Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Centurion

Strony: [1]
1
L5R Living Card Game / [LCG] organized play
« dnia: 2017-08-02, 10:25 »
https://www.fantasyflightgames.com/en/op/l5r-lcg/

W mordę, pokomplikowali tak, że aż się muszę wczytywać bo połowy nie rozumiem ;)

2
Sacred Arena / Poznań 2017.09.10 Drukarka Edition LCG
« dnia: 2017-07-06, 13:42 »
W imieniu organizatorów i zaprzyjaźnionego sklepu Cube zapraszam na II po Siodle turniej w formacie 'drukarka edition' L5R LCG.
Turniej zaplanowano w ramach spędu nerdów grających w bitewniaki ( fuj fuj, nie to co my elita elit ;) ) zwanego Wojną Światów - Poznań, Arena, 9-10 września.

Zarzucam linkami i zapraszam.
Ci co grają także w GoTa - w sobotę turniej drużynowy. Taki kaleki trójgłowy oni - w ramach rozpowszechniania dobrych wzorców ;)

Linki:
http://www.wojnaswiatow.pl/turniej/l5r
http://www.wojnaswiatow.pl/turniej/agot lub http://agot.sztab.com.pl/viewtopic.php?f=53&t=2663

Zapisy:
http://wojnaswiatow.pl/turniej-zapisz-sie/l5r

3
No gratulacje dla parchatych kuców ;)
A jabbas "pierdole to nie jadę" faktycznie epicko :D

4
Midday Shadow Court - W moim wypadku raczej Sige Court ;)
Border Keep exp
Bamboo Harvesters exp

Dynasty (41)

Merchant Atoll x3
Fortifications x3
Traveling Peddler x1
Indomitable Home x3
Geisha House x3 (do zmiany nic nie robi :) )

The Second City
Ebisu's Honesty
Minor Blackmail
Rebuilding the Empire
Suspicions
Willing Spirits
Benefices of the Emperor

Shosuro Kameyoi x3
Bayushi Shibata x3
Shosuro Makiko x3
Yogo Adi x3
Otomo Demiyah x3
Shosuro Rin x2 (jak wyjdzie coś lepszego to wyleci)
Soshi Yorimi
Miya Masatsuko
Bayushi Rentatsu
Bayushi Nitoshi (nie pytać)

Fate (40)

Ring of the Void

Veiled Menace x3
Destructive Priorities x3 (muszą być 3, jedna musi dojść  w 1,2  najpóźniej 3 turze bo inaczej kupa)
Accidental Confession x3
Game of Sincerity x3
Rhetoric x3
Favors x3
Disreputable Deal x3
Relentless Conviction x1
Bonds of Coin x2 (myślę nad 3, nawet 2 na ręku mnie nigdy nie bolały)
Words Have Strength x2 (starczy)
Creating Order x1
A Game of Dice x1
Winds of Dismissal x2 (musi być dopóki nie ma Denów)
Siege Volley x2 (uber karta)
Insulting Gesture x2 (takie se, ale daje opcje obronić się przed blitzem, dowolny polityk w 1 + to i Accidental na ręce)
Forging Destiny x1 (na event obniżający siłę provki do bazowej)
Remember Your Ancestors x2 (takie se ale coś trzeba grać)
The Power of a Word x2 (zajebiste)

Raport (tyle ile pamiętam) :
1 runda - Jasuki dyshonor
Przeciwnika zalało złote, bardzo mało postaci a te co wyszły nic nie robiły. Łatwo szybko i przyjemnie.
1-0

2 runda - Berki
Berki to jeden z dwu mechupów w których mam bardzo pod górkę i właśnie tak było. W pierwszej berk... w mojej +2 do siły provki... Berk jedzie i ciach, +5 do forca i 1 prowka pęka. W 2 ataku pęka kolejna provka z duty i na razie, pograne :D
1-1

3 runda - Kuco-oświecenie
Już myślałem, że zostanę zjechany, ale przeciwnika Rebuilding zrobił mi grę. Skończyłem przy 4 ringach na stole.
2-1

4 runda - ancestorzy
No to miałem przyjemność drugi najgorszy mechup... Nie wyszła panienka od dyshonoru w limitedzie, w sumie popiłem piwko, nie stalowałem bo po co i dostałem w kakao ;)
2-2

5 runda - kucowe panienki
Dek gracjana bardzo go nie lubi ;) Nie pamiętam ale było śmiesznie bo gracjan do 4 tury wystawił chyba 2 panienki a potem już był na -20.
3-2

6 runda -  krab scout
Scouci mają mało f i nie dali rady się przebic, straciłem 1 provke przez całą grę, ale też ładnie siadło - 2 accidentale zagrałem, 15 siła provki.
4-2

7 runda - hmm... krab, ale co to dokładnie było to nie wiem
5-2

Dożynki, jak najsłabszy z 5-2 trafiam na spider ninje (krzemian). 1 gra łatwa, widać, że Krzemian nie grał nigdy z dyshonorem, zabija mi postacie zamiast odesłać dzięki czemu words... ładnie spuszczają go do -20, gdzieś po drodze wszedł rebuilding i poszło.

W 2 grze już wie jak grać i nie jest lekko, wchodzi Benefices.. w bardzo złym momencie jak nie mam 4 focusa na łapie i muszę wziąć provke zamiast kart. Tym samym w ostatnim ataku na moje 3 provki Krzemian ma coś koło 12 kart na łapie, pompuje małych ziutków do 6 czy 8 f, już nie pamiętam, i mimo siły provki w okolicach 15 i tak przebija się przez wszystkie.

W 3 grze idzie w miarę ok, GoS ładnie bronią provek. Końcówka gry, wlazło coś podbijającego siłę provki o kolejne dwa, mam nadal 3 provki i Krzemian poddaje bo nie ma na stole siły na 3 provki a jest na -18. Rada na przyszłość, gra się do końca bo nie miałem na stole ani łapie nic coby zabrało 2 honoru :D

Topy jak wrócę ze spaceru :D
Czyli teraz:

top 8 - Mycek, spider paragoni, znamy swoje deki jak łyse kobyły, wygrywam 4 na 5 gier...

Gra nr 1 - Siadło. Dobre złoto u mnie, jeszcze lepsze u przeciwnika. Spokojnie pompuje siłę provek, zbijam powoli z honorem. Po stracie 1 provki idealnie wchodzi rebuilding i jest po grze. W następnym ataku warzywie accidentalem i może zjechać tylko jedną. W swojej dobijam do -20, nie ma f na 3 provki. gg.

Gra nr 2 - mam porno dojście, siada Sucpicions w 1, złoto idealne, idealnie podchodzą postacie, normalnie aż mi przykro. A tu nagle zonk w 3/4 gry bo nie podeszło nic do dociągu, bambusa wiadomo nie ma i jestem na 2 kartach na łapie, ziutków się u wroga wysypało multum i się kurde przebił. W ostatniej bitwie zabijam z ranga ziuta, 2 wyłączam GoSem ale nic to nie daje, At any Cost robi grę. Bardzo dobra gra, choć przegrana.

Gra nr 3 - łatwo, szybko i przyjemnie. Mycek nie dostał ani Greatfula ani Paragon's Strenghta, niczym nie podbił siły, mnie wyszła panbienka od dociągu za favor i się nie zacięło jak w 2.

top 4 - Kotei Winner :)

Gra nr 1 - Paku w 1 kupuje ziutka. Ja kupuje małą panienkę i holding. Paku jedzie, ja przystawiam obrońcę. Paku nie mna snika, zabijam go z Relentlessa. W tym momencie było właściwie po grze. Potem jeszcze wszystko siadło jak powinno, rebuilding dokładnie po stracie 1 provki, Benefices żeby dobrać karty. To był ten moment gdzie myślałem że będzie dobrze, źle myślałem :D

Gra nr 2 - idzie równie rewelacyjnie jak w 1, schodzę z honorem u Paka jeszcze turę szybciej niż w 1, mam 3 provki, Paku ma 3 ziutków na stole. (ale w odwodzie jeszcze officerów) No myślę sobie nie ma bata. No atakuje, naga z bronią w 1, 2 ziutków w 2 (2 to oficer), ja moich 2 przystawiam do obrony na 3 bo mam GoS na łapie. Na nagę idą dwa height i się przebija bo siła provki była bodaj tylko 8. Na drugiej starczyło z ziutków. Na 3 po GoSie wchodzi kisada z dupy i przegrałem. Tutaj się przekonałem, że na kraba lepiej jednak, żeby pomki do siły provki siadły a nie szybkie zejście mu z honorem. No i jestem głupi, powinienem zmieścić w deku 2 bad kharmy, na duty... i na At any Cost.

Gra nr 3 - pierwsza i jedyna gra na Koteiu gdzie deck się na mnie wypiął. Jedna gra taka musi być i pech chciał, że akurat teraz. W pierwszej po dwóch bk mam na provce 2 panienki za 10, 1 holding 2/2 i jeden event... W drugiej turze eventy + 1 panienka... W 3 turze jedna panienka jestem na 2 provkach i poddałem.

Gra o 3 miejsce

W 1 nie dałem rady obronić przed bliztem, dopakował się spelami i przebił, potem poszła lawina. Bardzo szybko w plecy.

2 i 3 gra wyglądały identycznie. Przeciwnik wystawia w 1 postać, podpakowuje mrocznymi spelami, stara się zblizować bo wie, że potem będzie coraz trudniej. Za każdym razem bronie podbijając o +1 lub +2 z Volleya. Potem wchodzą panienki, GoSy, siada Willing Spirits i Ebitsu... Nie daje rady zjechać mnie poniżej 3 provek. W ostatniej grze miałem przez większość gry nawet 5 provek ;)

Grało się super, świetne było też rozmawianie z ludźmi, którzy nie mogli pojąć jakim cudem ten deck działa :D
"Ej masz 5-2 dekiem który nie działa bo nie ma denów, graty :D "

Specjalne ukłony dla Buraka (który oczywiście twierdzi, że ten deck jest idiotyczny i nie da się nim wygrywać :D ) radośnie wręczającego mi co chwilę karne kutasiki. ;)

5
Poznań / Poznań :o
« dnia: 2009-04-22, 14:52 »
ha

dla potomnosci, zebym pozniej mial dowod, jutro nawet mamy zamiar pograc w poz ;)
moze uda sie przygarnac jakies lamy w Bardzie ;)


6
Kotei season 2009 / Maastricht - raporty
« dnia: 2009-04-06, 12:02 »
8 rund, skończyłem z wynikiem 5-3 i 22 miejscem bodajże

1 gra - tragedia, Mantis

Gra z mantisem, ja mam gold flooda on ma gold screw... tylko ze za domek i 2 lagacy kupil sobie choinke i jezdzi... ja nie dostalem totalnie nic, zadnego refa, zadnego outera, same boxy (3 szt)... w 4 turze widze winter storma, jedyna personalka nie boxowa jaka dociagnalem dostaje hiredem i jest po grze.. mialem cos kolo 13 holdingow na stole, liczylem ze moze chociaz dostane hireda, albo bittera i zabije choinke i potem juz jakos by poszlo, ale nie... kupa

2 gra - gralem z jakims Szwedem, Smoczy pojazd i nawet nie na Kensajach...

Bez jakiegokolwiek problemu,bronilem Gamami, jakis ref, 2 outer walle, dociag z Stayow i Knowlegy... w ostatniej bitwie po akcjach sepukowal takie gwiazdki jak Satsu czy Funami ;D fajnie to wygladalo, gra bez historii, nie mial szans

3 gra - switch lionski

In Time of War w 2 turze zrobil gre... zbombilem goscia, zabraklo troche do -20 wiec zaatakowalem, 2 manipulacje (w zyciu tego z decka nie wyrzuce), cos mi tam kiwal, dostal Inexiceble Challengem i Game of Sincirty i sie zlozyl

4 gra - Mirror, Niemiec taki starszy co we wrocku byl... tutaj przekornie powiem ze to on dostal panekiego, niewiele to mu dalo, ja skonczylem na -12 kiedy go wciagnalem nosem, znaczy Kaukatsu ;D ... wszystko szczyscilem z jego stolu (popelnial sepuku na koniec juz wszsytkim, panekim tez ;D ), na koniec dojazd do bitwy, wciagniecie manipulacja ostatniej jego personalki i poddal ;)

5 gra - Mirror, jakis Francuz, jak uslyszalem z jego ust , ze kto pierwszy dostanie panekiego wygrywa juz wiedzialem ze wygralem ;)

dostal panekiego w 3 turze, w 4 wystawil, co z tego skoro ja zabilem mu wszystkich uyedow... kiedy byl na -17 i musial popelnic panekim sepuku poddal, zupelnie nie wiem dlaczego... ja mialem -13

po tej grze mielismy z jabbasem po 4-1, byl jeszcze jeden dyshonor do zjedzenia ale los postanowil mnie pokarac, ze wszystkich gracz ktorzy mieli 4-1 z kazdym mialem realne szanse wygrac (2 mantisy, 1 dvd, zadnej honorowki nie bylo (rzuty kostka nie sa fajne), kuce na dyshonor, itd... ) ale musialem trafic na Jabbasa

6 gra - Jabbas

nie pogralem sobie, cos po 5 minutach sie zlozylem, niewiele do roboty bylo... najpierw gold screw, a jabbas w 1 turze dostal Khana... potem w 2 tuirze dostalem 2 holdingi i zadnego boxa... zadnego refa na rece i w 5 turze bylo po grze, cos tam wystawilem, jabass kiwnal i tyle mnie widzieli...

7 gra - Marcus, Lion z top4 z wrocka... jak to sam powiedzial nigdy swoim deckiem nie przegral z dvd, no i nie przegral... cokolwiek robilem wiekszego sensu nie mialo, kart dociagalem mase, prowincje obronione a on ciagle byl na +9 +11 +15 itd... ... łykał tego honoru strasznie dużo na turę, a ja wciąż nie miałem kompletu kart żeby być w stanie coś zrobić... (chwilowe zejście na -10 nic mi nie dawalo...)

po grze sprawdzilem - trzecia herbatka i 3 assinging na samym koncem fate... paneki i In Time of War na samym koncu Dynastii... (paneki i tak dostalby odrazu hiredem zreszta)

zeby to wygrac musialbym miec naprawde duzo farta, po 6 turze juz praktycznie bylo zamiecione tyle tego honoru trzaskal...

no te 2 paringi mnie zniszczyly generalnie

8 gra - jakas Francuzka Kranem

jak sie skonczyl czas nie miala dynastii i bylo na 24 honoru i oczywiscie jak to durny Kran sie klocila ze moze to jeszcze wygrac, podczas gdy ja sobie zbieralem bombe, pojechac mnie nie miala czym, 2 prowincje zjadlem jej, itd...... rzucilismy wiec kostka i wygralem zreszta slusznie...

no 5-3 to moj najlepszy wynik ;D
a jak ktos opatentuje jak dyshonorem bez mega farta wygrac z tym deckiem Marcusa to poprosze o podpowiedz... :)

7
Rules / efekty focusowe w duelu a determinacja...
« dnia: 2008-10-23, 19:35 »
proste pytanie:

dostaje duelem z determinacja w bitwie, zalozmy tym co daje favor po zwyciestwie.
wiadomo nie moge duela zanegowac ani zmienic targetu ale czy:

jesli przeciwnik w czasie tego duela zarzuci mi humstrungami (czy jak sie tam ta okropna, strasznie okropna i przerazajaca karta nazywa) i wezmie z ich focus efektu honor to czy ja moge ten honor gain zanegowac czy on podpada nadal pod determinacje i nie ma uja we wsi?

8
Rules / Besieged
« dnia: 2008-09-22, 19:05 »
ta dziwna karta z tytulu to jak rozumiem na stale dziala a nie na ture czy cos?

9
Rules / saya + ambush + takuro - czy to działa?
« dnia: 2008-09-04, 13:32 »
hmm

jak w temacie takie combo mi sie nasunelo na mysli tylko pytanie czy to dziala czy sa jakies rulsy o ktorych nie wiem? (oczywiscie na forum aegu nie znalazlem... heh)

no czyli wiadomo, saya wskazuje typa zalozmy z 3 PH, potem z ambusha go sciagam do bitwy, na ambushu pisze ze to go assignuje czyli zbiera z efektu sayi (dysh i -3 H)... ze swojej strony daje takuro (najlepiej z tym dziennikiem krejnuchowym ;D )... takuro daje sie zabic w rezolucji wynikajacej z bitwy na tej wyimaginowanej prowincji i teraz pytanie czy to sie zalicza jak efekt z karty mojej czy jako efekt rezolucji normalnie (kolejne - 3 h lub -8 H ;D i mam popeta w domku)... jesli by do tego dolozyc jakies assingingi to mogloby byc zabawne :D


10
Rules / tiktaki once again....
« dnia: 2008-07-30, 13:23 »
proste pytanie bo mam problem z nazewnictwem....

dopalka do forca z tiktaka liczy sie jako akcja czy nie???
dzialaja na to (dopalke) karty negujace, przekierowujace akcje czy nie?

czy moze jest to czyms innym a wtedy czym?

11
Rules / destroy reakcja bownietej postaci
« dnia: 2008-05-04, 19:20 »
czy reakcja na postaci zbowowanej 'after destroy...' dziala czy nie?

12
Sacred Arena / pojechalbym gdzies pograc:P
« dnia: 2008-04-17, 23:05 »
to kto zrobi jakiegos turnieja?

bydgoszcz czy wroclaw? :wink:

13
Tell the Tale / Shadows and lies
« dnia: 2008-03-17, 10:14 »
http://www.l5r.com/story/shadows-lies/

widzielista nowe opowiadanko, z Eisaku sie na kox zaczyna robic 8)

14
Rules / Bayushi Tomo + Koutetsu Shinri
« dnia: 2008-01-03, 13:42 »
eeee...

Battle: Any number of times per battle, if Tomo is opposed, give her -1C: Give her +2F.

+

Text Armor • unique
This Personality has a minimum Chi of 5.

czy to połączenie powoduje że Tomo może się pakowywać w nieskończoność czy ja tu coś źle rozumiem:P 8)

15
Rules / Dishonor death. destroy???
« dnia: 2007-10-19, 14:06 »
eee, zdishonorowana postac zostaje zabita np. hired killem?
wlasciciel traci honor= ph postaci jak to zazwyczaj przy smierci takowego gagatka czy nie??

Strony: [1]