Autor Wątek: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa  (Przeczytany 27455 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9350
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #60 dnia: 2018-04-14, 23:27 »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9350
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9350
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #62 dnia: 2018-04-15, 13:58 »
Gratki dla JNQ, że jako jedyny z starej gwardii dokulał się do Top8. ;) Szkoda, że tylko T8.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


rio

  • blank Personality
  • Wiadomości: 37
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #63 dnia: 2018-04-15, 19:36 »
nie wazne czy bylo 100 czy 300 osob. ja bawilem sie swietnie

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #64 dnia: 2018-04-15, 19:41 »
2 skorpiony w finale ?  :D ;D

Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #65 dnia: 2018-04-15, 20:24 »
Ja też bawiłem się świetnie ;)
Wszystkie gry mega wymagające i do końca była walka o wygraną :)
Wynik 4-3 uważam za całkiem przyjemny, zwłaszcza że dostałem 2xSkorpiona, 3xKraba, a do tego Smoka i Feniksa ;) Więc łatwo nie było ;)
Jak zawsze po takim wydarzeniu nakręciłem się jeszcze bardziej i pora zabrać się za składanie i kombinowanie z nowym dodatkiem :D
Dzięki wszystkim, z którymi miałem okazję zagrać i ogólnie za świetną atmosferę ;)
A Banzai na rozpoczęcie to piękna sprawa :D
Do następnego!
"...every man dies, not every man really lives..."

rio

  • blank Personality
  • Wiadomości: 37
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #66 dnia: 2018-04-15, 20:43 »
2 turnieje 16 gier rozegranych i tylko 2 gry zakonczone po czasie tak wiec pozdrawiam narzekajacych na dlugosc rozgrywki

oj mozna sie nakrecic. myslalem ze po 7grach gdy czujesz zmeczenie, bedr mial na miesiac dosyc, ale juz na nastepny dzien chcesz grac i grac

JNQ

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 619
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #67 dnia: 2018-04-15, 23:04 »
Gratki dla JNQ, że jako jedyny z starej gwardii dokulał się do Top8. ;) Szkoda, że tylko T8.

Dzięki Kempy :)
Nie ma co marudzić, Gratulacje dla Jakuba i Piotra!
No cóż, nowa gra, nowa fala ;)

Specjalne Gratulacje dla Artura, trzeba mieć duże Cohones, żeby być tak lojalnym Unixow'i i udowadniać Światu, że da się nim zrobić na prawdę wiele  ;D

Dzięki wszystkim za gry i mam nadzieję, że jeszcze nieraz się spotkamy.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #68 dnia: 2018-04-16, 09:40 »
Dzięki za gierki.
Trochę za szybko się nabzdrygoliłem przez tego bye na starcie (1l boost coli poszedł w godzinkę ;) ) i potem grałem jak wieśniak, ale i tak było miło.
Fajnie, że mimo czarnowidztwa 'drużyny kempego' event z 0 reklamą, brakiem czasu skavena i tak przyciągnął więcej graczy niż stara legenda za najlepszych czasów :) (więcej było tylko na euro?)

Malkontenci dalej będą marudzić a gra się nadal fajnie i ciekawie. Kilka poprawek w balansie i będzie super (zbliża się karta resetująca statusy - imo już to pomoże).
Shoju na prezydenta! :)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9350
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #69 dnia: 2018-04-16, 09:47 »
Fajnie, że mimo czarnowidztwa 'drużyny kempego' event z 0 reklamą, brakiem czasu skavena i tak przyciągnął więcej graczy niż stara legenda za najlepszych czasów :) (więcej było tylko na euro?)

Pod ogólnym względem liczbowym: tak.
Pod względem obecnych Polaków: nie.

ad1) Nadal uważam, że to z powodu braku dużych turniejów lokalnych tj. krajowych i żeby takie grać trzeba jeździć na koteie, nawet za granicę. Stąd obecność tylu gości (prawie połowa). Przypominam, że największy polski Kotei CCG'owy był organizowany w Szczecinie a Warszawa > Szczecin jeśli chodzi o dojazd/dolot.

I jak na nową wyhajpowaną grę, z wyposzczonymi turniejowo graczami (bo lokalnych turniejów gra się jak na lekarstwo), to żenada. Znasz dobrze realia LCG'ow - jak myślisz, za rok (o ile), będzie więcej tych Polaków czy mniej? No chyba, że proces odsiewu w L5R nastąpił o wiele szybciej niż w innych LCG'ach i to co zostało to już stała baza. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Jander

  • boxable Personality
  • Wiadomości: 6
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #70 dnia: 2018-04-16, 10:24 »
Kotei całkiem udany jak na niewielkie doświadczenie, 4-3 i 5-1 Dragonem.
Graty dla zwycięzców i do zobaczenia na innych turniejach :)

ps: W Netrunnerze trzecie Mistrzostwa Polski, już po zamknięciu polskiej wersji, miały największą frekwencję ;) Najgorsze dla gry są chyba 6x6...

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #71 dnia: 2018-04-16, 12:48 »
Kempy szalejesz - powiedz mi ile było kotei gdzie miałeś 50 rodaków? Bo jakoś nie pamiętam takiego, a w Szczecinie byłem chyba na każdym...
Shoju na prezydenta! :)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9350
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #72 dnia: 2018-04-16, 12:51 »
Kempy szalejesz - powiedz mi ile było kotei gdzie miałeś 50 rodaków? Bo jakoś nie pamiętam takiego, a w Szczecinie byłem chyba na każdym...

http://www.chikan.pl/index.php?topic=3358.msg48948#msg48948
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #73 dnia: 2018-04-16, 13:00 »
Ok, jeden się znalazł faktycznie, na styku - doliczyłem 54. Jeszcze coś czy operujemy na tym, że raz się zdarzyło więc zawsze tak było?

Bo wklejając te mniej udane lata można wskazać ładnych kilka imprez gdzie rodaków było około 20...  wklejenie Kotei z Bielska gdzie się zdarzyło łącznie mniej niż 20 osób to już pewnie by było poniżej pasa? ;)
Shoju na prezydenta! :)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9350
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #74 dnia: 2018-04-16, 13:10 »
Ok, jeden się znalazł faktycznie, na styku - doliczyłem 54. Jeszcze coś czy operujemy na tym, że raz się zdarzyło więc zawsze tak było?

Bo wklejaąc te mniej udane lata można wskazać ładnych kilka imprez gdzie rodaków było około 20...  wklejenie Kotei z Bielska gdzie się zdarzyło łącznie mniej niż 20 osób to już pewnie by było poniżej pasa? ;)

Nie byloby. Ale sam w swoim poscie wspomniales o czasach prosperity, wiec moglbys sie okreslic o co Ci chodzi? A czasem  prosperity dla L5R LCG w Polsce jest rok 2018.

Dodatkowo:

http://www.chikan.pl/index.php?topic=3896.msg62713#msg62713

Albo Wrocław 2008 - 76 graczy, i z tego co pamietam na 100% nie bylo tam 20+ gosci (jesli juz to gora kilku, wiecej sie zwalilo chyba rok pozniej), ale to musialby potwierdzic TO czyli Sejmitar albo Ertai.

Jak bede mial wiecej czasu to poszukam dalej.

PS. 59 nie 54.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9350
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #75 dnia: 2018-04-16, 13:23 »
Dodatkowo znalazłem coś takiego. Gdzie tu masz Kotei w Polsce na 20 osob?

http://www.chikan.pl/index.php?topic=8749.msg117617#msg117617

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #76 dnia: 2018-04-16, 13:28 »
Nie ma - zlamiłem bo pomyliłem Bielsko ze Szczyrkiem to po pierwsze ;D Faktycznie 30+ zawsze było.

Pożyjemy zobaczymy, jeśli nie będą dalej tak lamić z wydawaniem kart to źle nie będzie. Jak nie daj boże chcą grę pogrzebać celowo i "z twarzą" to i tak nic na to nie poradzimy.
Shoju na prezydenta! :)

Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #77 dnia: 2018-04-16, 13:29 »
Czasy inne, ludzie inni... nie ma co porównywać ;)
Ważne, żeby było z kim grać i żeby te większe turnieje były co jakiś czas organizowane ;)
Mamy się dobrze bawić przy grze, która lubimy i tyle ;)
"...every man dies, not every man really lives..."

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #78 dnia: 2018-04-16, 14:40 »
na szybko spisane

fajnie jest spotkać się w starym gronie. i to trzeba docenić. w moim przypadku gra wywołuje już więcej frustracji niż chęci do grania, ale jak zawsze powtarzam, dam czas gierce może coś się zmieni (a jak nie to sie rozstaniemy). cieszy to, ze w dalszym ciągu jest całkiem sporo osób, które chcą uczestniczyć w takich spędach, ale ja chyba ostatnio wolę mniejsze, w luźniejszej atmosferze prowadzone turnieje. 

ffg nie jest mistrzem organizowania sceny turniejowej.

Hatamoto Arur rządzi a jego liczbą jest trzy trzy :)

w lipcu szwed organizuje turniej. turniej który nie jest sankcjonowany przez ffg, ale ma za zadanie pokazać tym garniturom, że jako scena możemy się samoorganizować i jako siła chemy mieć coś do powiedzenia w sprawie kierunku w jakim to zmierza.

moj wynik w sobote to efekt nieprzespanej nocy:). po 0-2 i swoich koszmarnych grach, postanowilem isc spac. 

mata jest spoko. alt arty chyba tez - jaj nie urywaja, ale co kto lubi.

niestety (lub stety) chyba jednak nie wszyscy sa zachwyceni ta gra , bo czesc osob mowila ze niestety odpada po tym kotei i dalej nie bedzie ciagnac swojej przygody z l5r. zgadzam sie z kempym ze za rok moze byc trudno zeby zebrac  taka frekwencje.

duzo ludzi z zagranicy to duzy plus, znaczy ze ludziom chce sie jezdzic.

pogadalem troche z wegrami o ich sytuacji politycznej i oni maja jeszcze gorzej od nas. znaczy sie nie wszyscy glosuja na fidesz w tamtym kraju a facepalm byl najczestrza reakcja.

i tekst sobotniego wieczoru jebac barbi az sie zgarbi :)

Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #79 dnia: 2018-04-16, 15:40 »
w lipcu szwed organizuje turniej. turniej który nie jest sankcjonowany przez ffg, ale ma za zadanie pokazać tym garniturom, że jako scena możemy się samoorganizować i jako siła chemy mieć coś do powiedzenia w sprawie kierunku w jakim to zmierza.

To mega dobra informacja, szkoda tylko że Szwecja bo koszty takiego wyjazdu jednak są większe niż inne kraje :( Ale ważne, że się dzieje ;)

Rozmawiałem też z Węgrem (z którym miałem okazję grać dwa razy, bo i w sobotę i niedzielę od niego zacząłem turniej). I mówił, że w planach mają zorganizować turniej poza wpływami FFG i planują to zrobić na dużą skalę ;) I mówił też, że całkiem fajne mają zaplecze graczy, bo na ostatnim dużym turnieju mieli 60 osób, a na mniejszych mówił, że około 20 zbierają spokojnie ;) Więc tylko pozazdrościć ;)
"...every man dies, not every man really lives..."