Autor Wątek: [EE] L5R previews page  (Przeczytany 70542 razy)

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #260 dnia: 2011-11-21, 12:06 »
o ja pitole!!!
Dla defensywnych deków cokolwiek się stanie będzie na plus :D
Rewelacja :D
Shoju na prezydenta! :)

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #261 dnia: 2011-11-21, 12:12 »
Tylko tekst jest dla mnie trochę nie jasny. W którym momencie pokazujemy focus wybranej przez nas karty? Czy przeciwnik go widzi zanim sam wybierze kartę czy nie?

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #262 dnia: 2011-11-21, 12:14 »
Przy discardzie pokazujesz bo laduje faceup w odrzutach. To ze wybrales to nie znaczy ze pokazujesz.

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Gurney

  • Unicorn Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #263 dnia: 2011-11-21, 12:17 »
kapitalna karta - z dyshonorem trzeba bedzie zgadnac, co da i najlepiej dac karte z takim samym FV... ewentualnie najnizszym, aby nagle sie nowa prowka nie pojawila... fajna zabawka

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #264 dnia: 2011-11-21, 12:27 »
A jak będziesz miał farta i podejdzie przy gołej ręce przeciwnika  ;D

Najlepsze kombo to grać w BM-kach, żeby dorobić przeciwnikowi prowkę (wiadomo po co  ;))
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #265 dnia: 2011-11-21, 12:34 »
Karta miażdży.
Win - win situation.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #266 dnia: 2011-11-21, 12:49 »
Nie popadajmy w hurraoptymizm :)
Jest niemały koszt, jest szansa, że nic nie zrobi, jeśli coś zyskamy to przeciwnik też coś zyska (chyba, że nie miał kart na ręce). Wydaje się najlepiej pasować do dyshonoru, gdzie oba efekty będą dla nas korzystne a dla przeciwnika mniej.

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #267 dnia: 2011-11-21, 13:26 »
bardzo dobra karcioszka.
militarki z niskim FV i wiekszosc defensywnych deckow moze poprobowac to pograc.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #268 dnia: 2011-11-21, 13:28 »
Nie popadajmy w hurraoptymizm :)
Jest niemały koszt, jest szansa, że nic nie zrobi, jeśli coś zyskamy to przeciwnik też coś zyska (chyba, że nie miał kart na ręce). Wydaje się najlepiej pasować do dyshonoru, gdzie oba efekty będą dla nas korzystne a dla przeciwnika mniej.

I honor i dyshonor wcale nie maja tak znowu fajnie z ta karta moim zdaniem. Niby wszystko fajnie ale zestawienie + i - wychodzi na 0 mniej wiecej. Dostajesz prowke? Git, to jest dobra opcja dla ciebie. Dostajesz karty? Nie tak dobrze --- przeciwnik dostaje prowke co go przyspiesza (nie wazne czym gra).

Ta karta jest najlepsza jak dostaniesz prowincje. Inaczej jest meh.
Time is precious. Waste it wisely.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #269 dnia: 2011-11-21, 13:44 »
Bzdury gadasz.
Niech dowodem będzie, że Harsh Choices wygrało mi 3 gry w Dublinie w tym z łolkiem ;)
(liczę tylko gry z kwalifikacji gdzie się dostałem i z maina)

Dla defensywnego deku ta karta zawsze będzie dobra - wyjątek gdy będzie remis w FV, wtedy dupa i karta do piachu :(

Dodatkowo dodam, że zdecydowanie wolę z tej karty dostawać karty ;)
Shoju na prezydenta! :)

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #270 dnia: 2011-11-21, 13:48 »
Bzdury gadasz.
Niech dowodem będzie, że Harsh Choices wygrało mi 3 gry w Dublinie w tym z łolkiem ;)
(liczę tylko gry z kwalifikacji gdzie się dostałem i z maina)

Dla defensywnego deku ta karta zawsze będzie dobra - wyjątek gdy będzie remis w FV, wtedy dupa i karta do piachu :(

Dodatkowo dodam, że zdecydowanie wolę z tej karty dostawać karty ;)

stary grales pasiv dishonor z boxem w pierwszej, ilosc twoich prowincji jezeli jest >=1 i dobierasz karty mowi ze wygrales

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #271 dnia: 2011-11-21, 13:53 »
Dodatkowa prowincja przyspiesza przeciwnika, który ich nie traci? W jaką grę my gramy? Może z dyshonorem, gdzie jest sens powoli rozbudować ekonomię i kupować postaci z honorem, ale na honorówkę, gdzie trzeba cisnąć najszybciej jak można?
Przecież trzy karty są o niebo lepsze i to o nie idzie w tym evencie (w ogóle to zysk prowincji w grze innej niż military vs. military to słaby bonus, zwłaszcza w porównaniu z trzema kartami).
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #272 dnia: 2011-11-21, 14:05 »
Przy założeniu, że honorówki w EE będą musiały poradzić sobie z dyshonorem militarnie, ten może w dyshonorach pograć.
1. Match-up z militarką
- ja dostaje prowincje, przeciwnik 3 karty. W praktyce ja dostaje turę życia więcej przeciwnik 3 karty prawdopodobnie bitewne których, przydatność może być niewielka. Inna sprawa, że dyshonor będzie musiał powalczyć od czasu do czasu, więc te 3 karty mogą zrobić różnicę, z drugiej strony dzięki tej dodatkowej prowincji może nie trzeba będzie stawać do bitwy. Ogólnie powiedziałbym, że sytuacja raczej na korzyść dyshonoru.
- ja dostaje 3 karty, przeciwnik prowincje. Tu sytuacja wydaje się oczywista, piąta prowincja zmienia niewiele, 3 karty w dyshonorze potrafią zmienić wszystko. Zdecydowana korzyść dyshonoru.

2. Match-up z honorówka
Tutaj sprawa jest mniej oczywista bo 3 karty, które może dociągnąć honorówka, mogą sprawić, że gra potrwa dłużej i zysk jednej prowincji nam tego nie zrekompensuje. Z drugiej strony jeśli to dyshonor dobierze karty, to jest zdecydowanie do przodu. Sprawa wydaje się rozbijać o średni focus w decku, dyshonor z reguły miał mały, a honorówki wysoki, teraz honorówki nie koniecznie będą duelowe, więc kto wie.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9412
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #273 dnia: 2011-11-21, 14:07 »
Dodatkowa prowincja przyspiesza przeciwnika, który ich nie traci? W jaką grę my gramy? Może z dyshonorem, gdzie jest sens powoli rozbudować ekonomię i kupować postaci z honorem, ale na honorówkę, gdzie trzeba cisnąć najszybciej jak można?
Przecież trzy karty są o niebo lepsze i to o nie idzie w tym evencie (w ogóle to zysk prowincji w grze innej niż military vs. military to słaby bonus, zwłaszcza w porównaniu z trzema kartami).

Jak dla mnie danie piatej prowincji swarmowi to strzal w kolano.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #274 dnia: 2011-11-21, 14:12 »
zawsze lepiej jest miec 5 prowincji niz 4. w grze military vs military bedzie to robic roznice. ale jest powazne ALE: w grze z deckami niemilitarnymi danie im 3 kart to najczesciej gameover.

decki defensywne-tutaj ryzyko jest mniejsze. w mirrorach szukasz 3 karcioszek; w grach z militarkami roznie-czasami lepsza jest prowincja...ale najczesciej nadal szukasz 3 kart :P (bo zwykle jest ich niewiele lub tez bardzo malo);wiec przydaloby sie sporo 4FV w fate

Event jest naprawde zacny ale tez nie obstawiam czy osiagnie poziom "autoincluded"-uzalezniony jest od focusa i potrzeb

BTW, smok z tym eventem i 3 silami na poczatku gry ma praktycznie autowina (niby szanse male ale mam przeczucie ze kiedys mnie to spotka :P )
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #275 dnia: 2011-11-21, 14:16 »
Podsumowując. Event może komuś wygrać grę, może również ją przegrać. Jest szansa, że w jakimś decku, będzie się sprawdzał na tyle dobrze, żeby go grać. Ja osobiście nie lubię takich kart, ale pewnie zobaczę ten event nie raz po drugiej stronie stołu :)

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #276 dnia: 2011-11-21, 14:22 »
Jeżeli będzie jakiś pasywny dyshonor śmigający to ja to na pewno zmieszczę. ;)

Póki co nie widzę opcji, żeby taki dek działał ale może jaszcze się coś objawi. :)
Shoju na prezydenta! :)

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #277 dnia: 2011-11-21, 15:25 »
Event jest najlepszy do oswiecenia. Zwlaszcza koniowego, bo danie typowi 5 prowincji ulatwia Ci wystawienie ring of fire, troche trudno bronic 5 prowincji przeciwko kawalerii;) Wiec jesli grajac koniem uda Ci sie wygrac 3 karty wygrywasz podwojnie;P

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #278 dnia: 2011-11-21, 18:20 »
Szczerze mowiac, ten event jest nieco zbyt random zeby mozna go bylo zaklasyfikowac jako auto-include. Jak w StarCrafcie, mozesz jechac 4 pool zergiem kazda gre, ale na dluzsza mete sprawdzaja sie jednak stabilne buildy.
Time is precious. Waste it wisely.

Mlody

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1040
  • Crab Clan
    • Zobacz profil
Odp: [EE] L5R previews page
« Odpowiedź #279 dnia: 2011-11-21, 18:32 »
Wchodzi!!!
I can swim.