Autor Wątek: L5R wykupione przez FFG! aka L5R LCG  (Przeczytany 183873 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9360
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


AkodoJacek

  • Personality
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
    • Kyuden Bydgoszcz
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-09-11, 22:15 »
ale czemu aż ;/

AkodoJacek

  • Personality
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
    • Kyuden Bydgoszcz
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-09-11, 22:42 »
ominęły mnie karcianki LCG ... troszkę mnie niepokoi brak kompatybilności wstecz deklarowany przy przejściu na LCG.

Na pewno znalazło by sie parę osób które grywały w wersje ccg karcianek które wypuścili w FFG w modelu LCG.
Netruner nie słyszałem złych opinii a wręcz że gra jest dobra jako LCG, nie wiem jak wyglądało przejście AGoT.

Z drugiej strony 2017 jako termin przejścia - może być różnie, zniechęcą do tego czasu Nas do grania ?

LeWho

  • Mantis Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-09-11, 22:47 »
Grałem i w starego Netrunnera i w stare Agot i powiem, że FFG zrobiło kawał świetnej roboty przy przejściu na LCG. Zakładam, że z Legendą dadzą radę. Martwi mnie to co mówią o zmianach w mechanice, ale czystszy, porządniejszy ruleset na pewno się przyda - tak długo jak nie spłycą rozgrywki. Trzymam kciuki, ale kurde balans, dwa lata to mega, mega długo. Pozostaje czekać na przecieki.

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-09-11, 22:47 »
Że co???

*u*k.. To chyba będzie na tyle....
Squeek

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9360
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-09-11, 22:49 »
CCG, bez względu na koszta, jest modelem, który nadaje grze dynamiki. LCG to powolny rozwój i spora stagnacja w mecie. Dodatkowo, jeśli FFG chciałoby wykorzystać potencjał fabularny gry z wszystkimi klanami, hordą itp. ich system wydawniczy LCG musiałby przejść mały lifting. Albo spodziewajmy sie, że dla danego klanu będzie się pojawiała 1-2 karty na miesiąc.

Ja jestem tym niusem zdruzgotany.

PS. Niektórzy się pewnie ucieszą, że BR jest bezrobotny. ;)

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Shiba Qwal

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 882
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #6 dnia: 2015-09-11, 22:56 »
2 lata bez nowych kart zabije aktualną scenę turniejową. Evil portents chyba nawet nie ma po co kupować

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9360
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #7 dnia: 2015-09-11, 22:57 »
Evil portents chyba nawet nie ma po co kupować

AEG pisze, że ma być rozdawane prawie za darmo.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #8 dnia: 2015-09-11, 22:57 »
no to szczury już nie wrócą...ale jest jeden +: karty idą na strych , ku powiększeniu przestrzeni życiowej...

a tak serio FFG ma naprawdę fajną politykę jeśli chodzi o wypuszczanie gierek, ale hiatus 2-letni niestety rozpierdoli całkowicie środowisko graczy

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #9 dnia: 2015-09-11, 23:00 »
imo marne szanse na 25 Festival.
LCG ma tylko jedna zalete - cene przy regularnym graniu/zakupach. Wejscie w system w polowie pod koniec bloku (a bloki bywaja dosyc dlugie) jest kaplica.
do tego przy 9 klanach, hordach i reszcie unaligned jest lipa w ilosci kart/dodatek. a gdzie strategie/holdingi i reszta? nawet patrzac przez pryzmat CCG (4 dodatki/ rok) to wydawnictwo LCG bedzie jeszcze wolniej krecilo systemem (chyba ze dodatki beda znacznie liczniejsze niz obecny model).

jak dla mnie "pacjent dogorywa"

btw, ciekawe jak sie ma plan transformacji do obiecanego powrotu Mantisa (2016 - naga, 2017 mial byc triumfalny powrot)
chociaz 2 letnia przerwa prawdopodobnie rozpizdzy scene turniejowa.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Alchemist

  • Spider Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #10 dnia: 2015-09-11, 23:10 »
Może niektóre dodatki będą dedykowane konkretnym klanom.

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #11 dnia: 2015-09-11, 23:13 »
Trzeba to lokalnie obgadać, ale chyba w końcu bliżej zaznajomimy się z MTG...

Nie pozostaje nic innego jak sie napić w stypowym nastroju....

Kto robi event z grupowym paleniem tony kart?
Squeek

bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #12 dnia: 2015-09-11, 23:19 »
Kto robi event z grupowym paleniem tony kart?

hola, hola nic nie niszczyć! zawsze coś może mi się przydać do uzupełnienia kolekcji ;D

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #13 dnia: 2015-09-11, 23:28 »
CCG, bez względu na koszta, jest modelem, który nadaje grze dynamiki.

Dynamikę w grze nadaje nie sposób dystrybucji nowych kart, ale pula kart grywalnych oraz reakcja na br0ken comba czy niejasności rulzowe. Oraz poziom wsparcia ze strony wytwórcy (kasa wydawana na marketing). L5R ma model wydawniczy bardzo podobny do wielu innych karcianek obecnych teraz i kiedyś na rynku, jednak "dynamika" legendy dostawała regularny cios w krocze przez wysypy chase rarów zmieniających decki w klony różniące się kilkoma kartami (w tym domkiem) oraz ośli upór AEG negujący konieczność wprowadzenia errat czy banów, dających lata (sic!) dominacji jednego decku (Emperor). Popatrz na dowolny produkt ze stajni LCG i ewolucję decków tam i porównaj z deckami legendowymi - na przestrzeni roku.

Cytuj
(...) LCG to powolny rozwój i spora stagnacja w mecie.
Meta jako kontra na przegięcia : Faktycznie, CCG opracowywane na 9-12 miesięcy naprzód w setach po 150 kart wychodzących naraz co 3 miesiące jest znacznie bardziej elastyczne niż paczki 20 kart wychodzące co miesiąć.
Meta jako środowisko gry : Kempy, policz ile kart z każdego dodatku do L5R (czy dowolnego innego CCG) jest używanych. Gross tych 150 kart to fillery, które zobaczą grę w pre-releasowym drafcie, w najlepszym wypadku. W LCG nie ma fillerów, bo nie ma na nie miejsca.

Cytuj
(...) Dodatkowo, jeśli FFG chciałoby wykorzystać potencjał fabularny gry z wszystkimi klanami, hordą itp. ich system wydawniczy LCG musiałby przejść mały lifting. Albo spodziewajmy sie, że dla danego klanu będzie się pojawiała 1-2 karty na miesiąc.
Poprawka : dla bardzo specyficznego, danego decka z danego klanu. Bo dodatków do jednego klanu może być znacznie więcej, jeżeli wykorzysta się to, co AEG próbowało zrobić, ale olało - wspólne "themy" poszczególnych klanów. Jedna karta do kensajów to 3 klany. Jedna karta do paragonów to 3 klany. Jedna karta do militarki to praktycznie wszystkie klany. FFG w takich kombach ma doświadczenie.

Cytuj
(...) Ja jestem tym niusem zdruzgotany.
AEG szczało i srało na swój własny flagowy produkt przez ostatnie 3-4 lata, a ty jesteś zdruzgotany niusem który gwarantuje zakończenie WC-fest? W najgorszym razie będą fanowskie dodatki.

Cytuj
(...) PS. Niektórzy się pewnie ucieszą, że BR jest bezrobotny. ;)
Piję szampana z tego powodu :)
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #14 dnia: 2015-09-11, 23:34 »
A tak serio...

Krok był logiczny. Od jakiegoś czasu AEG pewnie rozglądał się za sposobem pozbycia się legendy. Sami nie mieli na nią pomysłu - ani na design, ani na marketing, ani na przyciągnięcie graczy. Teraz FFG pokaże im, jak można to było zrobić i jeszcze trzepać z tego kasę. Dlaczego?

Od dwóch-trzech lat FFG ma naprawdę zajebistych designerów od karcianek. Cokolwiek wezmę do ręki, mechanicznie wychodzi cudne. Nie mówię tutaj o Inwazji, to był pierwszy projekt robiony od zera, na którym naprawdę dużo się nauczyli. Współczesny LOTR, SW, Conquest to wspaniałe gry, w których mechanika ślicznie współgra z flavorem (no, w Conqueście jeszcze muszą się z flavora trochę podciągnąć). Dlatego ja wierzę w to, że L5R LCG będzie świetną i klimatyczną grą. Pewnie nawet w nią zagram.

Mimo wszystko... Cokolwiek zrobi FFG - to już nie będzie "ta" Legenda. Po prostu. Ewolucja ewolucją, ale FFG nie jest w stanie zrobić czegoś fajnego po swojemu z tego, czym obecnie jest L5R. Próbowali to zrobić z GoTem i zrezygnowali - na pewno nie będą próbować tego z karcianką, która ma za sobą kilkakrotnie dłuższy czas istnienie niż GoT. Dlatego ... czas na stypę, panowie.

Legend of the Five Rings CCG schodzi ze sceny.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #15 dnia: 2015-09-11, 23:36 »
Trzeba to lokalnie obgadać, ale chyba w końcu bliżej zaznajomimy się z MTG...

Spróbujcie LCGów, fajne. U was pewnie najlepiej sprawdziłby się Conquest, ale nowy GoT też pownien dać radę. Magic to niestety studnia bez dna :)
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #16 dnia: 2015-09-11, 23:37 »
btw, ciekawe jak sie ma plan transformacji do obiecanego powrotu Mantisa (2016 - naga, 2017 mial byc triumfalny powrot)
Nijak się ma bo mantis nie zniknie, więc nie ma po co wracać. EP to set sprzed jakichkolwiek zmian w puli klanów. FFG zrobi wszystko po swojemu jak będą relaunchować grę.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9360
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #17 dnia: 2015-09-11, 23:39 »
Ma ktoś PDFa z dodatku po EP? :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #18 dnia: 2015-09-11, 23:42 »
Ma ktoś PDFa z dodatku po EP? :)

Ja też poproszę. Onyx też byłby mile widziany :)

Ja pier***** Nie moge dojść do siebie.....
Squeek

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #19 dnia: 2015-09-11, 23:43 »
Ein moment bitte
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.