Autor Wątek: [CE] - nie strona główna  (Przeczytany 60253 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #40 dnia: 2009-06-04, 18:34 »
Wiem, że to głupie, ale jeśli przeciwnik odrzuci postać w pierwszej turze, to Spider ma szansę zjeść mu prowincję w swojej pierwszej turze również. Domek -> postać -> Charge -> Wedge.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #41 dnia: 2009-06-04, 18:43 »
Bardziej mi sie podoba negacja wszystkich strat z kart:
- oni + token mieso
- goblin/token swarm

zawsze jest z czego zagrać tego ambusha/flanke.

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #42 dnia: 2009-06-04, 19:36 »
czysta moc . czy jakis inny klan też dostał blank postać pokazującą mechanike klanu [naval+pass to prawie filozofia zen].

A co ty widzisz zlego w postaci 4/3 bez wymagan w hr, samurai, commander i naval za 7g?
Time is precious. Waste it wisely.

Radko

  • Personality
  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #43 dnia: 2009-06-04, 19:38 »
Zasadniczo jest troszkę gorszy od postaci 4/3 samurai, commander i cavalery oraz akcją za 8g. Ale to może tylko mi się tak wydaje ...

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #44 dnia: 2009-06-04, 19:55 »
Nie, nie wydaje Ci się.

F/C mają takie samo. PH mają takie samo. Koszt mają taki sam (domek+holdingi robiące kucom golda za kawalerię). Mantis ma kreskę a kuc ma zero. Tylko kuc ma na starcie 2 honoru więcej. Kuc ma kawalerię. Mantis ma navala. Dwa dobre mechaniczne traity. Więc czemu Mantis nie ma żadnej akcji, a kucyk ma niekondycyjny bow/unbow? Warto też dodać, że oba zajmują ten sam rarity slot; Common.


Dragon's Guard City - wykastrowane EHP. Do tej pory większość domków działa nawet jak są unbowed, ten musi być prosty. Czyli jak chcę coś dołożyć w turze przeciwnika, to muszę mieć na to golda i nie wydawać 4 golda w swojej turze, przez co odrazu wykreślić możemy "open" z tej akcji. Ten domek bardzo by mi się podobał, gdyby nie to, że na początku SE Mantis dostał w prezencie EHP, a feniks w ostatnim secie dostał podobny domek współgrający z jego wayem na czarach (domki wydane w dual bugged setach mają w zwyczaju być przedrukowywane w main setach, więc feniksowy zapewne też będzie). Po prostu jak przez dwa lata się miało EHP i teraz dostaje popłuczyny po tym i dodatkowo prawdopodobnie brak Tadame, to jakoś się człowiek tym nie podnieca. 8PS nie robi mi różnicy tak naprawdę. Plus - można zagrać z discardu, szkoda, że tylko swojego ;-)

PS: Kolejna nagroda kotejowa w formie boxa... kewl...
PS2: Dlaczego w naszym preview jest tactical advisor? _^_
« Ostatnia zmiana: 2009-06-04, 20:01 by Geralt_Bialy_Wilk »


Breaker

  • Dragon Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1438
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #45 dnia: 2009-06-04, 20:00 »
wszsysc sa gorsi od hwaranga, ten kolo jest zgiety, co najmniej o 1g za tani...
Mirumoto Breaker
Dragon Clan - Samurai - Magistrate - Duelist - Kensai - Experienced 1 - Harbinger of Winter - House Martell Loyalist - AGOT paratrooper

Radko

  • Personality
  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #46 dnia: 2009-06-04, 20:09 »
Cytuj
F/C mają takie samo. PH mają takie samo. Koszt mają taki sam (domek+holdingi robiące kucom golda za kawalerię). Mantis ma kreskę a kuc ma zero. Tylko kuc ma na starcie 2 honoru więcej. Kuc ma kawalerię. Mantis ma navala. Dwa dobre mechaniczne traity. Więc czemu Mantis nie ma żadnej akcji, a kucyk ma niekondycyjny bow/unbow? Warto też dodać, że oba zajmują ten sam rarity slot; Common.
Ogólnie świetna wymiana za Shisukena ...

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #47 dnia: 2009-06-04, 20:18 »
8PS nie robi mi różnicy tak naprawdę.

Tobie nie, ale przeciwnikowi już tak.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #48 dnia: 2009-06-04, 20:26 »
Wolałbym żeby ten domek miał to 7PS i działał nawet jeśli jest kiwnięty. Seriously.


Kamil

  • Unicorn Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #49 dnia: 2009-06-04, 20:47 »
Po co nam surenka jest Hwarang ten kolo jest git

Breaker

  • Dragon Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1438
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #50 dnia: 2009-06-04, 20:59 »
wiesz co- ten domek tak wlasciwie to robi wam prawie drawa... i to takiego na dluzsza mete

a gry na poczatku CE na pewno beda dluzsze niz w SE, poczatek edycji mala pula dostepnych kart, mala roznorodnosc na pewno nie wplywa dodatnio na tempo gry
Mirumoto Breaker
Dragon Clan - Samurai - Magistrate - Duelist - Kensai - Experienced 1 - Harbinger of Winter - House Martell Loyalist - AGOT paratrooper

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #51 dnia: 2009-06-04, 21:06 »
czemu do ch%$ja wacława oslabili domek lwa? wystarczy ze i tak nie dzialal po kiwnieciu a akcji w bitwie za golda to ze swieczka szukac.
mega zajefajnie. charge jest ok,ale ciezko bedzie samotnym lwem prowincje zjezdzac nawet z ta karta-chyba ze zrzucamy taktyka+charge.
panienka-ani mnie ziebi ani grzeje. chyba ze hero stanie sie ciekawsza alternatywa dla paragona i taktyka.

surenka ma fajnego zastepce-nie dosc ze tanszy to jeszcze ma jakies normalne traity. chociaz att zostawia na twarzy.
domek unixowy calkiem calkiem. wyjdzie w praniu czy dziala.
dobrze by bylo gdyby wychodzily jakies fajne akcje pod commanderow.

Spider dostal fajnego boosta-nie traci juz honoru za zadne wlasne karty. zaczynaja sie rozwijac horyzonty dynastii.
a wracajaca karta-tylko trzebaby kilku paragonow wlozyc do decka-a pewnie kilku fajnych by sie znalazlo.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Breaker

  • Dragon Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1438
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #52 dnia: 2009-06-04, 23:15 »
pre do dragona na dragonclanie
http://www.thedragonclan.com/index.php?board=19.0

jak dla mnie i monk i domek nadaja sie do grania, tatuaz jaki byl slaby taki bedzie...
Mirumoto Breaker
Dragon Clan - Samurai - Magistrate - Duelist - Kensai - Experienced 1 - Harbinger of Winter - House Martell Loyalist - AGOT paratrooper

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #53 dnia: 2009-06-04, 23:43 »
Monk ma bardzo dobre staty i dueliste za ten koszt, akcja na nim kupowa jednak.
Tatuaz possssysa.
Domek wporzo, chociaz dziala tylko raz na ture.
Time is precious. Waste it wisely.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #54 dnia: 2009-06-04, 23:45 »
Biorąc pod uwagę, że nie wrzucą raczej monkowego chaina, to domek jest w sam raz. Militarnie pociskające monki, tego chyba niektóre dragony chciały, right?


Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #55 dnia: 2009-06-05, 00:12 »
fajne karty dostali

domek ciekawy

postac z sensem

o tatuażach chyba jeszcze za mało wiemy
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #56 dnia: 2009-06-05, 00:42 »
Biorąc pod uwagę, że nie wrzucą raczej monkowego chaina, to domek jest w sam raz. Militarnie pociskające monki, tego chyba niektóre dragony chciały, right?

Ja zawsze jako dragon chcialem militarne monki i militarnych duelistow :) Najlepiej ofkoz militarnych monkow-duelistow. Ach te piekne czasy unaligned monkow co zaczynaly np. z ring of fire, ktory sprawial, ze przeciwnik focusowal odkrytymi kartami.
Time is precious. Waste it wisely.

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #57 dnia: 2009-06-05, 09:23 »
Cytuj
Ogólnie świetna wymiana za Shisukena ...
mam nadzieje ,że to żart jest albo sarkazm . w tej chwilli kilka klanów ma commanderów i może dwa są w stanie[poza mientusem] zrobic na nich deck . oba mają akcje na gosciach , ale działający sub theam albo cavalerie. mantis ma naval [w który robi pass , bo nie ma akcji] i często mniej forca. domek mantisowy nie jest pro aktywny i spowalnia nas od cholery .równie dobrz mygłby byc battle , a nie open battle bo ni chuja nikt nie zostawi holdingów na follower + unbowed stronghold jak może wstawić postacie .

ale żeby nie whinować . Czy to nie dziwne ,że w mini preview które ma pokazać jaki będzie klan  pokazany jest . blank gostek ewidentnie gorszy od gostak o tych samych statach+cavaleri , reprint follower ,który kiedyś nie uświadzczył gry i w SE też nie uświadczy i wykastrowany domek który żeby działać musi być unbowed ... Zakładajać ,że ktoś nie grał jeszcze w l5r albo nie grał mantisami , ciekawe ilu ludzi po takiej reklamie by się zdecydowało .



w ogólnie to śmiesznie jest każdy klan dostaje albo nostalgiczne karty z powrotem [cus do ninją , charge tatuażę ] albo w pytke postać [uniks , spider , crab] . gdzie jest ten osławiony gold manipulation , który mieliśmy dostać jak DT obiecało ? mam nadzieje ,że nie skończy się na tym że nasz economy win będzie widoczny w RPG w postaci Path of the Destroyer . Bo too by był niezły lol.
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #58 dnia: 2009-06-05, 10:11 »
Tendencja do kastrowania strongholdów jest silna - VPI dostało po łbie, EHP dostało po łbie, a nawet kijowa forteca skorpiona z SE też dostała po łbie. I teraz ninjasi, którzy kosztowali 7, ale mieli 4-5 siły, kosztują tyle samo, ale mają siły 3-4. I ch...FFG....
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

Breaker

  • Dragon Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1438
    • Zobacz profil
Odp: [CE] - nie strona główna
« Odpowiedź #59 dnia: 2009-06-05, 10:25 »
nie obraz sie ale o ninjow to ja sie jakos dziwnie kompletnie nie martwie- ilosc poison tokenow jaka bedzie rzucana nie jest bez znaczenia- za to ciekaw jestem czy uda sie jednak zlozyc ten dyshonorowy wcisk na magistrach/courtierach... to jest dopiero wyzwanie
Mirumoto Breaker
Dragon Clan - Samurai - Magistrate - Duelist - Kensai - Experienced 1 - Harbinger of Winter - House Martell Loyalist - AGOT paratrooper