Chikan Gatsu forum

CCG Training Dojo => Rules => Wątek zaczęty przez: koziu w 2012-11-03, 11:51

Tytuł: Would target...
Wiadomość wysłana przez: koziu w 2012-11-03, 11:51
Ryoshun's Guidance:
Reaction: When another player's action would target one of your cards, discard this card: Choose another of your non-Stronghold cards at the same location. The action targets it instead, if legal.

No to moje pytanie jest takie:
Jaka jest dokładnie kolejność kiedy ktoś ogłasza akcję?

Waham się pomiędzy:
1. Przeciwnik ogłasza akcję, która może targetować postać
2. Przeciwnik wskazuje cel
3 - Wersja A: Mogę zareagować na targetowanie kartą w stylu "Reaction: After another player targets this Personality with an action:..." a następnie przekierować z Ryoshun's Guidance
3 - Wersja B: Nie mogę zareagować na targetowanie kartą w stylu jw. Mogę jedynie przekierować z Ryoshun's Guidance. Bowiem RG mówi: would target.

Obecnie po głębszym zastanowieniu skłaniam się do wariantu B bowiem wg mnie Roshun mówi, że efektywnie nie doszło do targetowania postaci pierwszej. No chyba, że targetowanie jest tak długo aż nie odpalę RG.

Mam nadzieję, że pytanie jest czytelne :)
Tytuł: Odp: Would target...
Wiadomość wysłana przez: kempy w 2012-11-03, 12:11
http://rules.l5r.com/EE_Timing#.E2.80.9CWhen.E2.80.9D_triggers
Tytuł: Odp: Would target...
Wiadomość wysłana przez: koziu w 2012-11-03, 12:18
Czyli dobrze myślałem.
Do zamknięcia temat.