Autor Wątek: Giver of Gifts  (Przeczytany 3252 razy)

Stazi

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 286
    • Zobacz profil
Giver of Gifts
« dnia: 2017-09-14, 15:56 »
Czy Giver of Gifts może przesuwać attachmenty dodane przez przeciwnika jak np. trucizna czy pacyfizm pomiędzy moimi postaciami?

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-09-14, 16:01 »
Nie tracisz kontroli nad attachmentem dołożonym do postaci przeciwnika (chyba, że pisze na nim coś innego). Czyli tym samym nie posiadasz kontroli nad nakładkami przeciwnika na Twoich kartach.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


orka

  • Phoenix Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-09-14, 16:06 »
Czy Giver of Gifts może przesuwać attachmenty dodane przez przeciwnika jak np. trucizna czy pacyfizm pomiędzy moimi postaciami?


Nie może. Na Giver of Gift jest wyraźnie napisane, że legalnym celem jest tylko dodatek, który kontrolujesz. Dodatki dodane przez przeciwnika są nadal pod Jego kontrolą, a nie pod Twoją. Co więcej Instrukcja wyraźnie mówi, że nawet jeśli przejmujesz kontrolę nad jakąś kartą (w szczególności postacią), to nie przejmujesz kontroli nad dodanymi do niej dodatkami. Zwracam na to uwagę, bo nie jest to oczywiste.


Cytaty z Instrukcji potwierdzające to co napisałem (strona 4 rozdział Control & Ownership):
"By default, cards enter play under their owner’s control. Some abilities may cause cards to change control during a game."
...
"Attachments on a card that changes control do not themselves change control"



Stazi

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 286
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-09-14, 16:57 »
Spoko, wierzę Ci. Po prostu miałem nadzieję na odpowiedź typu: "... ale designer X napisał, że Giver of Gifts może wszystko".  ;)
Dzięki Wam obu za potwierdzenie moich domysłów.

W sumie trochę to dziwne, bo jak ktoś rąbnie mi konia to co? Trait Cavalry dostanie, bonus do skila dostanie, a zdolności już nie może używać bo nie kontroluje karty?

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-09-14, 17:03 »
Pewnie mówisz o wrednych skorpach, czyli jakby o mnie ;)

No to tak:
- jak ci buchnę attachment za pomocą Calling in Favors to mogę go używać bo zmienia kontrolę,
- jak ci buchnę postać z attachmentem za pomocą Blackmail to nie mogę użyć bo nie zmieniła się kontrola atacha a tylko postaci.

Zawsze do usług, pożyczanie postaci czy to dodatków to moje ulubione zagrania ;)
Shoju na prezydenta! :)

Stazi

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 286
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-09-14, 17:04 »
Teraz wszystko jasne. Dzięki.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-09-14, 17:20 »
Spoko, wierzę Ci. Po prostu miałem nadzieję na odpowiedź typu: "... ale designer X napisał, że Giver of Gifts może wszystko".  ;)

Nie mówmy "hop"! :D
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-09-14, 17:23 »
Zaraz jeszcze Brad palnie ze giver ma wbudowany "the perfect gift" czy cos...
Z nimi juz wszystko mozliwe

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-09-15, 00:03 »
- jak ci buchnę postać z attachmentem za pomocą Blackmail to nie mogę użyć bo nie zmieniła się kontrola atacha a tylko postaci.
Wtedy chyba attach od razu spada bo nie jest podłączony pod character you control ;)
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #9 dnia: 2017-09-15, 09:39 »
Chyba nie, dodatki mają tylko wymóg przy podłączaniu - pod swoją albo nie swoją. Potem jest tylko kwestia, że nie możesz użyć jak nie kontrolujesz.
Shoju na prezydenta! :)

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #10 dnia: 2017-09-15, 09:41 »
Takie o znalazłem:
"When you take control of a character, you do not take control of any attachments attached to that character.
If you take control of a character that has an attachment that says ""Attach only to characters you control"", that attachment is immediately discarded.
If you take control of a participating character that cannot participate in the current conflict on your side (e.g. Shiba Peacekeeper), it immediately bows and goes home."
W sumie w gocie wymóg dodatków jest sprawdzany cały czas.

Dobra mam, z rulebooka:
"If a situation arises in which an attachment is not legally
attached, discard the attachment."
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #11 dnia: 2017-09-15, 09:57 »
Ok, czyli trzeba sprawdzać. Te najtańsze typu fine katana nie mają wymogu do postaci którą kontrolujesz ;D
Shoju na prezydenta! :)

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #12 dnia: 2017-09-17, 00:42 »
- jak ci buchnę postać z attachmentem za pomocą Blackmail to nie mogę użyć bo nie zmieniła się kontrola atacha a tylko postaci.
Wtedy chyba attach od razu spada bo nie jest podłączony pod character you control ;)
Z tego co ogarniam to nie spada, bo warunek kontroli postaci musi być spełniony jedynie w momencie podczepiania attachmenta - o ile oczywiście sam attachment tego wymaga, bo inaczej rozumując nie można by podczepić pod wrażego typa choćby trucizny skorpionowej.

Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Giver of Gifts
« Odpowiedź #13 dnia: 2017-09-17, 10:09 »
- jak ci buchnę postać z attachmentem za pomocą Blackmail to nie mogę użyć bo nie zmieniła się kontrola atacha a tylko postaci.
Wtedy chyba attach od razu spada bo nie jest podłączony pod character you control ;)
Z tego co ogarniam to nie spada, bo warunek kontroli postaci musi być spełniony jedynie w momencie podczepiania attachmenta - o ile oczywiście sam attachment tego wymaga, bo inaczej rozumując nie można by podczepić pod wrażego typa choćby trucizny skorpionowej.
W zasadach przy dodatkach jest napisane, że kiedy zachodzi sytuacja, że okazuje się że dodatek jest "nielegalnie" podpięty to należy odrzucić dodatek.
Ale to już nie pierwszy raz, w poprzednich LCG też tak było, że dodatek spadał jak w jakimś momencie okazywało się, że nie może być podpięty ;)
"...every man dies, not every man really lives..."