Autor Wątek: L5R wykupione przez FFG! aka L5R LCG  (Przeczytany 54535 razy)

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG! aka L5R LCG
« Odpowiedź #500 dnia: 2018-10-18, 17:48 »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe

Manit0u

• Lion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Hmmm...
« Odpowiedź #501 dnia: 2018-10-18, 18:52 »
Nie żebym tylko ja miał jakieś zastrzeżenia do tempa gry.

https://community.fantasyflightgames.com/topic/284750-casual-format-rules-and-preliminary-observations/

Meh, VtES mnie przyzwyczaił do gier trwających 2-2.5h także nie widzę problemu.

Zastanawia mnie tylko po co tak kombinować? Ewidentnie gościu chce po prostu pograć w Heartstone albo jakiś inny szybki duel. Ja tam osobiście nie lubię gier gdzie jest 'bang! bang!' i pozamiatane w 15 minut (bo na 15 minut to mi się nie chce siadać nawet). Ludzie nie mają cierpliwości dzisiaj...
Time is precious. Waste it wisely.

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #502 dnia: 2018-10-18, 19:17 »
Zastanawia mnie tylko po co tak kombinować? Ewidentnie gościu chce po prostu pograć w Heartstone albo jakiś inny szybki duel.

Hearthstone, serio? Kto gra partyjkę w HS pół godziny? :o Jak dla mnie czasy z jego testów odpowiadają mniej więcej tym średnim z L5R CCG.

Manit0u

• Lion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Hmmm...
« Odpowiedź #503 dnia: 2018-10-19, 11:51 »
Zastanawia mnie tylko po co tak kombinować? Ewidentnie gościu chce po prostu pograć w Heartstone albo jakiś inny szybki duel.

Hearthstone, serio? Kto gra partyjkę w HS pół godziny? :o Jak dla mnie czasy z jego testów odpowiadają mniej więcej tym średnim z L5R CCG.

Rzuciłem jako przykład szybkiego duela :)

https://www.vicioussyndicate.com/statistics-on-the-duration-of-hearthstone-games-over-16000-analyzed/
Time is precious. Waste it wisely.

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #504 dnia: 2018-10-25, 11:51 »
Minął niedawno rok od premiery sklepowej LCG'a. Jak Waszym zdaniem wygląda kondycja gry na świecie, w porównaniu z poprzednimi LCG'ami pojedynkowymi? Pytam o świat bo w Polsce padaka totalna - nie ma żadnego startu do jakiegokolwiek innego LCG'a - nawet Conquest miał się lepiej po 12-stu miesiącach od premiery mimo nienormalnej pauzy po deluxie z Tyranidami. Co do reszty globu to Lotus pokazuje, że się gra w niewielkich grupkach, czy to w USA czy w Europie. Widać jednak sporą różnicę w frekwencjach w porównaniu z okresem post-premierowym (in-minus). Nie sprawdzałem, ale z tego co czytam, to ponoć na Jigoku też nie trzeba długo czekać na grę, do kilku minut, co jest  wynikiem całkiem dobrym jak na papierową karciankę. Ligii Discordowe też nadal przyciągają sporo graczy.

Podejrzewam, że ukształtował się już "trzon" fanów, kto miał zacząć grać to to zrobił, wliczając spady po Netrunnerze. Chociaż inicjatywa NISEI o fanowskiej kontynuacji netka, mogła i ten strumyczek przyblokować. Teraz zacznie się powolna erozja. Następny niewielki przyrost spodziewany po przymknięciu AGoT'a, dużo graczy przyzwyczaiło się do formatu LCG i wybiorą pewnie "mniejsze" zło, tj. między dowolnym CCG'iem a L5R, zdecydują się na to drugie.

Z drugiej strony FFG troi się dwoi i sprawia wrażenie, że im zależy. Tempo nadchodzących dodatków (wszystkie Clan Packi w 2019), duży "neutralny" deluxe, listy klanowe z "wyborami", rozszerzenie opcji dostępu do Roles, teraz te klanowe AMA i chaty z designerami, podgrzewanie kociołka  w związku z premierą erpega. Co to da? Nikt nie wie. Ale zwyczajowo robią sobie już furtkę dla wypalonych, tym razem w postaci Keyforge. ;)

612

• Dragon Clan
  • Personality
  • *
« Odpowiedź #505 dnia: 2018-10-25, 12:31 »
Nie wydaje mi się, że Keyforge miałoby być jakąś formą alternatywy dla ludzi zrażonych L5R. Odbieram tę grę jako mającą zupełnie inny, bardziej casualowy target. Legenda wręcz przeciwnie - casualowa nie jest zupełnie, ma za wysoki próg wejścia (i nie mam tu na myśli kasy), który graczy szukających bardziej odskoczni niż czegoś poważniejszego w postaci Keyforge zupełnie odstrasza. W Keyforge zagram z ciekawości, ale nie roszczę sobie wielkich nadziei co do tego tytułu na płaszczyźnie turniejowej - ot taka gierka na boku do herbaty, która nie wymaga takiego angażowania środków i wolnego czasu (deckbuliding, meta) jak L5R czy choćby AOS.
Co do kondycji L5R w Warszawie, to jest dużo słabiej niż było rok temu. "Spady" po Netrunnerze, choć na początku ludzie z ANR kupili te core sety i grali, na dzień dzisiejszy wynoszą okrągłe zero - kto poszukał w L5R nowego hobby obecnie karty sprzedał i wrócił do Netrunnera, który w Warszawie ma się dziś zaskakująco dobrze.
Jeśli o mnie chodzi, to L5R sobie na razie darowałem. Nie jest to kwestia małego zainteresowania, bo grać mogę i w kręgu 2-3 osób, ale, pomimo sentymentu do marki, po prostu się przy tej grze męczę :)

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #506 dnia: 2018-10-25, 21:05 »

Przypomniały mi się te pyskówki sprzed roku jak jeden z drugim chciał mi i innym wmówić, że L5R LCG to tylko "poprawione" CCG. ;)