Autor Wątek: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa  (Przeczytany 4409 razy)

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Kotei 2018.04.14-15 Warszawa
« Odpowiedź #80 dnia: 2018-04-16, 17:04 »
I mówił też, że całkiem fajne mają zaplecze graczy, bo na ostatnim dużym turnieju mieli 60 osób

Zastanawiam się czy po prostu się nie przesłyszałeś. Bo taka liczebność to byłby ewenement na skalę co najmniej europejską.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe

Shiba Qwal

• Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
« Odpowiedź #81 dnia: 2018-04-16, 17:07 »
Wydaje mi się że jest szansa żeby to się sprawdziło. W Warszawie było ich chyba ze 15 także jak tyle się ruszyło to na miejscu może ich być sporo.

Seba_stian

• inexperienced Personality
« Odpowiedź #82 dnia: 2018-04-16, 17:34 »
Dokładnie 13, ale to nieistotne :P
Kempy, raczej dobrze słyszałem ;) Zaczął od tego, że scena u nich ma się bardzo dobrze i fajnie się rozwija ;)
"...every man dies, not every man really lives..."

HidaHarandil

• Crab Clan
  • boxable Personality
  • *
  • Samurai
« Odpowiedź #83 dnia: 2018-04-16, 17:38 »
Ja miałem przyjemność grać i rozmawiać z jakimś Grekiem. I powiedział, że u nich w Atenach jest spokojnie około 70-80 osób grających, a na lokalne turnieje przychodzi regularnie co najmniej 30 osób.
Także też raczej bardzo dobrze u nich się to ma.

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #84 dnia: 2018-04-16, 18:06 »
Dokładnie 13, ale to nieistotne :P
Kempy, raczej dobrze słyszałem ;) Zaczął od tego, że scena u nich ma się bardzo dobrze i fajnie się rozwija ;)

Węgry mają ponoć dziwną scenę, która kręci się tylko wokół Budapesztu. W Lotusie jest kilka tych węgierskich turniejów, ale akurat tego na 60+ nie ma. Peszek.

Ja miałem przyjemność grać i rozmawiać z jakimś Grekiem. I powiedział, że u nich w Atenach jest spokojnie około 70-80 osób grających, a na lokalne turnieje przychodzi regularnie co najmniej 30 osób.
Także też raczej bardzo dobrze u nich się to ma.

No tak. Jako, że jestem członkiem L5R Greece na FB od dosyć dawna, trafiłem tam np. na taką ateńską ligę, gdzie za pierwsze miejsce jest fundowany przelot do Birmingham. Tendecję zmiany ilości uczestników na osi czasu pozostawiam własnej ocenie. Pewnie tych lig i lokalnych turniejów jest tam z kilka razy więcej, żeby obsłużyć tych 80 graczy.

Może też przez przypadek wszelka aktywność na http://www.l5r.gr/ ustała jakby 2 miesiące temu.

darturo

• "None shall escape the Khan!"
« Odpowiedź #85 dnia: 2018-04-16, 21:32 »
dzięki za turniej.

organizacyjnie nie był to majstersztyk, ale zrzucam to na barki asmodee (chodzi mi głównie o marketing i chociażby tak prostą sprawę jak ustalenie bazy noclegowej (nawet na stronie noclegowni były lepsze ceny dla zorganizowanych grup pow. 20 osób).

dodatkowo jak na tak duży turniej brak zorganizowanej zabawy integracyjnej w piątek i sobotę powoduje, że środowisko się dzieli na tych "weteranów" i tych "nowych".

plan minimum wykonany, bo hatamoto wpadło, ale żałuję gry w top16, bo (z kranem nie mam najgorzej) w konflikcie dobrał wszystko co mógł, a 3 razy banzai i voice of honor to była przesada :) (podobno powinno się przeciwnikowi przekładać deck, ale niektórych przyzwyczajeń trudno jest zmienić :))

możecie dalej mówić, że konflikt militarny nie zmiecie przeciwnika z powierzchni ziemi, ale w zamian mamy konflikt militarny oraz polityczny.
konsekwencją źle przydzielonych postaci (które w większości przypadków są na stole 1-3 tury) oraz źle wybranego ringu jest (trochę zabrzmi to ckliwie) wygrana lub przegrana.

napisałem się na cały następny rok (a może dwa).

@Kempy
i tak nie odpowiem na Twojego posta, więc nie zadawaj mi pytania w odpowiedzi na poniższe:
kogo chcesz przekonać do Swoich ustaleń?
Siebie czy pozostałych?

"You cannot stop me. Nothing can." - Moto Chagatai

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #86 dnia: 2018-04-16, 21:39 »
możecie dalej mówić, że konflikt militarny nie zmiecie przeciwnika z powierzchni ziemi, ale w zamian mamy konflikt militarny oraz polityczny.

Które to konflikty od strony mechanicznej wyglądają zupełnie tak samo. Można by je pozamieniać nazwami i wielu by nie zauważyło różnicy.

@Kempy
i tak nie odpowiem na Twojego posta, więc nie zadawaj mi pytania w odpowiedzi na poniższe:
kogo chcesz przekonać do Swoich ustaleń?
Siebie czy pozostałych?

Nikogo. Chcę tylko pokazać sprawę od drugiej strony. Jeśli komuś pasuje słowna wypowiedź od jednej osoby, którą widzi pierwszy raz w życiu, i bierze ją w 100% za pewnik, to już jego sprawa. No cóż. W jednym wątku na tym forum już czytałem że warszawska meta jeszcze niedawno to było 40+ osób.

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #87 dnia: 2018-04-16, 22:39 »

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #88 dnia: 2018-04-17, 11:11 »
2 turnieje 16 gier rozegranych i tylko 2 gry zakonczone po czasie tak wiec pozdrawiam narzekajacych na dlugosc rozgrywki

Dzisiejszy wpis jednego z sędziów w Warszawie:

"at 60 minutes per match we had around 30% of the games finished before the time was called".

Jak dla mnie ten watek staje sie nieco schizofreniczny. ;)

Seba_stian

« Odpowiedź #89 dnia: 2018-04-17, 11:32 »
Na szczęście mamy Ciebie ;)
Nie zginiemy w czeluściach kłamstwa, dobrych odczuć na temat gry i pozytywnych wrażeń po Kotei :P

612

• Dragon Clan
  • Personality
  • *
« Odpowiedź #90 dnia: 2018-04-17, 11:40 »
Ja np nie byłem na kotei, ale po przeczytaniu tego wątku wiem, że gdybym był, to wcale by mi się nie spodobało!
Cytat: Chord
ludzie to leniwe świnie, napalone na wygrywanie łotry i chytre kutasy

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #91 dnia: 2018-04-17, 11:47 »
Nie zginiemy w czeluściach kłamstwa, dobrych odczuć na temat gry i pozytywnych wrażeń po Kotei :P

Nie kwestionuje pozytywnych wrazen z Kotei. Sam bym sie chetnie napil w takim towarzystwie. :)

Chord

• Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
« Odpowiedź #92 dnia: 2018-04-17, 11:51 »
Mnie by się podobało wszystko poza graniem w FFGową legendę  ;D Niestety nie miałem wolnego czasu, by się w tym roku warszawić.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

rio

• blank Personality
  • Samurai
« Odpowiedź #93 dnia: 2018-04-17, 11:54 »
Ja np nie byłem na kotei, ale po przeczytaniu tego wątku wiem, że gdybym był, to wcale by mi się nie spodobało!

Prawdopodobnie, wiedziałeś, że ci sie nie spodoba dlugo przed samym koteiem.

30% gier rozegranych przed czasem? Szczerze watpie, wydawalo mi sie, ze po czasie gra mniej niz 50% stolow, ale z sedzia nie bede dyskutowal, chociaz i tak nikt statystyk nie robil. Bardziej chodzilo mi, ze MOZNA rozegrac 80% gier przed czasem, wystarczy sie postarac,

Seba_stian

« Odpowiedź #94 dnia: 2018-04-17, 11:54 »
Jak dobrze policzyłem to widzę 6 pozytywnych odpowiedzi z 7 (piszę o osobach, które były). 7 osoba to horror i odbieram opinie jako bardziej neutralną ;)
Wiem, że to nie dużo opinii ale jednak fajnie, że Ci co piszą, piszą pozytywnie ;)
A kempy i jego "poprawianie" nas na każdym kroku muszę powoli zacząć ignorować, ale boli tylko to, że ja wiem jak jest, a ludzie którzy zajrzą i poczytają mogą odebrać to bardziej negatywnie. Niestety po wypowiedziach osoby, która nawet nie gra :(

Jar Jar

• Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Star Fleet Commander
« Odpowiedź #95 dnia: 2018-04-17, 12:26 »
Jak dobrze policzyłem to widzę 6 pozytywnych odpowiedzi z 7 (piszę o osobach, które były). 7 osoba to horror i odbieram opinie jako bardziej neutralną ;)
Wiem, że to nie dużo opinii ale jednak fajnie, że Ci co piszą, piszą pozytywnie ;)
A kempy i jego "poprawianie" nas na każdym kroku muszę powoli zacząć ignorować, ale boli tylko to, że ja wiem jak jest, a ludzie którzy zajrzą i poczytają mogą odebrać to bardziej negatywnie. Niestety po wypowiedziach osoby, która nawet nie gra :(

Zbanujmy Kempego  ;D
Wtedy będą się wypowiadać tylko grający i będzie miarodajnie  :P

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #96 dnia: 2018-04-17, 12:44 »
Nie wiem jak Wy, ale jak ja szukam czegoś na temat jakiejś gry, filmu czy książki, której chcę poświęcić czas to interesują mnie zawsze opinie negatywne i pozytywne. Im więcej tym lepiej. :)

rio

• blank Personality
  • Samurai
« Odpowiedź #97 dnia: 2018-04-17, 13:31 »
W życiu nie zasugerowałbym sie opinia osoby na temat ksiazki, ktorej nawet ta osoba nie przeczytala.

kempy

• Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • N /\ M E T /\ K E R
« Odpowiedź #98 dnia: 2018-04-17, 13:58 »
W życiu nie zasugerowałbym sie opinia osoby na temat ksiazki, ktorej nawet ta osoba nie przeczytala.

Czyli myślisz, że nigdy nie grałem w nowe krążki? :D

JNQ

• Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
« Odpowiedź #99 dnia: 2018-04-17, 17:02 »
Ja to już zostało wypunktowane, podobno ja jeden ze „starej gwardii” dotarłem do TOP8 i z tej perspektywy pozwolę sobie spojrzeć na ten Event szerzej.

Może podzielę posta na dwa oddzielne tematy:

Kotei:

„Bilans Organizacyjny”
MINUSY:
-   Brak właściwego oznakowania.
Dotrzeć na miejsce to była jakaś masakra, nawet nocując w hotelu obok. Gdyby nie ludzie, którzy grali tam w AGoT'a, można było zabłądzić przy samym ogrodzeniu. Dwa plakaty powieszone wewnątrz budynku z okrojoną informacją (numer sali to nie wszystko), to stanowczo za mało. brak jakichkolwiek strzałek, mapek, itp.
-   Mapka do WC też by się przydała  ;)
-   Organizacja przerwy obiadowej.
Na 4 piętrze molocha może być, nawet jakiś minisklepik się znalazł (chyba bardziej z okazji organizowanego obok szkolenia), ale nie wierzę że nie ma w Wawie żadnych lokali, z których nie można było przynieść ludziom ulotek, aby mogli żarcie zamówić (nawet można było się z jedną knajpą dogadać na masowe zamówienie obiadowe z rabacikiem, jak to było podajże również w Wawie na Euro). Kto nie miał żarła, temu pozostał quest dodatkowy na polowanie wokół budynku – i tutaj również brakło mapek (z punktu widzenia głównego wejścia bez lornetki nie dojrzałeś żadnego możliwego kierunku).
-   Gifty.
Ja rozumiem, że FFG dostarcza KoteiPacki, ale jednak przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że z każdego turniej takiej, lub niższej rangi, przywozimy coś pamiątkowego, smycz, otwieracz, papier toaletowy, tampon, whatever co, ale ma napisane na sobie „Kotei Warszawa 2018”, przywołuje wposmnienia, trafia na pułeczkę i cieszy oko, a tu dupa...
-   Prizy.
Tutaj FFG stanęło na wysokości zadania niczym AEG, i nie zaskoczyła informacja że czegoś nie dosłali i doślą pocztą, niestety.
-   Karteczki wyników.
Sam w pierwszej partii zastanawiałem się jak mam to cholerstwo w ogóle wypełnić, a jak w drugiej miałem jeszcze inny wzór to zdzikłem. Do czegoś tak prostego chyba nie powinna być potrzebna instrukcja obsługi.
-   Cut’y.
Myślę że więcej osób miałoby chęć do grania w Magistrate Stage, gdyby od razu było wyjaśnione jak się one odbędą. W sumie rozkminiliśmy to dopietro po 6ej rundzie, że z wynikiem x-2 jeszcze ma się szansę na Chellengera, a nie odpada się bo się nie ma 6-1 minimum. (wyjaśnienie „bo na innych Koteiach było tak samo” słabe).
-   Niedziela TOP’y vs Second Chance.
Nietrudno byłoby odpalić granie TOP’ów na godzinę wcześniej, aby gracze rotujący z 16tki mogli zagrać w SC, a gracze rotujący z 8ki weszli do SC z bayem (opcja też już przetestowana na niejednym Kotei’u).
Zamiast tego TOP’y rozpoczęto z prawie 1,5h opóżnieniem, bo 1 na 16 nie potrafił się ogarnąć na czas i spakować walizki – dla mnie to jest GameLoss i odesłanie do domu.
Kto odpadł z 16tki i 8ki otrzymał uścisk prezesa i mógł jechać do domu zamiast nadal czerpać frajdę z gry.
Dla tych co jechali „na szaber” i nie dostali się do topów. Dzięki grze w S.C., zyskaliście w przeliczeniu więcej niż Ktoś kto próbował walczyć dalej jeżeli chodzi o otrzymane promeczki itp.

PLUSY:
-   Sędziowie.
Burak i Robert to chyba najlepszy możliwy zestaw sędziów do takich eventów. Wielki szacun i podziękowania dla nich za włożony trud w ogarnięciu kuwety.
-   Zegary.
Z każdego miejsca było widać czas pozostały do zakończenia rundy.
-   Czas gry.
Już sami sędziowie swoją renomą wymusili szybkie decyzje do nie przeciągania gry powyżej czasu ;) (chociaż obsuwy i tak się zdarzały) ;)
-   UTZ!
Stara tradycja jest lepsza niż nowa tradycja ;)
-   DeckCheck całego TOP16.
Że wam się chciało siedzieć po nocy, zamiast się z nami napić – Szacun 8)

Myślę, że większości, jak nie wszystkich, minusów można było uniknąć.
Tak całość wyglądała na partyzantkę organizowaną na „dwa dni przed” (tutaj umacnia domysły moment poszukiwania sędziów). Jak na turniej tej rangi organizowany przez Światowe wydawnictwo połączone z Ogólnopolskim wydawnictwem brakowało medialności, błysków fleszów, regionalnych telewizji, tony złota i Grupie w bikini, a przede wszystkim organizacji.

Grało się świetnie, wspaniali ludzie utrzymujący Klimat, zarówno „starzy” i „nowi”.
Komiczne sytuacje, jak kiedy podchodziłem do pierwszej partii na stole obok jeden gracz dopiero wyciągnął i wypinał counterki i bidownik z wzornika (sic!), co znaczy że i początkujący chcieli brać w nim udział.
Spotkałem wielu wspaniałych ludzi, zaskakuje zakres z jakiego przyjechali, Rosja, Węgry Stany USA, Grecja, no i oczywiście Niemcy.

Na 9 rozegranych partii tylko raz usłyszałem „Time is up!” – z wynikiem 8-2 grając przeciwko Gabrielli (dla będących, ta Węgierka z fioletowymi włosami co grała Lionem na splashu Crane’a ;) ), w parti gdzie już na samym początku powiedziała mi, że jeszcze nigdy nie grała przeciwko Scorpionowi i nie zna w ogóle kart, angielskim operowała na poziomie średnim, każdą swoją kartę dwa razy jej tłumaczyłem, i w dodatku potrafiła rozpraszać ;). Pomimo full wina w 5 dodatkowych minut zdążyliśmy dokończyć partię do końca i zgłosić wynik. Pozostałe 8 parti średnio kończyłem w 40 minut, niezależnie od wyniku, a najszybsza (przegrana) zajęła 18 z rozstawieniem. Wbrew opiniom tak się da.
Patrząc z pryzmatu gracza, wydawało mi się iż statystyczne zakończenie gry było zgoła odwrotne niż podane stwierdzenie. Raczej nie chcieli popadać w skrajności i podali ostrożne dany. Według mnie było zupełnie odwrotnie, conajmniej 60-70 % gier kończyło się w czasie. Śledząc wyniki na Pavilonie po godzinie otwartych może było 10-20 stolików.
Wiem również że to sędziowie techniczni mieli opónieznienie z wprowadzaniem wyników (zdążyłem np. wypalić 2 faje, a mój wynik nie był jeszcze wpisany – grający wiedzą że na faję to była niemała wyprawa)

Mam nadzieję, że w przyszłym roku event zostanie powtórzony, z wyeliminowaniem mankamentów o których wspomniałem, i już w ogóle będzie super.

Dziękuję wszystkim, którzy mieli chęć i Życie im na to pozwoliło, za to że byli, grali, pili, lulki palili. Mam nadzieję że w przyszłym roku spotkamy się znowu.

Na tym etapie, jeżeli interesowało was tylko moje zdanie na temat imprezy w Wawie, możecie zaprzestać czytanie.

“Kempy“......

Dalszą część dyskusji nie związaną z Kotei'em w Warszawie znajdziecie w wątku:

Krucjata Kempy'ego
« Ostatnia zmiana: 2018-04-17, 21:12 by kempy »