Autor Wątek: Fantasy Failed Games & ASSmodee  (Przeczytany 122338 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #120 dnia: 2016-11-22, 19:36 »
Powrót do kolekcjonerki z wywinięciem orła już na progu. Powtarzające się błędy w pakowaniu boosterów (epic erki i przypisane do nich karty) w Star Wars Destiny:

https://www.reddit.com/r/swdestiny/comments/5e7d30/mismatched_epicrare_and_dice_in_packs_ffg_is/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Ryoga

  • Phoenix Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 534
  • The Eternal Lost Boy
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #121 dnia: 2016-11-22, 21:32 »
Ciekawe jak z tego wybrną, bo to wpadka naprawdę komiczna. Trochę szkoda bo w to SW: Destiny nawet całkiem przyjemnie się gra.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #122 dnia: 2016-11-24, 00:26 »
Ciekawe jak z tego wybrną, bo to wpadka naprawdę komiczna. Trochę szkoda bo w to SW: Destiny nawet całkiem przyjemnie się gra.

Dopiero dzisiaj przyuważyłem, że boosterbox SW:D kosztuje około 450zl i ma 36 boostery. Dla porównania boxy innej popularnej kostko-karcianki Dice Masters kosztowały mniej niż 400zł i mialy 90 boostów. Pewnie sytuację ratuje tylko 174 wzorów w secie, ale cena jest... dziwna.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #123 dnia: 2016-11-24, 10:43 »
Ciekawe jak z tego wybrną, bo to wpadka naprawdę komiczna. Trochę szkoda bo w to SW: Destiny nawet całkiem przyjemnie się gra.

Dopiero dzisiaj przyuważyłem, że boosterbox SW:D kosztuje około 450zl i ma 36 boostery. Dla porównania boxy innej popularnej kostko-karcianki Dice Masters kosztowały mniej niż 400zł i mialy 90 boostów. Pewnie sytuację ratuje tylko 174 wzorów w secie, ale cena jest... dziwna.

Ciężko to porównać. DM w boosterze ma dwie karty i dwie kości, SWD 5 kart i 1 kość. W SWD potrzebujesz do gry 30 kart i kilka kości. W DM 8 kart i 20 kości. DM to gra kościana z biernym użyciem kart, SWD to typowa karcianka FFGowa z kościami.
I pomimo tego że chętnie pograłbym w SWD to jednak DM > SWD :)
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #124 dnia: 2016-12-02, 14:59 »
O strukturze boxów do Star Wars: Destiny. Zupełnie nie opłaca się kupować mniej niż zafoliowany box, ponieważ FFG gwarantuje, że w każdym pudle jest sześć Legend (takie ultra erki). Tym samym mając tą wiedzę, sklep/kupujący może sobie spokojnie otwierać boosty jeden po drugim a po osiągnięciu puli 6-ściu Legend, resztę boostów puścić dalej w displayu sklepowym, na Allegro lub do redraftu turniejowego. Nie ukrywam, że to raczej słabe jest.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #125 dnia: 2016-12-03, 15:20 »
https://www.youtube.com/watch?v=UFPAsBEu7H4

Wrzucili materiał wideo z Mistrzostw. Tutaj link do finału Conquesta. Zobaczcie gdzie prowadzi link w opisie filmu. Serio, czy oni naprawdę nie są bucami?
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #126 dnia: 2016-12-12, 12:27 »
https://www.fantasyflightgames.com/en/products/android-netrunner-the-card-game/products/terminal-directive/

Upychanie nowych kart w produkcie "narrative campaign". Dodateczek za 240zl. :)

Cena dodatku spadła nagle z 60$ do 40$. No jak to, magicznie koszty zmalały o 30% czy na bezczela podali pierwszą cenę myśląc, że ludzie bezmyślnie rzucą się do kasy?

Może więc czasem warto drzeć ryja o takie zagrywki?
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #127 dnia: 2017-01-27, 15:19 »
Trochę OT, ale wątek dotyczy mojej ulubionej firmy to wklejam.

http://gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=47854
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #128 dnia: 2017-01-29, 14:17 »
Trochę OT, ale wątek dotyczy mojej ulubionej firmy to wklejam.

http://gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=47854

troche bicie piany dla zasady ale troche racji niektorzy maja. w szczegolnosci jesli chodzi o podbijanie ceny.

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #129 dnia: 2017-01-30, 19:20 »
z jednej strony wydawca wyciska z produktu ile się da
z drugiej - skoro się sprzedaje to odbiorca się znajduje.

jak mi cena nie podchodzi to kupuje cos innego....chyba że jestem jakimś wielkim funboyem, a wtedy cena nie gra roli.

a narzekanie na drogie to trochę jak narzekanie że za mało zarabiam.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #130 dnia: 2017-01-30, 19:59 »
Obrazkowe wyjaśnienie za co faktycznie się płaci przy zakupie drugiego Core Seta do Arkham Horror.

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #131 dnia: 2017-01-30, 20:52 »
dyskusje na ten temat są dla mnie jałowe  ;)
czy ktoś kogoś zmusza do zakupu? chcesz to kupisz, nie chcesz nie kupisz, proste i logiczne

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #132 dnia: 2017-01-31, 10:33 »
Do końca to tak nie działa. Dlaczego niby miałbym o tym nie rozmawiać? Absurd.
Czyli Kempy także bez sensu tu pisze, a my to czytamy bo przecież w efekcie kupi albo nie kupi? Litości.
Jako konsumenci jak najbardziej mamy prawo rozmawiać, oceniać i dyskutować. Krytykować i chwalić. Tym bardziej dzielić się własnymi doświadczeniami i uwagami.
Kupuj albo nie kupuj ale zamknij mordę! Sory ale dla mnie to strasznie durny argument. Pomiędzy kupnem i nie kupnem jest pole do rozmów i dyskusji. Od kiedy decyzja konsumencka jest zerojedynkowa?

Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #133 dnia: 2017-01-31, 15:42 »
Tyle że ta dyskusja stała się monologiem 1 osoby która tylko narzeka - forum i wątek poświęcony jest przecież L5R. Wchodząc na stronę chciałbym poczytać np. na temat jakiś nowinek odnośnie gry która ma dopiero co być wydana a nie obrazek żetonów do Arkham Horror (można przecież założyć osobny wątek o FFG). Ciągłe obrzydzanie FFG może tylko zniechęcić potencjalnych, przyszłych graczy - siłą i fajnością gry są właśnie gracze i jeśli zdecyduje się grać w L5R LCG to przede wszystkim ze względu na środowisko. Sprawa opłacalności zakupu raczej spadnie na drugi plan - zresztą ciężko rozmawiać o czymś co się jeszcze nie ukazało.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #134 dnia: 2017-01-31, 18:15 »
Tyle że ta dyskusja stała się monologiem

To moja wina, że monolog? Do dialogu potrzebna jest druga strona. Zapraszam.

Cytuj
osoby która tylko narzeka

Wyraża opinie negatywną bo żadnych pozytywów jeszcze nie dostrzegła.

Cytuj
- forum i wątek poświęcony jest przecież L5R.


W tytule wątku jest FFG. L5R należy teraz do FFG. L5R = FFG.

Cytuj
Wchodząc na stronę chciałbym poczytać np. na temat jakiś nowinek odnośnie gry


Oficjalne niusy? Wtedy ten wątek skończyłby się na pierwszej stronie. Ba, na pierwszym poście.

Cytuj
która ma dopiero co być wydana a nie obrazek żetonów do Arkham Horror (można przecież założyć osobny wątek o FFG).

L5R ma być wydane w formacie LCG. Podawanie przykładów w jaki sposób sprzedaje się tego typu rzeczy pozwala uniknać niespodzianek i rozczarowań. Szczególnie dla osób, które nie miały styczności z tym modelem dystrybucji.

Cytuj
Ciągłe obrzydzanie FFG może tylko zniechęcić potencjalnych, przyszłych graczy


Jeśli uważam, że coś jest do dupy (w tym przypadku wydawca i większość jego asortymentu) to o tym piszę. Jak gra będzie dobra to obroni się sama.

Cytuj
siłą i fajnością gry są właśnie gracze i jeśli zdecyduje się grać w L5R LCG to przede wszystkim ze względu na środowisko.


Pewnie tak, ale ja akurat zacząłem grać w krążki, bo gra mnie urzekła jak żadna tego typu wcześniej i później.  A to, że miałem z kim się bawić, i to kimś na poziomie, było tylko wisienką na torcie. Mam w zwyczaju omijać szerokim łukiem gry, które mi nie pasują, mimo, że znajomi w nie grają. Można wspólny czas spędzić zupełnie inaczej niż oszukiwać siebie samego, że coś się podoba.

Cytuj
Sprawa opłacalności zakupu raczej spadnie na drugi plan

Kompletnie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jak się czyta fora np. FFG to wychodzi jaka MASA ludzi unika np. kupowania 2-ego CS do dowolnego LCG bo uważa to za stratę pieniędzy (po co kupować to samo?). Trzeba mieć świadomość, że wraz z L5R LCG pojawi się naprawdę sporo graczy domowych i zacznie się standardowe narzekanie "dlaczego!?".

Cytuj
zresztą ciężko rozmawiać o czymś co się jeszcze nie ukazało.

Ale można interpolować wrażenia i doświadczenia z podobnych produktów tego samego wydawcy i dzielić się swoimi przypuszczeniami.

Jak nowe L5R mi się spodoba to chętnie wszystko odszczekam i przyznam się do błędu, ale jak na razie nie mam ani krztyny zaufania do kompetencji Electronic Arts rynku gier analogowych tj. FFG.

PS. Dzisiaj na naszym gildyjnym czacie dostałem w prezencie takiego mema. ;)

 
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #135 dnia: 2017-01-31, 20:50 »
Ponieważ jestem z natury informatycznym leniem (kiedyś usłyszałem słowo "hipster") napiszę jednym ciągiem, bez cytatów. Do dyskusji faktycznie potrzebna jest druga strona ale nie zniechęcona do niej... ;D. Tematem jest mimo wszytko zależność L5R i FFG (a nie wszystkich gier FFG), ktoś nie siedzący na bieżąco w temacie chyba lepiej jakby przeczytał "suche" fakty, a nie przekopywał się przez wiele stron wątku. Z przeprowadzanego przeze mnie eksperymentu (po raz pierwszy gram w grę LCG) jasno mi wychodzi że koszty AGOT do L5R CCG zdecydowanie przemawiają na korzyść LCG. Mogę pograć każdą frakcją (w CCG trzeba by od kopa box starterów zamiast 3 CS w LCG + boxy boosterów, co najmniej Box boosterów co dodatek, 100USD-owy dodatek na rok (z modleniem się żeby znowu cła nie przywalili), itp. itd. LCG ma owszem mniej kart na początek ale dłuższy okres nimi grania. Chapter packi co miesiąc bardzo mi się z kolei spodobały bo przez to meta choćby w naszym lokalnym środowisku zmienia się w sposób bardzo dynamiczny.
Mniejsza pula kart drastycznie zmniejsza pojawianie się kart kompletnie niegrywalnych - to co niektórzy kwitują na początku śmiechem często za 2-3 miesiące spotyka się z twierdzeniem: "ale ta karta OP". Ponieważ nie chcę dłużej offtopować życzę Ci z całego serca Kempcze - więcej uśmiechu, wiary i optymizmu. Jak nowe krążki będą do dupy to po prostu nie będziemy  w nie grać.
Mem fajoski - przerób w photoshopie na Inkwizytora z czterdziestki

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #136 dnia: 2017-02-01, 02:03 »
Z przeprowadzanego przeze mnie eksperymentu (po raz pierwszy gram w grę LCG) jasno mi wychodzi że koszty AGOT do L5R CCG zdecydowanie przemawiają na korzyść LCG. Mogę pograć każdą frakcją (w CCG trzeba by od kopa box starterów zamiast 3 CS w LCG + boxy boosterów, co najmniej Box boosterów co dodatek, 100USD-owy dodatek na rok (z modleniem się żeby znowu cła nie przywalili), itp. itd.

Ja taki eksperyment przeprowadzałem od momentu premiery Netrunnera. I w terminalnej (jak się okazało) fazie żywotu L5R, kiedy skupiłem się na graniu wyłącznie Lwem kompletowanym z singli, to wyszło mi tak samo, jeśli nie taniej niż te wszystkie LCG'i. Na to nałożyła się pewna frustracja, gdy człowiek sobie uzmysłowił, że 90% kart z chapterpacków/deluxów nawet nie ruszyłem bo skupiałem się na graniu 1-2 frakcjami. Po prostu zbyt często płaciło się miesięcznie 50-60zł za odruchową  przyjemność przełożenia kart z blistera do pudełka zbiorczego. Jak się grało już w dwa LCG jednocześnie to te sumy zaczynały się niebezpiecznie kumulować.

Jeśli dobrze liczę to będący na bieżąco gracz AGoT wydał do tej pory od premiery około 1200zł. Teraz trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie ile z tych wszystkich kart się użyło? Bo odkładając na bok ciągotki kolekcjonerskie trzeba by być niezłą gapą, żeby za te pieniądze nie móc złożyć co najmniej dwóch solidnych decków do Legendy z bonusem w postaci playsetu postaci klanowych i sensownym zapleczem do modyfikacji talii. Jak się człowiek siłą rzeczy wyleczył z kupowania boxów to mógł wreszcie spojrzeć na to granie z zupełnie innej perspektywy. 8)

Przyznaję, że w LCG też można budować decki selektywnie (choć najtańszy kosztuje co najmniej 3xCS), ale promil turniejowców tak robiących jest pewnie taki sam jak promil pełnych komplecjonistów w CCG'ach. Tu działa zupełnie inna filozofia kupna, bo "50zł/m-c" to nie pieniądz i te zakupy robi się po prostu z automatu. A często frajda przeglądania dodatku jest podobna jak sprawdzanie zawartości Kotei Packa. Okej, fajne ilustracje, ale gdzie są jakieś karty do mojego decku? ;)

Nie bez znaczenia jest fakt, że w krążkach zawsze była trzy miesięczna karencja na granie w idealnie tym samym środowisku a ważniejsze turnieje były zapowiadane z takim wyprzedzeniem, że spokojnie można było się ograć z świadomością co konkretnie potrzeba i z czym konkretnie można się będzie zderzyć.

Na pewno LCGi w swoim systemie są bardzo dobrą opcją dla bardzo aktywnych multifrakcyjnych eksperymentatorów, którzy lubią mieć wszystko tu i teraz. Jednak dla graczy z tendencjami lojalistycznymi takie marnotrastwo może to być dyskomfortowe (dla mnie było). A w L5R, tak mi się przynajmniej zdaje, niemalże fanatyczna "klanowość" była jedną z cech odróżniających tą grę od pozostałych.

Cytuj
LCG ma owszem mniej kart na początek ale dłuższy okres nimi grania.

Tutaj dochodzimy do innej kwestii. Jak pewnie pamiętasz, często w L5R się działo tak, że na 4-5 miesięcy przed końcem edycji ludzi opanowywał marazm i rozpoczynało się oczekiwanie na nowy set bazowy. Wszystkim po bezmała półtora roku po prostu nie chciało się już grać w takim środowisku. Z nudów związanych z ograniem. Przy puli kart rosnącej kilka razy szybciej niż w jakimkolwiek LCG.

Nie wiem jak w AGoT, ale w LCG'ach, które spróbowałem cała ta "meta" tak się ślimaczyła, że potrzeba było naprawdę sytego  dodatku, żeby zastąpić jakiś stary archetyp czymś nowym, naturalnym antidotum, które by przewietrzyła stęchły klimat. I nie, wymiany playsetu dwóch kart w decku nie uważam za "odświeżenie" i "dynamiczność".

Cykle testowane w tym czasie jako całość są często tak poszatkowane, że karty z ostatnich paczek nawiązują synergię z tymi z pierwszych po 4 miesiącach przerwy dzielących ich wydanie. Ja to odbieram jako jawną kpinę i sztuczne napędzanie gonienia króliczka.

Cytuj
Chapter packi co miesiąc bardzo mi się z kolei spodobały bo przez to meta choćby w naszym lokalnym środowisku zmienia się w sposób bardzo dynamiczny.


Ta dynamika wygląda tak (sorry, że spłycę), że wyszedł Valar to na najbliższym turnieju pojawia się odruchowo w pierwszym rzucie 70% Greyjoyów" a później wszystko wraca do normy. Dodatkowo odnoszę wrażenie, że ludzie próbują grać różnymi frakcjami, ale koniec końców są to bardzo podobne decki, tylko co rusz w rękach innych graczy. Taki system "gauntlet", tylko z tą różnicą, że każdy może sobie złożyć dowolny deck, bez proxowania. I dopiero w LCG spotkałem się z czymś takim jak systematyczne umawianie się przed turniejami czym się będzie grało, żeby czasem nie dublować talii (!).

Cytuj
Mniejsza pula kart drastycznie zmniejsza pojawianie się kart kompletnie niegrywalnych - to co niektórzy kwitują na początku śmiechem często za 2-3 miesiące spotyka się z twierdzeniem: "ale ta karta OP".


Może w AGoT tak jest, ale nie do końca chce mi się w to wierzyć. To muszą być sporadyczne przypadki, jeśli sami autorzy gier LCG w wywiadach przyznają, że większa część kart w dodatkach nie ma bytu turniejowego i jest robiona wyłącznie pod graczy domowych. Nawet gdzieś w tym wątku wcześniej cytowałem fragmenty takiego wywiadu.

I tylko przypomnę, że od IvE wzwyż szrotowe sloty Common w L5R były też ustawiane/wymyślane pod Drafty. Jeśli ktoś drzewiej zraził się do Drafta w L5R to serio polecam zagranie takiego na boosterach od IvE wzwyż. Różnica między tym a np. z Celestial/Emperor jest gigantyczna na polu grywalności.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #137 dnia: 2017-02-01, 10:50 »
narzekanie na Arkhama (dodam dla jasności że w to nie gram):
1) Czy da się grać 1sztuką w 2?3?4? osoby ? Jak dobrze czytam to TAK. Więc czy MUSZĘ kupić drugą sztukę? (traktując AH jak zamkniętą planszówkę)
2) Druga sztuka ma uelastycznić możliwości składania decków, dotyczy to z założenia skład 3-4 osobowy. Wychodzi  1 podstawka na 2 osoby. No rzesz kiurfa po prostu drożyzna po zbóju.

i tak w ramach przemyśleń własnych. Jak się ma zakup 2x basic set + 1/kwartał dodatek (opcjonalnie, bo to nie są niezbędne karty ale pojawiają się nowi bohaterowie/scenariusze itd), kilka CP/rok (to już jest po taniości bo koszt ok 50pln/szt)  do podstawka L5R (powiedzmy Ivory dodatek) + 4/rok dodatek CCG + 1 duży zestaw/rok.
Porównamy cennik zebrania playsetu kart? I pamiętajmy że porównujemy "moge zagrać czymkolwiek bo mam wszystkie karty" z "mogę złożyć decka z 1 klanu", bo optymistycznie zakładam że erkami i uncommonami powymieniam się z kumplami....którzy w związku z tym powinni grać czymś innym.

Więc bardzo, bardzo, ale to baaaardzo bawi mnie narzekanie na ceny systemu LCG na forum dowolnej gry CCG.
KAŻDA planszówka wydana w sposób hermetyczny (czyli z założenia singiel nie potrzebujący dodatków) będzie tańsza od LCG....ale też decki LCG ciągle ewoluują gdy planszówka daje XY-kombinacji...w pewnym momencie jest już schematyczna i tytuł musi być odświeżony przez jakis dodatek inaczej leżakuje na półeczce. A w tym czasie gra się w NOWĄ planszóweczkę którą też trzeba kupić.

Swego czasu z kilkoma znajomymi tak graliśmy w planszówki. 1-2x w miesiącu pograć (powiedzmy nocka), po ok 6 m-cach zrzutka i kupujemy kolejny tytuł.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9358
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #138 dnia: 2017-02-02, 11:45 »
http://www.cardgamedb.com/forums/index.php?/topic/34420-gorgul-da-slava-and-area-effect/

Ktoś z Was się kiedykolwiek spotkał z takim kombem w karciankach, które by wyłączyło teksty wszystkich kart (w decku też) do końca gry?

Brawo Minnesota!

/gość który te karty projektował został najprawdopodobniej rok temu oddelegowany do krążków, tak tylko dodam/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #139 dnia: 2017-02-02, 15:35 »
Chyba lepiej, że takiego potworka poczynił w nie-L5R? :P Może się nauczy tego nie robić w przyszłości...
Swoją drogą dobra uwaga: "Players trigger abilities, not effects...".
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.