Autor Wątek: HV Preview: Crab  (Przeczytany 17555 razy)


Ageto

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1055
    • Zobacz profil
    • Claimster - centrum umów
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-09, 18:00 »
nie wyszły Ci imadże
Claimster - centrum umów

Brzana's HunterZ Team Member


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9375
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-09, 18:07 »
Hiruma Aki Exp - nie mam pytań. Gość, który z miejsca niszczy wszystkie koty, yojimbo i inne tokeny. W tym miejscu wieeeeeelkie "fuck!" w kierunku AEG!

Resilient Naginata - niezła sprawa, może lekko przystopuje "nindże".
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


TooS

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 721
  • In your base, smashing your statues.
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-01-09, 18:08 »
ajc wlasnie widze, ze nie wyszly ;/

jest na to jakis sposob oprocz uploadu na imageshacka ??

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9375
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-01-09, 18:11 »
Cytat: "TooS"
ajc wlasnie widze, ze nie wyszly ;/

jest na to jakis sposob oprocz uploadu na imageshacka ??


Zmień chociaż na http://.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Kakita Tatsuyoshi

  • Crane Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-01-09, 18:21 »
Moje obawy sie potwierdziły znowu krab został dokoksowany. Przynajmniej nie jest aż tak strasznie jak myślałem że będzie. Mimo to jest kilka naprawde mocnych kart np. Kaiu Taru - kasowacz zdloności albo nowy Aki, a Hida lineage to juz prawdziwe zło (dlaczego żuraw nie dostał kikita lineage, lew akodo lineage, feniks shiba labo isawa lineage a smok togashi albo mirumoto lineage wtedy było by przynjamniej sprawiedliwie dla każdego klanu).

Nowy scout prawdziwie zabójczy (ja bym chciał coś takiego u zurawia chlip  :wink:) dzieki niemu krab będzie robił jeszcze wiekszego forca niz zazwyczaj.

Gemukowiec lewy jak dla mnie ale ma przynjamniej traita scout.

Gunso taki sobie ale raczej słaby za drogi ale fajne może byc to że wraca z discrda.

Homingbird wings - nowa wersja draw your blade dla kraba i zanosi się na łańcuszek akcji (kolejny).

Naginata taka meta trochę na skorpiona i feniksa z kamyczkiem.

Ogolnie rzecz biorąc preview krabowe bardzo mocne.

Krzychu

  • Crab Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
    • www.ancalentari.com
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-01-09, 19:03 »
Gunso Tabarou - dobry w deckach z duża ilością followerów. Czy drogi? Nie sądzę.
Hiruma Ikage - zajebista postać do scoutów. Recon nie wymaga skłonienia postaci - miodzio.
Kaiu Genji - taki sobie. Szkoda, że bez przydatnego traita (berserk, hero).
Kaiu Taru - fajny, nie powiem. Ale czy będzie na niego miejsce w decku? Obrazek do dupy.
Hiruma Aki exp - rzeźnik! Ulepszony Kashin!:D Muszę go mieć.
Kuni Bachida - aj szkoda, że nie Shadowland...
Yasuki Tenzo - tak jak przewidywaliśmy musieli dać courtiera. Doszło tyle kart dających Łaskę, że jakoś trzeba z tego skorzystać:P. Szkoda, ze tylko w bitwie.
Resilient Naginata - fajne, fajne. Trzeba będzie zrobić jakiś scoutowski deck:)
Hida Lineage - super. No more followers tokens.
Torch's Flame Flickers - Masakra!
Wolf's Little Lesson - takie sobie. Lepiej zniszczyć teren.
Hummingbird Wings - po prostu bow.

Podsumowując to jest dobrze. Widać ruszą trzecia siła Krabów - Zwiadowcy. W Lotusie fajnie chodzili, ciekawe jak będzie tutaj.

Cytat: "Kakita Tatsuyoshi"
a Hida lineage to juz prawdziwe zło (dlaczego żuraw nie dostał kikita lineage, lew akodo lineage, feniks shiba labo isawa lineage a smok togashi albo mirumoto lineage wtedy było by przynjamniej sprawiedliwie dla każdego klanu).


A to już zapomniałeś o poprzednich lineage'ach? Wy już mieliście. Lwy (nawet dwa), Skorpy, Modliszki, Jednorożce też miały. Teraz nasza kolej.



Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-01-09, 19:11 »
Naginata mi się podoba. Bardzo  :twisted: Dobry trait, battle fajne pod scout deck.

Recon - git, może się przydać.


Kolejny chain pod kraba. Fajnie... cudownie... Do tego Lineage wrócił. Jeszcze lepiej.

Mantis do tej pory nawet Gunso Followera nie dostał...  :< Niby jest Mantis Detachment, ale jakoś go w żadnym deckliście nie widziałem...


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-01-09, 19:17 »
Cytat: "Kakita Tatsuyoshi"
a Hida lineage to juz prawdziwe zło (dlaczego żuraw nie dostał kikita lineage, lew akodo lineage, feniks shiba labo isawa lineage a smok togashi albo mirumoto lineage wtedy było by przynjamniej sprawiedliwie dla każdego klanu).

Akurat Hida Lineage jest najsłabsze z pokazanych kart. Widzę to tylko w scoutach. Zwiększanie force DO 4 jest całkowicie zbędne mając same postaci z 4 F w decku, natomaist zjadanie attacha o goldzie mniejszym równym 4 jest takie sobie.
Cytat: "Kakita Tatsuyoshi"
Nowy scout prawdziwie zabójczy (ja bym chciał coś takiego u zurawia chlip  :wink:) dzieki niemu krab będzie robił jeszcze wiekszego forca niz zazwyczaj.

Daje tylko siłę. Fajny do decku na scoutach, tego im brakowało, ale w pojazdówce na berserkach lub hero nie będzie na niego miejsca. Samą siłą się nie wygrywa.
Cytat: "Kakita Tatsuyoshi"

Homingbird wings - nowa wersja draw your blade dla kraba i zanosi się na łańcuszek akcji (kolejny).
Nie do końca łańcuszek, po prostu sprawili, aby można było to zmieścić nie tylko w Krabie.


Ogólnie sekretne techniki Hiruma mnie bardzo mile zaskoczyły. Niezły dopak do scoutów, może nawet coś na nich złożę. Gunso mi się zupełnie nie podoba. Co do postaci to Aki przegina.
Nowy courtier jest ciekawy, morduje nowe karty związane z favorem.
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Krzychu

  • Crab Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
    • www.ancalentari.com
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-01-09, 19:34 »
A jeszcze jedno: nie dali żadnego Herosa  :cry:



kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9375
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-01-09, 19:39 »
Co do Aki exp jeszcze. Jak pojawi się kolejna tego typu akcja (czy na postaci, czy w Fate) to okaże się że zbanowanie Mak'irtch z SE było zbędne.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Ratman

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-01-09, 19:45 »
Cytat: "Krzychu"
Wolf's Little Lesson - takie sobie. Lepiej zniszczyć teren.

Nie zgodzę się. Większość obecnie używanych terenów uderza w obie strony (vel 3 Stone River), więc z tą akcją primo: więcej terenów się nie zagra, segundo: wroga armia obrywa, ty nie. Pamiętaj o tym nowym tereniku co wyszedł w pre kucykowym. :)

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-01-09, 19:47 »
Obrazki na technikach Hiruma wspaniałe, flavory też.


EDIT: Cofam swoje zdanie na temat scouta. Hiruma Ikage + We stand ready FTW
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-01-09, 19:57 »
Oj, refleks, Paku, refleks.

Komentarz po pre krabowym, oraz po zakończeniu zestawu obowiązkowego (pre wszystkich klanów) : DT gra Krabem, a ponieważ są lamerami, to nie umieją i muszą sobie br0ken karty dawać żeby coś zrobić. Czy naprawdę po H&E, HC, WotE, WoL i EomE tak trudno zajarzyć, do czego prowadzi ślepe dopakowywanie jednego klanu ? A czystym skurwysyństwem jest upierdalanie potencjalnej konkurencji na Koteju przez dawanie GÓWNIANYCH kart (Mantis, Lion), zwłascza, że Krab teraz stoi wysoko i jeżeli czegoś potrzebuje to dodatkowych opcji na decka a nie zestawu jeszcze mocniejszych kart w miejsce starych.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Ageto

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1055
    • Zobacz profil
    • Claimster - centrum umów
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-01-09, 20:39 »
Generalnie bardzo solidne previewu. Krab nie dostał postaci pod jakiegoś obecnego theme, tylko ogólne postacie, które mogą wejść do różnych talii. Co mnie osobiście cieszy. Wdając się w szczegóły

Gunso Tabarou - karta do wykorzystania, z małym potencjałem. Będzie rzadko grana, porównując do innych gunso słaby   dla mnie: in minus
Hiruma Ikage - solidny scout, z dobrą akcją. Dobry support scoutów   dla mnie: in plus
Kaiu Genji - solidna antyswarmowa postać. Po drugie karta z nazwą człowieka z forum     dla mnie: in plus
Kaiu Taru - bardzo bardzo solidna postać, a trait robi ta postać straszną   dla mnie: in plus
Hiruma Aki exp - trudno coś dodać, ja daje 10/10   dla mnie: in plus
Kuni Bachida - kolejny szugas, wszystko na swoim miejscu
Yasuki Tenzo - biorąc pod uwage jakie klany używają favoru jego trait jest miętki, miło zobaczyć kolejnego courtiera   dla mnie: in plus
Resilient Naginata - pod scoutów idealna, meta na nindże będzie grana dla mnie: in plus
Hida Lineage -  ciekawa karta do scoutów i tylko w nich będzie grana. Krabowi scouci potrzebowali czegoś batlowego    dla mnie: in plus
Torch's Flame Flickers - świetna karta dla scoutów      dla mnie: in plus
Wolf's Little Lesson - zapis do końca bitwy powoduje, że karta jest grywalna      dla mnie: in plus
Hummingbird Wings - drugi draw your blade dla kraba, bardzo solidna            dla mnie: in plus

Niektóre z tych kartą poprawią obecne talie, którymi gra Krab. Po drugie Krab zacznie grać scoutami
Claimster - centrum umów

Brzana's HunterZ Team Member


Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-01-09, 20:59 »
No to bez sensu... ciekawe czy krab zarobi sobie na hate przez ta edycje.
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-01-09, 21:20 »
A jak myślisz ? Mój już się włączył po Lwim previu, tylko dopiero dziś się dowiedziałem na kogo.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-01-09, 21:24 »
Po prostu przegięli.
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-01-09, 21:34 »
'Przegięli' to chyba o naszym previu albo jak ktoś nie lubi Spiderów. Tutaj po prostu szkoda słów - z trzech klanów idących w miarę równo z dwóch robi się bantustan, a trzeci dostaje same cukierki.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-01-09, 21:40 »
mniej więcej wiedziałem co się ma pojawi ale po zobaczeniu dotarło do mnie jak przegieli naprawde za mocno
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem