Autor Wątek: Honor and Treachery preview część 2  (Przeczytany 3229 razy)

Raven

  • Scorpion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1337
    • Zobacz profil
Honor and Treachery preview część 2
« dnia: 2012-11-28, 20:50 »
http://www.l5r.com/2012/11/28/honor-and-treachery-previews-wave-2/

moim zdaniem lipa jedynie feniksowy commander coś sobą reprezentuje i nie wiem czy było to wcześniej ale zauważyłem stalwart

EDIT: nie zauważyłem że już się pokazał dedykowany dział proszę moda o przeniesienie wątku, dziękuję
« Ostatnia zmiana: 2012-11-28, 21:02 by Raven »

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: H&T part 2
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-11-28, 20:51 »
Stalwart... żałość mnie ogarnia - dali by mu zwykły trait z opisem, a nie magicowali legendę...
Ale poza tym postaci mi się podobają. Tacy frajerzy do klimacenia (i dobrze, bo jakby byli jacyś mega broken to byłoby niemiło dla innych klanów).
« Ostatnia zmiana: 2012-11-28, 20:56 by Chord »
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-11-28, 21:07 »
Jeden z keywordów dawanych przez The Topaz Armor.
czyli można się jeszcze paru zasad podobnych spodziewać (Archer, Historian).
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Nimrod

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-11-28, 21:16 »
Bayushi-Kasumi  wydaje mi sie ze juz widziałem ta postac (inna nazwa moze) w kazdym razie chodzi o arta. czy moze mi sie tylko wydaje ?
"Warrior monks are a dangerous breed, but I would prefer to face a dozen of them than those tattooed madmen from the Dragon Clan." - Ikoma Toraji" - A Warrior's Wisdom"

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-11-28, 21:22 »
Szkoda, że Skorpion shugas nie jest ninją. Przy ilości Followerów granych w Skorpionie nie wróżę mu kariery. Art - ktoś pomylił bajki.

Skorp samuraj pod nowy domek idealny, ale mam nadzieję, że to tylko ten dodatek tak ma, że wspiera domek Yogo postaciami, które się nie kombią z innym wayem. Chyba że brak Loyal na postaci 4/3 za 7 bez zdolności ma zachęcać do exportu ?

Shiba yojimbo biedny, 3/3 Yojimbo które się nie kiwa z pierwszej cudzej akcji - a kto go będzie kiwał, po prostu się go zadźga.

Shiba commander - ŻAŁOSNY. Takie pieniądze za takie statsy, bez keywordów, z taką abilitką? Art to kolejna porażka. Nota bene, postać z tak napisaną zdolnością nie powinna trafić do Learn to Play setu. Wytłumacz osobie która dopiero się uczy L5R, że gościu ze względu na wyrażenie  "Mitsushushen's battlefield" jest wyjątkiem od wyjątku RoL...

Witamy kolejny gwóźdż do trumny bow techa - to jak działa Stalwart.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Ledóch

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 500
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-11-28, 21:23 »
Haruto najsłabszy z personek. Gdyby miał "Ninja"... Reszta typków na pewno pogra
Zmieniłem nicka, bo ponoć Fealedhrel ciężko wymówić, hihi :)

Gendo

  • Scorpion Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-11-28, 21:44 »
No nie wiem czy reszta pogra. I feniksy i skorpiony mają lepszych typów teraz. Tych postaci nie ma za bardzo pod co podpiąć. Nawet do nowych domków się nei bardzo nadają.


mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-11-28, 21:54 »
1. Hurra wiemy już co robi Stalwart :) Rzeczywiście, bow się robi coraz słabszy, ale i tak dam szanse Yogi towersom
2. Skorpowe shugenje czczą Khorna - dobrze wiedzieć.
3. Generelanie te postacie obsysają, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Kasumi może do Towersów, aczkowliek trochę drogawy jest.

Ledóch

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 500
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-11-28, 21:56 »
E, no, Kasumi na bank wejdzie do decku na cieniasach z The Towers of the Yogo :D
Zmieniłem nicka, bo ponoć Fealedhrel ciężko wymówić, hihi :)

AkodoJacek

  • Personality
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
    • Kyuden Bydgoszcz
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-11-28, 22:08 »
zaczyna się "Legenda ukrytych Traitów" ...

po 15 latach pojawiają się traity które coś robią ... tyle że sposób działania jest ukryty ... kto nie pozna postaci które je mają spotka się z karą.

Jak na razie mam nauczkę że nie wzięcie do ręki postaci której nie znam potencjalnie może wywołać stratę karty której nie dobiorę ... bo przeciwnik mówiąc że postać nie ma żadnej zdolności nie okłamuje mnie przecież w zakresie traitu Overconfidence czy Brash .... a zwiększenie ilości Elite czy Stalwart dołoży teraz zdziwienie przy próbie bowowania.

I w ten sposób brak ogrania będzie ukarany ... zwłaszcza u młodszych graczy (lub staruszków którzy wpadają pograć raz na tydzień czy dwa).  

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-11-29, 07:07 »
Święte słowa...
Będzie czytanie / sprawdzanie na potęgę :/ Tyle, że po 3h grania to i tak nie będzie mi się już chciało tego robić.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-11-29, 08:18 »
Święte słowa...
Będzie czytanie / sprawdzanie na potęgę :/ Tyle, że po 3h grania to i tak nie będzie mi się już chciało tego robić.

ale to zelazna zasada.
w niuansach tkwi roznica miedzy wygrana a wtopa


a postacie godne demo deckow :)
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Vasquez21

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
    • Sklep internetowy MGŁA
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-11-29, 08:53 »
Moim zdaniem nie jest problem w tym, że dodają nowe keywordy bo to słuszna droga. Po co pisać niepotrzebny tekst na X kartach, kiedy wszystko wiadomo po jednym słówku. Równie dobrze moglibyście marudzić na fakt, że duelista nie jest opisany... albo jeszcze lepiej zasady duel'u :]

Problem jest jednak w tym, że keywordy, które coś robią (reagują na coś i ogólnie nie są "opisowe") powinny być jakoś lepiej oznaczone. Np. pogrubione. Fajnie to było rozwiązane np. w GoT'cie. Tam wszystko jest czytelne.
Sklep internetowy MGŁA.pl ( http://www.mgla.pl )

AkodoJacek

  • Personality
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
    • Kyuden Bydgoszcz
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-11-29, 17:42 »
Moim zdaniem nie jest problem w tym, że dodają nowe keywordy bo to słuszna droga. Po co pisać niepotrzebny tekst na X kartach, kiedy wszystko wiadomo po jednym słówku. Równie dobrze moglibyście marudzić na fakt, że duelista nie jest opisany... albo jeszcze lepiej zasady duel'u :]

Problem jest jednak w tym, że keywordy, które coś robią (reagują na coś i ogólnie nie są "opisowe") powinny być jakoś lepiej oznaczone. Np. pogrubione. Fajnie to było rozwiązane np. w GoT'cie. Tam wszystko jest czytelne.


problemem nie jest istnienie keywordów ale rzadkość ich występowania i to co mi się średnio podoba czyli podłączenie pod nie traitu że to przeciwnik uruchamia dociąg nie jako reakcja ale jako efekt na podjęte działanie przez kartę przeciwnika ... rozumiem że jest to w pewien sposób uzasadnione ale wolałbym w tym traice sformułowanie na przykład dla brash :

"After each time one or more cards with the Brash keyword are assigned to attack, the Defender draw one card for each Brash card that was assigned. The Defender may see each card in this sequence and put this card at the top of your deck (pełny wypas -> bottom) instead draw it."

lub coś podobnego co spowodowało by że draw nie jest opcjonalny ... i brak informacji o traicie (lub brak wiedzy o istnieniu traitu) powoduje że przeciwnik powie : przecież mogłeś ale widocznie nie chciałeś ...
« Ostatnia zmiana: 2012-11-29, 17:45 by AkodoJacek »

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-11-29, 21:56 »
http://www.l5r.com/2012/11/29/honor-and-treachery-focus-global-storyline-release-event/

Widzieli jakiego storyline'a wymyślił AEG?

Możesz grać dowolnym klanem ale tylko kartami z H&T, zapomnieli pewnie napisać, że wyjątek stanowią strongholdy ale pal to licho.
Z tego powodu pewnie wielu chętnych na taki turniej nie będzie.

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #15 dnia: 2012-11-29, 22:08 »
Można grać dowolnym z dwóch występujących w zestawie ;)
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Raven

  • Scorpion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1337
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #16 dnia: 2012-11-29, 22:22 »
http://www.l5r.com/2012/11/29/honor-and-treachery-focus-global-storyline-release-event/

Widzieli jakiego storyline'a wymyślił AEG?

Możesz grać dowolnym klanem ale tylko kartami z H&T, zapomnieli pewnie napisać, że wyjątek stanowią strongholdy ale pal to licho.
Z tego powodu pewnie wielu chętnych na taki turniej nie będzie.

to nie do końca tak jak piszesz, w turnieju gra sie albo scorpem albo feniksem, pierwszego story picka można wziać dla dowolnego z 9 kanów, drugiego picka wybrac miedzy feniksem a skorpionem

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Honor and Treachery preview część 2
« Odpowiedź #17 dnia: 2012-11-30, 09:52 »
Czyli nie doczytałem.
Dalej jakoś tego nie widzę, chyba, że powrzucają tam takie karty, że dużo ludzi będzie chciało to kupić.