nie widziałem. :) Zgodnie z przewidywaniami dostałem bęcki (chociaż udało się raz wygrać, więc całkiem smutny do domu nie poszedłem ;) ), ale sporo się nauczyłem (nade wszystko większej ostrożności i rozwagi w atakach na początku gry. Mam poza tym wrażenie, że najmniejszy opór byłem w stanie stawić grając przeciwko Skorpionowi i Feniksowi, a wcześniej o tych klanach wiedziałem najmniej, zwłaszcza o Feniksie, więc teraz mam lepszy ogląd, jak one funkcjonują. Teraz myślę co ulepszyć w talii (mam wrażenie, że zdarzało jej się zacinać i zastanawiam się, jak zminimalizować to ryzyko, chociaż najpewniej sam się zacinałem przez brak ogrania) i czekam na kolejne spotkania. :)

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #45 dnia: 2017-10-08, 15:18 »
Pandowy turniej jak zawsze super :)

Jak się już obudziłeś to może jakiś raport i zwycięska splash-lista? ^_^

Z raportem to będzie gorzej bo już mi się wszystkie gry lekko zlewają zwłaszcza 4 ze skorpionami :)


W sumie to sam nie wiem jakim cudem zrobiłem drugie miejsce. Wosho mi nie wierzy ;) , ale przed turniejem zagrałem tylko 3 gry na proksach innymi klanami.

No ale core set jest jaki jest wiec złożyłem deck "good stuff" podpytując na Cranowej grupie o kilka kart , które wydawały mi się mocno wątpliwe, splash uznałem , że powinien negować moje słabości , więc wziąłem Craba dla Reprieve i Stoic gunso (wrzucenie gościa który sam się pompuje do 5 siły robi różnicę).

Na miejscu okazało się, że jest tylko 3 Żurawi a więcej jest nawet Unicorna co mnie lekko zdziwiło.


A gry posiłkując się Jousting Pavilionem to co pamiętam:

1. Olek "Lion"  moja pierwsza gra Żurawiem przeciwnik jak pamiętam na podobnym poziomie doświadczenia był - generalnie bardzo wyrównana, ale byłem ciut szybszy i stronghold Lwów padł od polityki ;)
2. Artur "Unicorn" - tutaj wtopiłem na własne życzenie przez nieznajomość kart - miałem setup z 1 i championki i wbiłem samotną championkę akurat w prowincję odrzucającą postać - a miałem wyczyścić podwójnym Voidem fate z obu postaci przeciwnika i następną turę zacząć z Championem vs pusty stół przeciwnika. Mimo wszystko rzeźbiłem dalej i mimo naporu przeciwnika 3 prowincje rozbiłem.  W ostatniej turze miałem 2 Stoic Gunso na ręce w prezencie dla Strongholdu przeciwnika, ale warunek był najpierw wybronić atak Unicorna na mój, niestety nazbierali tyle kart z 2 razy zagranej lornetki na gościa z wstawaniem i tradera, że nie starczyło mi mieczy i banzai do obrony :)
3. Bartek "Crab" - przeciwnik z którym grałem sporo w SWD tutaj nowy jak jak - przelicytował z honorem i w pewnym momencie został na 3 pkt. - co moja Hotaru wykorzystała robiąc podwójny Air z unoppem bo wszystko co mogło się bronić zostało wcześniej wciągnięte Doji Challangerem w military jak dobrze pamiętam.
4. Andrzej "Scorpion" - pierwsza gra z nimi tutaj przeciwnik dobił mnie do 1 czy 2 honorów samemu zostając na trzech ale jakoś to wybroniłem honorując swoich i na koniec dishonorowałem jego.
5. Jaimie "Scorpion" - tutaj przeciwnik też zszedł do 3 honoru i w ostatniej turze go wymęczyłem do 0

Swiss skończyłem z 4-1 zostając najlepszym Żurawiem (z trzech :) i jedynym zawodnikiem w top 8 który nie gra Lwem lub Scorpionem

Top 8. Wosho "Scorpion" - tutaj mocno oberwałem w pierwszej turze tracąc Challangerkę z 2 fate w pierwszej turze z I can Swim (moje honorowania i countery stwierdziły, że nie są potrzebne na ręce) w końcu przegrałem, ale Wosho musiał już jechać i zdropował, więc z tych co zostali wszedłem na jego miejsce.
Top4. Reece "Lion" - przeciwnik miał plan wstawił 3 postaci bez fate'a i chciał złamać prowincję na military - ale akurat mu się trafiła ta co zmieniała typ konfliktu :D Potem moja uhonorowana Challengerka zjechała jedną jego przy okazji wciągając jego gostka 0/2 do military , a uhonorowana Whispererka zjadła drugą. Więc drugą turę zaczynałem z 2 uhonorowanymi postaciami vs pusty stół i 2 zniszczone prowincje. W trzeciej zjadłem stronghold polityką (kucną mi Questa ale i tak dobiłem do 12 Watch Commanderem)
Finał. Roman "Scorpion" - nie umiem grać z nimi prawie cały stół miałem dishonorowany w  pewnym momencie miałem 1 strzał na zwycięstwo - przeciwnik miał 3 honoru - wystarczyło wygrać powietrze jadąc Kakitą Asami i Hotaru ale przeciwnik miał cancela na moje Admit Defeat.

Lista później - muszę w fiveingsach obrobić.

W każdym razie Doji Challanger była MVP w każdej wygranej grze (design team płakał jak projektował). Teraz kombinuje jak się sideboardować na Scorpiona bo to chyba będzie popularny wybór na początku.

Jesze mnie korci by pograć Unicornem, Feniksem i Scorpionem dla porównania.

edit: wrzuciłem decka
https://fiveringsdb.com/decks/58fcd16c-ac30-11e7-8e3c-8e1ccf16fca4/view

darturo

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 121
  • "None shall escape the Khan!"
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #46 dnia: 2017-10-08, 18:01 »
dzięki za turniej.
miejscówka i organizacja na plus.
wiem, że to był pierwszy turniej i większość graczy uczyła się grać, ale trzeba wrócić do starego dobrego double loss'a.
tutaj wyznaję zasadę, że kończenie gry w czasie też jest cenną umiejętnością.

długo czekałem na pogranie w legendowym gronie i się nie zawiodłem, szczególnie że powiew nowych graczy może być tylko świetnym urozmaiceniem środowiska.
 
co do strefy czysto turniejowej to następnym razem przyjedziemy z poznania w większym gronie.
wynik 3:2 uznaję za dobry, ale chodzi o wchodzenie do topa :)

grałem koniem z dragonem i grało się bardzo efektywnie i miałem dużo możliwości różnych akcji.
na razie nie mam pomysłu na skorpiona, ale pogram więcej z Centem i coś wymyślę :)





"You cannot stop me. Nothing can." - Moto Chagatai

luka_brazzi

  • blank Personality
  • Wiadomości: 24
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #47 dnia: 2017-10-08, 20:20 »
Ja również dziękuje wam wszystkim za przyjazd. Swoje wnioski opisałem już na FB w angielskiej grupie, ale wrzucam w skrócie tutaj.

- Runda powinna trwać 70 min. 60 min sugerowane przez FFG to pomyłka.
- Następny krok na Ścieżce Bambusa będzie grany w podgrupach tak, żebyśmy grali 4 rundy, X-ileśtam, topy. Turniej na 30 osób to trochę za mało, żeby grać 2 dni, ale myślę, że tak się uda doprowadzić do grania maks 10h. (też dużo, ale da się przeżyć). Wiadomo, teraz ludzie musieli popakować karty w koszulki itd. ale same gry nadal trwały długo.
- Tie Breakery z Genconu są super. Niestety nic nie dają bo ludzie nadal mają możliwość grania dalej. Double loss to jak na razie rozwiązanie dla mnie.

okami

  • Dragon Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #48 dnia: 2017-10-08, 21:17 »
Gdyby się jeszcze udało zrobić tak, żeby to nie było akurat 25.11, to już w ogóle byłbym wniebowzięty (chyba jedyna sobota listopada, kiedy bezdyskusyjnie odpadam). ;)

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #49 dnia: 2017-10-08, 22:37 »
Jedna grupa dla Scorpionów i Lionów druga dla reszty  ;D

luka_brazzi

  • blank Personality
  • Wiadomości: 24
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #50 dnia: 2017-10-08, 22:56 »
A co powiecie na niedzielę?
Wtedy będzie można na spokojnie przed turniejem zrobić Banzai :)

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #51 dnia: 2017-10-08, 23:09 »
Gorzej z odespaniem dzień po ;D

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #52 dnia: 2017-10-08, 23:28 »
Kończenie o 21 czy 22 w niedzielę to lekko słaba opcja bo potem nie ma przebacz w poniedziałek rano. A niektórzy przyjeżdzają spoza Warszawy

Może zostawić tie breakery jak są a kto nie odda wyniku w 10 minut ma double lossa bo to co było w drugim pół finale trwającym 90 minut to była "lekka" przeginka.

okami

  • Dragon Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #53 dnia: 2017-10-08, 23:36 »
Niedziela dla mnie bomba (przez chwilę myślałem, że muszę 26.11 pracować, ale na szczęście tak nie jest), ale piszę z perspektywy lokalsa.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #54 dnia: 2017-10-09, 00:01 »
Dzięki za evencik - było to co lubię, czyli piwko co runda :D
I od razu wyniki jakieś lepsze, a nie padaka sklepowa ;)

UTZ!

p.s.
Lion OP! ;)
Shoju na prezydenta! :)

Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #55 dnia: 2017-10-09, 00:12 »
U mnie niestety sobota i niedziela odpadają :(
To jedyny weekend kiedy planów nie da się zmienić i będę w kraju wiatraków i tulipanów :P Więc daleko za daleko.
A szkoda, bo chciałam być na każdym turnieju :P
Ale wiadomo, że termin to termin... będzie inna okazja ;)
"...every man dies, not every man really lives..."

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #56 dnia: 2017-10-09, 13:53 »
Ale fajnie znów pograć w krążki turniejowo. Było super!

Do zobaczenia w Muszynie ;D
Squeek

Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa LCG
« Odpowiedź #57 dnia: 2017-11-13, 11:31 »
Okazało się, że chyba jednak "planowany" weekend będę miał wolny (jest na to duża szansa).
Dlatego też od razu lecę z pytaniem, czy turniej dalej jest w planach? ;)
"...every man dies, not every man really lives..."