Autor Wątek: Alternatywy 4  (Przeczytany 23163 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #20 dnia: 2015-09-12, 13:21 »
BTW: Namówiłem w ostatnim miesiącu kilku kumpli na L5R. Nakupili kart za ZŁ, $ i Euro.
Pieniądze pieniędzmi ale kto mi zęby wstawi jak się z nimi zobaczę ?
Eh....

I? Pojedyńczy ludzie wydali na tą grę po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy przez te wszystkie lata. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Aramasu

  • Mantis Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1008
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #21 dnia: 2015-09-12, 13:51 »
BTW: Namówiłem w ostatnim miesiącu kilku kumpli na L5R. Nakupili kart za ZŁ, $ i Euro.
Pieniądze pieniędzmi ale kto mi zęby wstawi jak się z nimi zobaczę ?
Eh....

I? Pojedyńczy ludzie wydali na tą grę po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy przez te wszystkie lata. :)
musiał mi przypomnieć - a tak starałem się wyprzeć z głowy ten fakt :P

bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #22 dnia: 2015-09-12, 14:43 »
jakiś czas temu Rashid zajawił mnie trochę na X-winga figurkowego FFG - chyba dla odmużdżenia sobie popykam, zasady zajebiste a niedługo wychodzi nowy starter set z VII episodu - jakby ktoś z Krakowa był zainteresowany to spoko

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #23 dnia: 2015-09-12, 19:34 »
Głupi Kempy - zapomniałem o jednej grze CCG w którą mógłbym zainwestować pieniądz. Grę, która w stanach przechodzi mały renesans, grę w której jest wszystko - foile, promki, maty, alt-arty i cały ten szit. Gra, która swoim sarkastyczno-ironicznym klimatem wciąga wszystko co FFG do tej pory wydało a która mechanicznie jest znacznie ulepszonym klonem najpopularniejszem karcianki na świecie będąc też od niej o wiele tańsza. Gra, która ma bardzo dobrze ogarnięty Organized Play a wydawcy bardzo, bardzo zależy. Ta gra to:


/ ale którą to grę trzeba by rozruszać od zera bo w Polsce gra w to tylko Trójmiasto i Rzeszów. Jest ku temu czas bo właśnie wychodzi jakby nowa edycja. :) /

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


LeWho

  • Mantis Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #24 dnia: 2015-09-12, 20:04 »
Spoilsy są fantastyczne. W Toruniu raz na jakiś czas gramy w kilkuosobowym gronie draft/cube w spoilsy i jeżeli chcielibyście nas kiedyś odwiedzić i zagrać to zapraszamy :)

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #25 dnia: 2015-09-12, 23:05 »
Karty zawsze byly pretekstem.
Imo inne karcianki to slabo, granie calego 20 f tez slabo bo to najgorsza edycja w histori
Jak sie ewentualnie zapatrujecie na cykl pozegnalnych turniejow l5r ccg zeby przezimowac.
Mozna by pyknac najlepsze edycje w historii tej gry. Jeden turniej w diamond edition, nastepny w samurai edition.Z dopuszczeniem proxow, ew. uscisk reki prezesa dla kogos co ma oryginalne karty, zeby kolekcjonerzy czuli sie docenieni.
Ewnetualnie slyszalem ze jakis pdf onyxa jest (chetnie przygarne) to mozna by zagrac w drukarka edyszon.
Co do wsparcia to nagrody moga byc symboliczne, zrzuta na piwo (najlepsi zgarniaja), ew. jakas planszowke dla niepijacych.
Powiedzcie szczerze... Przeciez od x lat karty byly na drugim planie;)

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

Vasquez21

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
    • Sklep internetowy MGŁA
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #26 dnia: 2015-09-12, 23:37 »
osobiście wydaje mi się, że AGoT2.0 to jest dobry kierunek :)
Tam scena graczy jest naprawdę super. Kolesie bez żadnego wsparcia wszystko sobie organizowali od lat i ekipa też ma wydaje mi się odpowiednio priorytety ustawione czyli najpierw fun a potem gra :)
Sklep internetowy MGŁA.pl ( http://www.mgla.pl )

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #27 dnia: 2015-09-12, 23:45 »
Ale teraz bedzie im organizowac Galakta. Tak sie o nich (graczy) martwi, ze nawet nie chce zeby sie meczyli tlumaczac karty na nasz jezyk. ;)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #28 dnia: 2015-09-13, 02:41 »
Galakta z PLek zrezygnowała (bo kasa), ale na życzenie środowiska robi PLki w druku na żądanie (przykład : LOTR). A co do organizacji, to mam dziwne wrażenie, że niezadługo nie będą mieli czego organizować bo przestaną mieć monopol ;)
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #29 dnia: 2015-09-13, 21:27 »
Czy wiadomo kiedy dokładnie AGoT 2.0 trafi na półki sklepowe?
Squeek

Vasquez21

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
    • Sklep internetowy MGŁA
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #30 dnia: 2015-09-13, 21:31 »
październik.
Narazie bez konkretnej daty.
Sklep internetowy MGŁA.pl ( http://www.mgla.pl )

mihau

  • Dragon Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 414
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #31 dnia: 2015-09-14, 10:49 »
Czy wiadomo kiedy dokładnie AGoT 2.0 trafi na półki sklepowe?

W PZN mamy 2 otwarte startery. Przywiezione z USA.
Gramy podstawkami, dla treningu i nauki nowych.
---
Zapisanych na zakupy, jak tylko będzie, jest ponad 20 osób.
Trochę mnie męczy konieczność wydania 400zł+ (3 starter) ale za to mam wszytko.
---
Smutne jest to, że to nie jest to samo co "prawdziwa gra karciana" a tylko, jak w tytule Alternatywy 4 :]
---
SW:CCG przeżyłem, WoW'a przeżyłem to i to przeżyje.
Choć starość pokazuje, że za każdym razem smutek większy a nadzieja na przyszłość marniejsza.
eh...

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #32 dnia: 2015-09-14, 17:22 »
Galakta z PLek zrezygnowała (bo kasa), ale na życzenie środowiska robi PLki w druku na żądanie (przykład : LOTR). A co do organizacji, to mam dziwne wrażenie, że niezadługo nie będą mieli czego organizować bo przestaną mieć monopol ;)

Nie zrezygnowała, będzie 2 edycja po polsku, z dodatkowym wsparciem Galakty. Ale w angielską też będzie można pociupciać.

Ale teraz bedzie im organizowac Galakta. Tak sie o nich (graczy) martwi, ze nawet nie chce zeby sie meczyli tlumaczac karty na nasz jezyk. ;)

Galakta będzie miała swoje eventy, a ja się bardzo zdziwię, jeśli nasza fanowska liga się zawinie. Bardzo zdziwiony.

Zresztą - robiony bez żadnego oficjalnego wsparcia turniej Flea Bottom Fracas jest przez wielu zagranicznych gości wymieniany jako najlepszy w Europie. Jak znam ludzi, którzy go robią, to będzie tylko lepszy.
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #33 dnia: 2015-09-15, 13:06 »
A ja polecę High Command. :) Czyli figurkowe Warmachine i Hordes na kartach.
Świetna, oryginalna mechanika, klimacior i móżdżenie. U nas udało mi się w końcu wkręcić kilka osób i de facto wszystkie 3 coresety w użyciu. Może i się uda odpalić pierwszego Kingmakera w Polsce :)
Gra bardzo niedoceniana. Na rozruch wydano ostatnio mały starterdemo, czyli dwa złożone decki Khadro vs Orboros wraz całym stuffem potrzebnym do grania czyli deckiem Wings of War i deckiem lokacji. I tylko 12$.
http://privateerpress.com/high-command/products/high-command-rapid-engagement
Świetnie chodzi 1v1 jak i w multi na max 4.

Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #34 dnia: 2015-09-15, 18:36 »
Nie zrezygnowała, będzie 2 edycja po polsku, z dodatkowym wsparciem Galakty. Ale w angielską też będzie można pociupciać.

Zrezygnowała. Galakta ciągnie Starwarsy i Conquesta, ale udaje się im wyjść na plus tylko przez bandycką politykę udupiania konkurencji (brak dostępności wersji anglojęzycznych). A polskiego Gota może nie zdążyć wydać więcej niż podstawki i 1-2 dodatków zanim nie okaże się, ze nie mają wpływu na dostępność angielskiej wersji i tego i innych LCGów. Nie liczyłbym na żadną polską wersję w wykonaniu Galakty z dwóch powodów. Raz - już raz zapowiadali PLki i się z tego nie wywiązali  (i to nie tylko w LCGach). Dwa - przerwali wydawanie PL wersji z dnia na dzień, co dyskredytuje ich z punktu widzenia kupowania kolejnej gry opartej na tekście i wydawanej po kawałku.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #35 dnia: 2015-09-15, 21:47 »
Jakby ktoś planował zakup Doomtowna to mamy na puszczenie 2x Deluxe set (2 starter kity w drewnianej skrzynce). Niestety reload nie siadł w Gliwicach.
Squeek

Vasquez21

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
    • Sklep internetowy MGŁA
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #36 dnia: 2015-09-16, 08:39 »
Cytat: sejmitar
Zrezygnowała. Galakta ciągnie Starwarsy i Conquesta, ale udaje się im wyjść na plus tylko przez bandycką politykę udupiania konkurencji (brak dostępności wersji anglojęzycznych). A polskiego Gota może nie zdążyć wydać więcej niż podstawki i 1-2 dodatków zanim nie okaże się, ze nie mają wpływu na dostępność angielskiej wersji i tego i innych LCGów. Nie liczyłbym na żadną polską wersję w wykonaniu Galakty z dwóch powodów. Raz - już raz zapowiadali PLki i się z tego nie wywiązali  (i to nie tylko w LCGach). Dwa - przerwali wydawanie PL wersji z dnia na dzień, co dyskredytuje ich z punktu widzenia kupowania kolejnej gry opartej na tekście i wydawanej po kawałku.

sejmi nie obraź się, ale po kiego grzyba siejesz nieprawdę? :)
Galakta na bank nie zrezygnowała z wydania wersji PL GoT'a więc nie wiem skąd ten pomysł.
SW to moim zdaniem słaba gra i dziwię się, że jakakolwiek wersja się utrzymuje :)
Conquest/Podbój jest póki co wydawany z dostępnością zarówno jednego jak i drugiego w wersji angielskiej nie mieliśmy (jako sklep) póki co żadnych problemów, wyjątkiem był bodajże drugi dodatek do Conquesta, który miał opóźnienie względem wersji PL.
Co do przerwanego wydawania to niestety jest to duży minus dla nich zgoda, ale w przypadku Lotr'a nadal wychodzą duże dodatki, a netrunnera bardziej zabił sam FFG niż Galakta. Miało być wydanie międzynarodowe równo wszędzie, po czym się nagle okazało, że są opóźnienia w Europie, ale FFG musi już wydać wersję angielską... I w ten sposób wyszła wersja angielska, a Polska i wiele innych zagranicznych wyszły kilka miesięcy później. Gro osób planowało zakup wersji PL ale nie chciało tyle czekać i zainwestowało w wersję ENG, a wiadomo że później się nie chce już mieszać kart z obu wersji. Był to błąd ze strony FFG, nie wnikam czy wymuszony czy nie, ale w każdym razie zauważ, że od premiery Netrunnera premiery wszystkich kolejnych LCG są równo z wersjami angielskimi, właśnie ze wzgłędu na to, że wydawcy z wielu krajów mieli sporo pretensji o to co stało się z Netrunnerem.
Sklep internetowy MGŁA.pl ( http://www.mgla.pl )

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #37 dnia: 2015-09-16, 09:45 »
Czytaj całość, a nie połowę, Vasquez. "Zrezygnowała" z innych PLek. Co do GoT'a, plany może i ma. Co z tego. Z moich informacji wynika, ze wkrótce Galakta będzie miała do dyspozycji TYLKO wersje polskie, co oznacza brak możliwości sterowania rynkiem gier przez odcinanie graczy od wersji angielskich (tak jak to teraz ma miejsce w SW czy Conqueście). Tak czy siak po numerze jaki zrobili z LotRem/Netrunnerem (albo np. BSG) trzeba być samobójcą, by wchodzić na poważnie w Galaktowe PLki.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Chmielu

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1196
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #38 dnia: 2015-09-16, 10:19 »
Jak dla mnie to chętnie wskoczę na dwa lata w planszówki, na które przez karty często nie mam czasu :)
A wszystkich Hearthstone'owców zapraszam do kontaktu - Onetribe#2946
Scorpion Clan * Central head of 3-headed oni * Spoiled air shugenja
A message, my lord, from the... Nezumi ambassador

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywy 4
« Odpowiedź #39 dnia: 2015-09-16, 10:27 »
Ale przecież SW LCG już po polsku nie jest wydawane? I to tak od co najmniej pół roku?

GoT 2ed po polsku wyjdzie raczej na bank, za dużo kasy już w to włożyli (tłumaczeni, chociażby), żeby nie zacząć. Czy się utrzyma, ch...FFG... wie. Ja w każdym razie do tego ręki nie przyłożę, gram w angielską.  Jak będzie trudno dostępna w Polsce, to kupię za granicą.
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!