Autor Wątek: Cautious Contemplation  (Przeczytany 1176 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Cautious Contemplation
« dnia: 2014-10-26, 10:39 »
Cautious Contemplation (Oracle of the Void)
Strategy - RARE - 120


Kharmic

After you discard this Strategy from a Kharmic action, you may target and discard a Kata.
Open, : Straighten your target bowed Personality. If his last bowing was from another player's card effect and you paid two Gold for this action, draw a card, and you may target and discard a Kata.

Focus Value: 4

"Interesting," Jinn-Ja said. "Very interesting indeed."

Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Cautious Contemplation
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-10-27, 01:13 »
Za Ivory Design : nie będziemy psuć przeciwnikowi jego koncepcji talii. Faktycznie, wywalanie komuś katy świetnie się wpisuje w ten zamysł.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Cautious Contemplation
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-10-27, 01:41 »
Ale ale. Mogłoby, być Unique - wtedy polegałoby na głpim farcie, a tak... pure skill. Normalnie zero NPE.

A poważnie, to również jestem zażenowany pomysłem wywalenia komuś katy (inna sprawa, że nikt raczej tego nie pogra - może jakieś Yungi, ale nie sądzę). Co następne? Blankowanie senseia (np, żeby Kobi miała 10 bezużytecznych tokenów)? Zmienianie graczowi klan aligmentu? Podrzucanie wtasowywanie Boyoh Mercenarów do decku? A może stare, dobre rozwalanie holdingów?
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

burning_librarian

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Cautious Contemplation
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-10-27, 13:34 »
szczerze mówiąc, spodziewałem się karty do diskardowania kat. właściwie to nawet miałem na nią cichą nadzieję, bo kata do niszczenia itemków trochę przeszkadza moim kensim. ostatnio bow w openie też strasznie się rozpanoszył i to kolejny argument, żeby tego spróbować. póki co, podziękuję, bo mam problem z zapłaceniem 2g, ale dobrze, że jest taka karta.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Cautious Contemplation
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-10-27, 13:51 »
To się robi karty, które dają immuniuniu mojemu deckowi. Np. kartę czy katę która ratuje itemy - bo gram kensajami. Albo coś (kata?), co prostuje moje postacie kiwnięte w openie przez przeciwnika. To jest dobry design.

Robienie karty, która jest silver bulletem - bo działa na DOWOLNĄ katę i w dodatku jest kharmicem to nie jest dobry design.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Cautious Contemplation
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-10-27, 13:52 »
Katy w klaser!
Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant