Autor Wątek: Mantis  (Przeczytany 2416 razy)

Geralt_Bialy_Wilk

• Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
Mantis
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-09-03, 20:46 »
Tak, Mochisa + Okame + Allegations jest w KAŻDEJ mantisowej magi talii. Problem w tym, że to cztery postacie i 3x akcja. Trochę mało. Nie jest źle, ale efekt po prostu jest słaby.

Generalnie chodzi o brak magistrów z 4Chi, ale zwróciłem uwagę, że nie ma już tylu personalek z 5 PH, czyli przy pomocy tamtego domku poszerza się "pole do popisu". Problemem jest nadal jednak tempo - żeby zabić gościa przy pomocy magistrat'eów trzeba minimum 2 akcje. A to przy niezłym podejściu. Można tak turę, dwie, czasem trzy. Ale co dalej? ;p (oczywiście co innego, gdy ktoś się wystawia po prostu na rozsztrzelanie, bo ma 1-3 siły i brak attachy). Plusem jest to, że łatwiej ściągnąć prowincję magistratami niż czystymi strzelaczami - magistrate'owie, ci lepsi, zwykle się nie bowują... Duży plus (Mochisa, Okame (honor), Kaya (honor), Gidayu (troche słabo, bo za 2, ale jest ok), Ki jest fajny, bo kosztuje 3, zaś Eriko to cud z nieba, bo ma 4F, kosztuje 5 i ma naval)

Myślałem o akcjach w stylu Forest Cleansing czy Hunting The Prophet - szczerze? Średnio się opłaca. Cleansing można wrzucić, ale max 2 sztuki, bo drogo. Poza tym, mantis jak już ma zdyshonorowanych gości na tacy, to może się odprężyć. Więc niektóre karty można sobie odpuścić.  

Mój koncept? Odbołowywanie + odrobina movementu. Jakieś Yojimbo Alliance dla honoru i wrzucić ze 2 kopie Brand of Cowardience. Dodatkowo - wrzucić trochę więcej holdingów, albo większe holdingi - około 18 + A New Wall. Potem to chodzi o to, żeby mieć jak najwięcej personalek i rzucać np. Stay Your Blade/Knowledge/Brand of Cowardience/Akcja z Domku i móc jeszcze do bitwy wrócic. Narazie na nic dobrego nie wpadłem.

Z akcji magistrate'owych dobre jest jeszcze Righteous Fury. Do zerowania gościa. Ze dwie sztuki warto mieć. Można pomyśleć o panu Soul of Tsuruchi Dokuo ;p (nie wiem jak sie nazywa, jest z SE) - ma mocny RA jak wali w zdyshonorwanego albo jak sam jest dishonored.

Przydatny może się okazać też blade of chubris bo a) daje honor, b) pompuje sie sam, c) +1C

Akcje w openie w stylu Urequited Love też potrafią się dobrze sprawdzić.