Autor Wątek: HV: Mantis Preview  (Przeczytany 10778 razy)

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-01-02, 20:05 »
Cytat: "Jager"


A to że postać gempukku nie ma navala ani magistrate`a to jest MEGA-chamstwo!


To nie o to chodzi. Chodzi o to, że np. taki spider ma o wiele lepszą postać gempukku. I żeby tylko spider... Ale scout z 2 chi?

Poza tym - trzeba sobie czasem ponarzekać ;D


katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-01-02, 20:28 »
Cytat: "Geralt_Bialy_Wilk"
Cytat: "Jager"


A to że postać gempukku nie ma navala ani magistrate`a to jest MEGA-chamstwo!


To nie o to chodzi. Chodzi o to, że np. taki spider ma o wiele lepszą postać gempukku. I żeby tylko spider... Ale scout z 2 chi?

Poza tym - trzeba sobie czasem ponarzekać ;D


Ciągle nie macie najgorszej postaci z gempukku. Trait Budoka przynajmniej ma jakieś wsparcie, jeżeli nawet nie grywalne. Skorpiony dostały 2/3 actor (sic!).

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-01-02, 21:46 »
Cytat: "katsa"
Ciągle nie macie najgorszej postaci z gempukku. Trait Budoka przynajmniej ma jakieś wsparcie, jeżeli nawet nie grywalne. Skorpiony dostały 2/3 actor (sic!).

Ale za to wasza postać ma do wyboru 3 opcje i co najmniej dwie mające sens w jednym decku, a ta mantisowa tylko dwie nie współdziałające razem.
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-01-02, 22:02 »
Samurai trait na czymś takim to porażka. Równie dobrze mógłby to być "Uglbibugli Trait". Shugenja jeszcze daje rade... ale po co? Do wyboru mam przynajmniej 10 na jego miejsce... w tym 5 boxable...


katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-01-02, 22:30 »
Err.. Ciągle. To lepiej. Wole 3/2 niz 2/3, wole budoka niz actor. No i trzy do wyboru, ale w przeciwienstwie do waszego w zadnym ukladzie nie robi kompletnie nic.

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-01-02, 22:33 »
zara ale then 2/3 moze buc ninja a ninje maja dostac dopal
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

Jager

  • Personality
  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
    • http://img49.imageshack.us/img4/3302/iambatman1ud7.gif
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-01-02, 23:00 »
chyba lepiej by było jakby miał 2/3  to był z niego jakiś shugas lepszy. A budoka robi mniej więcej tyle samo co actor. :P
Nawet gwiazdy płaczą razem z tym, kto płacze w nocy.


Kakita Tatsuyoshi

  • Crane Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-01-03, 01:19 »
Patrząc na STS, KD, TTT, żuraw obecnie dostrał całkiem spory SYF. Nie gram modliszką i nie wiem dokładnie jak tam to u nich jest ale patrząc ogólnie z obecnych postaci cranowych tylko te dwie które wymieniłem wczesniej nadaja sie do czegoś reszta to pały do lania a akcja wyprostuj wrogowi postać żeby dostać favor to poprostu wspaniałość.

Na postać gempuku nie narzekam ale ciagle uważam że jest średnia. Zamiast niej lepiej włożyć Hideo który jest boxowym duelistą i sam może mi wybronić prowincję albo maigisterke która blokuje zdloności postaci albo panienke za 6 golda z 4 PH i traitami samurai courtier. Naprawdę pomijając KD i TTT które były najsilniejszymi dodatkami do samuraja (przynajmniej według mnie) to to co żuraw dostał obecnie jest niczym przy STS. W STS miałem świetny styl, miałem power of innocence, miałem unexpected intimidation, miałem shugasa artystę z 4 ph i świetną zdolnością, dojiego masao który wracał mi favor, daidojiego który doliczał swój force jak był zbołowany i miał +2f przy obronie genialną duelistkę samuraia artystę za 7g. Tutaj natomist mam tylko dwie grywalne postacie i na chama wciśniętego Takihiro który ni to jest pod duel ni to honorówkę.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-01-03, 01:58 »
o! Styl mantisowy za to po prostu powala! Normalnie broken, dark force haxor...


THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-01-03, 02:30 »
i jeden i drugi .ale wiesz Reese nie lubi cranów [czy raczej nie lubi z nimi grac] dlatego daje karty do okreslonych decków które nie beda zbyt popularne .
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

Kakita Miyato

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #30 dnia: 2008-01-03, 03:28 »
Co do pałera Żurawii w obecnym dodatku, to ja jednak po StSie i TTT oceniam go na plus. Masz tu dwie dobre postacie (jak sam zauważyłeś) plus kilka średnich ziutków. Wcześniej podział przebiegał na dobre postacie (max 2 w dodatku) i chałę chyba tylko do klasera (poza KD ofkorz).


Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
i jeden i drugi .ale wiesz Reese nie lubi cranów [...].


No wyjątkiem, to ja bym go nie nazwał. Taka moda panuje od niemal samego początku u wszystkich graczy.


miyato,


ps. Powiedz, że Żuraw dostał coś słabego, to powiedzą "Crane whining". Powiedz, że karty są dobre, to Self-Appointed Prophet of Doom sam stwierdzi, że jednak crap :?

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #31 dnia: 2008-01-03, 10:16 »
Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
zara ale then 2/3 moze buc ninja a ninje maja dostac dopal

To żart nie?:) Bo 2/3 ninja, bez innych traitów (poza aktorem), bez ability to trochę jakby bez sensu.. Ogólnie bagno straszne. Na prawdę wolałbym jakby już jeden trait miał i mógł wybrać drugi. (jak np - ten wasz).

A krejny przecież świetny preview mają, co jest z wami ludzie? Gempukku super jest. Courtier, magistrate, box, 4C.. nie mam pytań. Domek super. Ja się cieszę.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #32 dnia: 2008-01-03, 15:06 »
Trait Budoka w Mantolu narazie jest tak samo grywalny jak Actor w Skorpie. Półaktywne użycie traitu Budoka ma Kane z STSa - za drogi jest i za bardzo mu budoków jeszcze brakuje. Tego się nawet synergią nazwać nie da.


THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #33 dnia: 2008-01-03, 19:02 »
Cytat: "katsa"
Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
zara ale then 2/3 moze buc ninja a ninje maja dostac dopal

To żart nie?:) Bo 2/3 ninja, bez innych traitów (poza aktorem), bez ability to trochę jakby bez sensu.. Ogólnie bagno straszne. Na prawdę wolałbym jakby już jeden trait miał i mógł wybrać drugi. (jak np - ten wasz).

A krejny przecież świetny preview mają, co jest z wami ludzie? Gempukku super jest. Courtier, magistrate, box, 4C.. nie mam pytań. Domek super. Ja się cieszę.


ta ale ty nie widziałeś kart do ninjaów z nastenpnych dodatków . ja bym zakazał print'u box ninja , bo czuje sie jak w lotusie[tylko ze z crapowymi mantisami]  

T
Cytuj
aka moda panuje od niemal samego początku u wszystkich graczy.

ale to sie skonczy jak dostenicie pierwszego prawdziewgo szadolanda w historii . hate DT to cos zupelnie innego . hate desingu to postacie magistrate w lotusie .
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #34 dnia: 2008-01-03, 20:49 »
Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
Cytat: "katsa"
Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
zara ale then 2/3 moze buc ninja a ninje maja dostac dopal

To żart nie?:) Bo 2/3 ninja, bez innych traitów (poza aktorem), bez ability to trochę jakby bez sensu.. Ogólnie bagno straszne. Na prawdę wolałbym jakby już jeden trait miał i mógł wybrać drugi. (jak np - ten wasz).

A krejny przecież świetny preview mają, co jest z wami ludzie? Gempukku super jest. Courtier, magistrate, box, 4C.. nie mam pytań. Domek super. Ja się cieszę.


ta ale ty nie widziałeś kart do ninjaów z nastenpnych dodatków . ja bym zakazał print'u box ninja , bo czuje sie jak w lotusie[tylko ze z crapowymi mantisami]  
.


No nie, nie widziałem. Jakby wyszedł 0/1 ninja za 10g bez ability to też byś mówił, że fajny bo coś pod nich wyjdzie? Gempuku skorpionowe to najgorsza postać w dotychczasowych preview. Co nie zmienia faktu, że preview mantisowe też jest bardzo takie sobie.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #35 dnia: 2008-01-03, 21:33 »
Miyato : twoje twierdzenie da się grzecznie uogólnić do 'jak Crane coś powie, to reszta klanów zawsze się z tym nie zgodzi' (żeby nie powiedzieć dosadniej, ty ... Żurawiu :D)

katsa : uważasz że Scorp actor to crap ? poczekaj aż zobaczysz lwa - jego jedyną zaletą jest to że może być shugasem (2-2-2 za 5 !!, sam or shug). To tak jakby ktoś się uparł i chciał składać shugasowy Lwi deck.

Mantisy ... coż, niektóre postacie to kosmici (np. Kitsunka, tfu!), ale budoką was jakby skrzywdzili... a Yoyonagi aż mi żal, moja ulubiona postać z WoC, i jeden z ukochanych artów zamienili w takie barachło. Owszem, zdolność fajna, ale tyle golda ?? Ale i tak uważam, że dezajn słusznie robi to co robi - supportuje różne opcje, a nie pcha wszystko w jeden them i koniec. Jak do tej pory każdy klan dostał po trochu do różnych decków; Spidery nawet dostały coś pod honor-runa na courtierach. Owszem, nie wszyscy będą na tym grać i część osób uznaje że to crap - ale wszystkim się nie dogodzi. Jak dla mnie pomysł wzmacniania jednego theme kosztem innych (niezależnie od klanu) to głupota  - gra powinna być różnorodna, a nie WoL'owa - siadasz do gry z kucem i wiesz co do karty co koleś ma w talii zanim odwróci stronghold *)

*) albo grasz z Monty Pythonem i wyskakuje na ciebie Unicorn Dishonor na Gobosach
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #36 dnia: 2008-01-03, 21:40 »
Cytuj
. Jakby wyszedł 0/1 ninja za 10g bez ability to też byś mówił, że fajny bo coś pod nich wyjdzie

nie , bo bylby za 11 gold bylby posion masteram i w reakcji na minus chi tokena za 2honoru w plecy dawał  0/-1. taki by był. pozatym to nie jedyny box do ninja tu jest problem a powrót ninja tricków [za3golda , za 2 mniej dla scorpiona] i fajnych kart do chi deatha nie podoba mi sie , bo deck minetusów na attach sie opiera a nic tak nie odpreża jak strzał za 3 w chi za zniszczenie ninjy , co omija followera . dobrze ze choc z strata honoru .


Lol sejimtar a ze lwy ssa to prawda . a mety na banike nie widac konca . ktos ma fobie czy co
 :lol:
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #37 dnia: 2008-01-03, 21:49 »
Pewnie że ktoś ma fobię. Przeklęci alergicy na koty!
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Kakita Miyato

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #38 dnia: 2008-01-03, 22:42 »
Cytat: "sejmitar"
Miyato : twoje twierdzenie da się grzecznie uogólnić do 'jak Crane coś powie, to reszta klanów zawsze się z tym nie zgodzi' (żeby nie powiedzieć dosadniej, ty ... Żurawiu :D)


A teraz powiedz Self-Appointed Prophet of Doom, że takie podejście zniknie, jak tylko dostaniemy szadołlandową postać.  :roll: Jeżeli tak, to bring it on.  

A co do Beniki, to jednak to była lekka przeginka ze strony DT, że ją przedrukowali. Choć nie muszą teraz za to Lwom crapiatych kart dawać. Nadostawali się już takich w Lotusie i sporej części Diamonda.


miyato,

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
HV: Mantis Preview
« Odpowiedź #39 dnia: 2008-01-03, 23:00 »
Miyato - Żurawie były bezczelnie dopałerzane przez ST i DT przez lata. I przez arce. Saorka i tłumaczenia DT i RB na jej temat to już było wynaturzenie procesu trwającego przez ten cały czas. Nie zmieni tego jedna postać Shadsowa; powiem więcej - według niektórych powinniście jeszcze dostać odsetki za czekanie na nią... Nie raz i nie dwa było tak, że wasze story picki były po prostu lepsze, a coś co miało być w założeniu nieprzyjemne jakoś ... znikało. Nie oczekuj, że ludzie wam to zapomną zbyt szybko. Nam do tej pory się odbija chwała z Gold'a i działanie kretynów przygotowujących playtest i erraty do Diamond Edition (w sensie setu)... A nasza _hossa_ trwała krócej niż wasza _dominacja), i nie była wynikiem bezczelnej promocji 'swojego' klanu prze zniektórych designerów.

Sorry, taki los - nosisz biel i błękit, więc inni cię nie znoszą ;) Zresztą, popatrz na niektóre inne biało-niebieskie wypowiedzi na forum - naprawdę się dziwisz, że ludzie uważają że Crany zawsze narzekają :P ?
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.