Autor Wątek: Erratum no Oni  (Przeczytany 605 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9380
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Erratum no Oni
« dnia: 2012-01-23, 19:01 »
http://www.l5r.com/news/raido-no-oni-erratum/

No tak, szkoda. Grając tym ścierwem poczułem się jak za czasów myszy - zjechanie 2-4 prowincji w drugiej turze dawało tą nieukrywaną sadystyczną, perwersyjną przyjemnośc. Sad panda.

Odpadł mi też problem z dziubdzianiem wersji Legacy na Ambasadzie. :)
« Ostatnia zmiana: 2012-01-23, 19:18 by kempy »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-01-23, 19:21 »
negative player experience. ciekawy dek. kudosy za pomysl.

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-01-23, 19:22 »
Na szczescie Ashiko jak narazie nie ruszyli;)
Chyba nikt jeszcze nie gral dzialajacym ashiko blitzem na turnieju:P

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

Reszka

  • Gość
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-01-23, 19:25 »
Pomijając fakt że ten deck imo jest dosyć niestabilny, to uzasadnienie do erraty rozbawiło mnie do łez. Rozumiem że gra przeciw breederowi czy swego czasu chagatronixowi nie była dla nikogo "negative play experience". Za to deck który jak sami twierdzą nie wygrywa turniejów już jest, u mnie osobiście negative experience wywołuje dla przykładu cavalry  na postaciach w decku Jabby może jakąś erratkę do tego ? ;) Reasumując chyba im proxy uderzyły do głowy.

Pozdrawiam,
Reszka.
« Ostatnia zmiana: 2012-01-23, 19:30 by Reszka »

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-01-23, 19:30 »
Dobrze, że nie zdążyłem decku wydrukować. Wygląda na to, że jedyny działający deck Crana właśnie przestał działać ;P

Reszka

  • Gość
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-01-23, 19:31 »
Dobrze, że nie zdążyłem decku wydrukować. Wygląda na to, że jedyny działający deck Crana właśnie przestał działać ;P

Thingrim jak się dowiedział o erracie zapowiedział bunt przeciw uciskowi AEG wobec combo graczy;)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9380
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-01-23, 19:36 »
Ta errata powoduje chyba też to, że Raido nie może wstać z Feign Death. Brawo DT!
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-01-23, 19:42 »
Moral z tego taki: Nie publikuj kombo deckow na forach;)
Testuj sam, przyjedz na turniej, wygraj, czekaj na errate;p

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-01-23, 23:06 »
Na szczescie Ashiko jak narazie nie ruszyli;)
Chyba nikt jeszcze nie gral dzialajacym ashiko blitzem na turnieju:P

to dziala?
ma chyba problem ze stabilnoscia
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-01-23, 23:10 »
Oczywiscie ze dziala, nikt nie powiedzial ze koniecznie musi Ci wyjsc Ashiko zeby wygrac.
Ashiko jest dodatkiem, normalnie wystawiasz po prostu 2 typow w 1 turze, a w drugiej jedziesz prowke-dwie w zaleznosci od podejscia, chyba ze przeciwnik jest zmetowany;P
Gorzej jak zginie Ci chlop, to juz jest gg, jeden blad i jest gg, bo nie robisz nic z reki, wszystkie akcje podejmowane sa ze stolu, akcje sa z atachmentow, honoru lion-a, dawane przez eventy, itp wiec nie mozesz pozwolic sobie na zniszczenie typow.
Ze stabilnoscia jest roznie, nie jest to napewno deck na mistrzostwa czy kotei, ale na turnieju moze zaskoczyc.
A i deck nie wybacza zadnego bledu.

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-01-24, 00:31 »
Ja tam widziałem całkiem dobrze działającego ashiko blitza ;P
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-01-24, 13:11 »
Ze stabilnoscia jest roznie, nie jest to napewno deck na mistrzostwa czy kotei, ale na turnieju moze zaskoczyc.
A i deck nie wybacza zadnego bledu.
wlasnie o to mi chodzilo.
jest bardziej w kategorii fun niz do srodowiska wielkoturniejowego.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-01-24, 14:49 »
No ze z Feign Deatha nie wstaje to juz przesada. Kretyni skarali najlepsza postac do oniaczy.

Tlumaczenie tez jest bez ladu i skladu bo w kazdej grze karcianej jest tak ze jak siadasz do stolu z kolesiem ktory ma zlozony deck a ty masz cos bez ladu i skladu/nie znasz kart/nie znasz zasad to przegrywasz. I jakby to nie byl zlozony deck to masz negative play experience, kazda przegrana jest negative game experience.

Cos wiecej o negative game experience moglby powiedziec Gracjan.

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-01-24, 16:41 »
No ze z Feign Deatha nie wstaje to juz przesada. Kretyni skarali najlepsza postac do oniaczy.

Tlumaczenie tez jest bez ladu i skladu bo w kazdej grze karcianej jest tak ze jak siadasz do stolu z kolesiem ktory ma zlozony deck a ty masz cos bez ladu i skladu/nie znasz kart/nie znasz zasad to przegrywasz. I jakby to nie byl zlozony deck to masz negative play experience, kazda przegrana jest negative game experience.

Cos wiecej o negative game experience moglby powiedziec Gracjan.

popieram w calej rozciaglosci.

z gracjanem w zasadzie mowa jest tylko o jednym

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-01-24, 18:08 »
No ze z Feign Deatha nie wstaje to juz przesada. Kretyni skarali najlepsza postac do oniaczy.

Tlumaczenie tez jest bez ladu i skladu bo w kazdej grze karcianej jest tak ze jak siadasz do stolu z kolesiem ktory ma zlozony deck a ty masz cos bez ladu i skladu/nie znasz kart/nie znasz zasad to przegrywasz. I jakby to nie byl zlozony deck to masz negative play experience, kazda przegrana jest negative game experience.

Cos wiecej o negative game experience moglby powiedziec Gracjan.

popieram w calej rozciaglosci.

z gracjanem w zasadzie mowa jest tylko o jednym
O dwoch.
Egzo i jego rozprawka o rzezbieniu i Cycu: 3min rozkminy i "przegrales" ;]

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Chmielu

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1196
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #15 dnia: 2012-01-24, 18:24 »
Z tym Negative Play Experience to się nie zgodzę. Potrafię bez trudu wskazać fajne przegrane i przegrane, na które patrzyłem z rosnącym zmęczeniem i zniechęceniem.

Przegrać z combo deckiem, który jest storylajnowo... durny, a przy tym w trzeciej kończy rozmowę ze standardowym deckiem militarnym (2 holdingi w pierwszej), to takie chyba trochę... głupie, czy nie ? A jak jeszcze na dokładkę deck jest niestabilny, czyli że albo stompuje jak szmatę, albo nie wychodzi mu combo to chyba... jeszcze głupsze, czy nie ?

Może niepotrzebnie trzymam stronę AEG, ale nie uważam, żeby stało się coś złego. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że jestem przeciwnikiem combo decków. Może dlatego, że nigdy nie chce mi się ich poszukiwać i składać.
Scorpion Clan * Central head of 3-headed oni * Spoiled air shugenja
A message, my lord, from the... Nezumi ambassador

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9380
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #16 dnia: 2012-01-24, 18:40 »
Przegrać z combo deckiem, który jest storylajnowo... durny

Jakby w historii Rokuganu brakowało szaleńców, którym się wydawało, że ujarzmienie/przywołanie Oni to najlepsze co ich może spotkać.

"I GIVE YOU MY NAME" - toż to przecież klasyka "ostatnich cytatów".
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #17 dnia: 2012-01-24, 20:44 »
Dla mnie errata bez sensu. Deck wcale nie był overpower, do ogrania. Martwi mnie jeśli takie działanie stanie się standardem: amerykanie płaczą na forum, AEG banuje i erratuje. Decyzja chyba nie do końca przemyślana.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9380
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #18 dnia: 2012-01-24, 21:43 »
Dla mnie errata bez sensu. Deck wcale nie był overpower, do ogrania. Martwi mnie jeśli takie działanie stanie się standardem: amerykanie płaczą na forum, AEG banuje i erratuje. Decyzja chyba nie do końca przemyślana.

Nie w tej kolejności. Na forach była o CrOni praktycznie cisza, ktoś tylko napomknął, że jest taki a taki deck, ale nikt tego nie brał na poważnie (oprócz HotCC). Errata pojawiła się niespodziewanie bo moim zdaniem Reese i reszta zorientowali się, że ten deck jest (był) stuknięty a że nie chcieli wyjść na zupełnych idiotów dodali notkę "że wszystko było pod kontrolą, oni wiedzieli, talia miała swoje testy etc.". Wierutna bzdura. Jakby tak było to by się dwa razy zastanowili przed przedrukiem IGYMN w połączeniu z Amazing Feat i Raido.

Wielu ogranych ludzi chciało wziąść tego typu deck na najbliższe turnieje, żeby udowodnić AEG, że przepuścili deformującego środowisko babola (tak samo jak było z CC/Lightwater Bay) tylko po prostu nie zdążyli.

Ja szczerze nie przypominam sobie w L5R jednoedycyjnej talii, która miała (imho) w drugiej turze szanse na zupełną wygraną i ok. 20% na zjechanie trzech prowincji, bo stuknięcie dwóch było formalnością.

P.S. Zapomniałem o drugoturowym lotusowym oświeceniu przed erratą Shadowed Path to Victory. :)
« Ostatnia zmiana: 2012-01-24, 21:54 by kempy »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Erratum no Oni
« Odpowiedź #19 dnia: 2012-01-24, 22:00 »
Nie mogę się z tym zgodzić. Jeśli wystawiłeś postać w 1 turze to miałeś bardzo dużą szanse wygrać. Deck zjeżdżał 3 prowincje, tracił tempo i przegrywał. Trzeba było mieć tylko na uwadze, z czym się gra i kupić tą postać. Nie wiem w jaki sposób taki deck ma deformować środowisko? Bo wygrywasz ze słabym graczem w 2 lub 3 turze? Na turniejach nawet zaskoczenia by specjalnego nie zrobił, bo chyba na każdym klanowy forum spis już wisiał. Pewno by zrobił gdzieś topy i odpadł od razu. W moim osobistym odczuciu w poprzedniej edycji było dużo gorsze decki.
Jak ktoś się obawia takiego decku to niech zobaczy spis, praktycznie, żadnych battle akcji ( yojimbo's duty i ring of air, głównie żeby wstawać w swojej turze oraz brawle) do tego 3 sztuki negacji akcji w oniego, który swoją drogą nawet nie może zrobić akcji dopóki ma więcej forca (kopia może, ale jak już bronić to i tak lepiej przed oryginałem). Zasadniczo każda militarka robi z tego rzeźnie.

No ale errata poszła i dyskusja w sumie jest jałowa. Pidżam mi nie żal :)