Autor Wątek: Ruthless Determination  (Przeczytany 7338 razy)

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #40 dnia: 2014-01-09, 16:10 »
Gadanie. Ta karta może, ale nie musi, znaleźć miejsce w różnych deckach. Koncentrujecie się na tym fear i fear, ja tam czytam ją raczej jako "bow an opposing follower or personality without followers with lower force than this performing personality". Kondycyjny bow, który dupy nie urywa.

A feary to zaczną pewnie działać dobrze dopiero później w edycji, kiedy nie będą wszyscy wrzucać pierdyliarda attachy i wejdą kartony w stylu "interrupt: increase fear effect by 2" na ten przykład. Chwilowo najstraszniejszą kartą do feara jest Unassailable Defense, i widocznie tak chwilę pozostanie. Nie ma co na siłę kminić decków z milionem feara bo jest on jeszcze zbyt słaby. Dla przykładu: Przeciwnik staje do bitwy tylko postaciami, które mają 4+ F albo followerków, nawet takich seasoned ashigaru. W tym momencie 99% feara w IvE przestaje działać. Chyba, że ktoś chce liczyć na to, że mu 3-kartowe combo będzie wchodzić w każdej bitwie, wtedy życzę powodzenia.
Time is precious. Waste it wisely.

vonSchabov

  • Personality
  • Wiadomości: 397
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #41 dnia: 2014-01-09, 16:16 »
Poddaję się. Idę zdrapywać groch ze ściany

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #42 dnia: 2014-01-09, 16:23 »
Nie ma co płakać. Pozwól, że przedstawię Ci wizualną demonstrację próby przepchnięcia jakiegoś argumentu podczas dyskusji w Internecie:

Time is precious. Waste it wisely.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #43 dnia: 2014-01-09, 16:25 »
A swoją drogą, czy w tej całej dyskusji o fear techu nie umknęło wam -1 na tej karcie? Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie granie tego bez itemów... No, może z jakimiś kozackimi dopałkami do F, ale standardowy Fear za 2-3 jakoś mnie nie powala.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #44 dnia: 2014-01-09, 16:29 »
Poddaję się. Idę zdrapywać groch ze ściany

Zastanawia mnie jedno, skąd wziąłeś groch na ścianie?

A swoją drogą, czy w tej całej dyskusji o fear techu nie umknęło wam -1 na tej karcie? Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie granie tego bez itemów...

Chord, toć przecież pół dyskusji traktuje o itemach ;)
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #45 dnia: 2014-01-09, 16:30 »
Poddaję się. Idę zdrapywać groch ze ściany

Zastanawia mnie jedno, skąd wziąłeś groch na ścianie?


Bo nim rzucał?  ;)
Time is precious. Waste it wisely.

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #46 dnia: 2014-01-09, 17:07 »
Poddaję się. Idę zdrapywać groch ze ściany

Zastanawia mnie jedno, skąd wziąłeś groch na ścianie?


Bo nim rzucał?  ;)

o ja głupkowaty, durnowaty, nie wiedziałem co to taty.  :o
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #47 dnia: 2014-01-09, 19:58 »
Followera mogę trzymać wszędzie, a kombienie się z jedną postacią? To w lwie się z dwoma postaciami kombi

Dwiema ;)
A poza tym ja nie mówię, że to świetny sposób na grę. Z tym, że Spider jak na razie lepszego nie ma.
Jakoś tą strukturę strachu muszą budować. Oczywiście jeśli masz alternatywny pomysł to... każdy potomek Spidermana chętnie wysłucha.
Swoją drogą niezła jazda z tym, że Lew jest straszniejszy od Spidera. Ale cóż, taki to widać czas naszedł, że grzywa przeraża bardziej.

Nie mówię, że klamki są złym pomysłem w spiderze, są fajne szczególnie, że się kombią z senseiem, ale fear sam w sobie działa tam tak samo dobrze jak w innych klanach, także stwierdzenie, że spider potrzebował czegoś z fearem, do którego to biję, jest tak trochę z dupy

Mnie się wydaje, że Spider miał grać na Fear, ale ogólnie jak na razie jest bida.
Stąd zapewne próby skonstruowania platformy, która pozwoli jakoś rozbuchać to towarzystwo.
wpieprzanie sie teraz w ostre straszenie to troche jak skladanie ancestorow w lwie. sa 2,5 postaci pod takie granie. dla mnie dno i pare metrow mulu.
mnie tam wyglada jak spam tanich kensich...i pewnie na tym bym sie skladal. ale na pajonku sie nie znam.

ale poprobuje bardziej teczowa hybryde zlozyc (z tym ze na fudo domku :D)
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

vonSchabov

  • Personality
  • Wiadomości: 397
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #48 dnia: 2014-01-09, 20:05 »
Ej no wiadomo że cała para poszła w monksai jesli chodzi o pająka. Fear jak widać, C&C nie istnieje jak się okazało a courtierzy siorbią favor najlepiej ale nic z nim nie robią. Szkoda jeśli ktoś nie chce grać kensaiem. Jeśli miałaby to być jedyna grywalna opcja to przesiadam się na krany

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #49 dnia: 2014-01-09, 20:37 »
Jeśli miałaby to być jedyna grywalna opcja to przesiadam się na krany

Znaczy się, że co? Zostaniesz hydraulikiem? Wyjeżdżasz do Francji?
Ja tam uważam, że Spidermanami na strachu da się grać. I to całkiem nieźle.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #50 dnia: 2014-01-09, 23:34 »
Ja tam chciałem grać na pajęczych samurajach commanderach na dark virtue/fear i followerach (najlepiej undead z fear). Ponieważ nie ma takiej opcji to edycję rozpoczynam od scoutlion (bo monksai mi się nie podoba i nie chcę tym grać).
Time is precious. Waste it wisely.

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #51 dnia: 2014-01-10, 09:56 »
I tak najwiekszy fear wyciska unicorn;) ze stolu nie laczac zadnych fearow i ich nie podbijajac mozna zrobic od 4 do 9.

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #52 dnia: 2014-01-10, 10:38 »
I tak najwiekszy fear wyciska unicorn;) ze stolu nie laczac zadnych fearow i ich nie podbijajac mozna zrobic od 4 do 9.
sadzilem ze grasz wrozkami....a wtedy ta karciocha jakby nie trybi.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #53 dnia: 2014-01-10, 12:19 »
Chodzi oto, ze patrzac na feara nie ma co odnosic go tylko do spidera, bo nie ma on monopolu na feara i nie jest w cale klanem majacym dostep do najlepszych kart do feara

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Ruthless Determination
« Odpowiedź #54 dnia: 2014-01-10, 12:24 »
Chodzi oto, ze patrzac na feara nie ma co odnosic go tylko do spidera, bo nie ma on monopolu na feara i nie jest w cale klanem majacym dostep do najlepszych kart do feara
ta karta jest opcja dla samuraiow z duzym F.
przypisywanie fear=pajonk jest duzym naduzyciem
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.