Autor Wątek: Kuroko Sensei  (Przeczytany 3252 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Kuroko Sensei
« dnia: 2014-07-16, 00:19 »
Kuroko Sensei (Shinden Fu Leng)
Sensei - PREMIUM - 3

Province Strength: +0
Gold Production: -1
Starting Family Honor: +2

Spider Clan

After a card attacks you or one of its actions resolves, you may discard a Clout token from it to gain 2 Honor.
Political Open, : Bow your target unbowed Courtier. Give another player's target card a Clout token.

"Why does history teach about underestimation?"

Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Kuroko Sensei
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-07-17, 11:34 »
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-07-17, 12:02 »
Jeśli tych Clout tokenów będzie więcej to... może być niekiepski sensei.  :)
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Lehu

  • Spider Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-07-17, 13:29 »
-1 GP i znów Suana trafi obficie na listy WANT ;)
Spider Clan - Samurai - Shugenja - Fallen - Addicted - Ninja - Nonhuman

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-07-17, 13:33 »
-1 GP i znów Suana trafi obficie na listy WANT ;)
do topowego holdingu Suana ma jeszcze duzo do nadrobienia.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-07-17, 13:46 »
Screw honor, z tym sensei spidery mają dawanie tokena za nic. Poison the Cup, ninja assassin z prowki  i hajda, limitedowy kill działa.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-07-17, 13:50 »
Sejmitarze, w lobotomii brak -1gp rozpizdza decka.
i tracisz oczko za planteda (ktorego tez trudniej odpalic- patrz wyzej); niby pojawia sie jakas alternatywa dla madnesowych zabawek ale nie liczylbym na rewolucje (bonusem trzebaby wkladac komplet alliance by stanic scorpy)

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-07-17, 14:48 »
Poison the Cup, ninja assassin z prowki  i hajda, limitedowy kill działa.

O rany, aż taka trauma? Nie sądziłem, że z tego sensei też da się napędzić kółka Sejmiego ;)
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-07-17, 19:01 »
lobotomia wkurza ale nie dziala.
i to nie przez brak paliwa do poison the cup
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Assur

  • blank Personality
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-07-17, 21:46 »
Wielki zawód, -1 golda raczej mocno kastruje Susumu

burning_librarian

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-07-17, 21:55 »
w zamierzeniu DT chyba większość honorówek po uwzględnieniu senseia albo i bez tego (lion) ma mieć produkcję na domku 3. Ciekawe, że Crane odwrotnie - w pierwotnym zamyśle miał mieć 5.

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #11 dnia: 2014-07-17, 22:21 »
Wielki zawód, -1 golda raczej mocno kastruje Susumu

To plus żadnego forsa na chłopkach robi problem. Plus musisz do senseja kiwnąć kogoś. Więc chłopków do obrony mniej.
Jiramu's court nie wejdzie, bo rozwali golda, podobnie żaden holding od honoru. Generalnie smutno.
+2 FH po nic nie jest potrzebne, a potrafi wyeliminować przydatny tireless dynasty w kilku matchupach.

co do -1GP, wydaje mi się, że jest to pójście po lini najmniejszego oporu:
"Trzeba dać sensejowi jakiś drawback"
"A pierdolnijcie im minus do golda, nie będziemy kombinować"


Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #12 dnia: 2014-07-18, 00:35 »
Mi sie bardzo podoba.
Lion jakos gra na 3gc i daje rade, a wcale nie ma tanszych postaci niz inne klany.
Gosc za 6 jest drogi? Gosc za 4 drogi? W Lionie takie typy graja bez problemu.
Bardzo fajny pomysl, w koncu cos nowego.
Ale narzekanie w kazdym miejscu ze Reese jest be i ze uproszczania itp itd jest nudne.
Zeby nie bylo dla mnie ive to najbardziej zenujaca edycja, ale pokazywane karty daja duzy promyk nadziei.
Czy bedzie to grywalne to sie okaze, ale pomysl bardzo fajny

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #13 dnia: 2014-07-18, 01:43 »
Zeby nie bylo dla mnie ive to najbardziej zenujaca edycja, ale pokazywane karty daja duzy promyk nadziei.
Czy bedzie to grywalne to sie okaze, ale pomysl bardzo fajny
Do tej pory Susumu mieli akcje operujące Favorem, dające więcej szans na favor itd. Do tego trochę pomocy dla domku (okura w ludziku) i klimatyczny Takuan.

A tu nagle bah, ALitS i jakieś Clout tokeny. Nie mogli dwóch gości z tego setu dać wcześniej, potem dołożyć senseja i kolejnych typów?

A teraz znowu trzeba czekać na kolejne karty, które być może sprawią, że ten pomysł zadziała.
I zaczynam się zastanawiać, czy ktoś po prostu miał jakiś pomysł na pajęczy honor, wyszło kilka kart w tym duchu, a potem nagle niby jakieś olśnienie i wprowadzenie kolejnej mechaniki.

Lion ma 3gc i zwykle zaczyna.
Ja tam tego nie widzę: nie zaczynać, 3GP i 38 honoru do ukręcenia.
Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #14 dnia: 2014-07-18, 08:41 »
Tensai, ale te tokeny mozesz na honor pozamieniac. Wylaczasz kluczowe zdolnosci lub gratisowo karzesz za atak. Dobry deal, zwlasza w srodowisku gdzie 2honor gain to prawdziwy luksus. Takiego boosta nie ma nikt, a courtierzy sa szybcy.
Nie lamie systemu ale na pewno warte jest potestowania.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #15 dnia: 2014-07-18, 08:42 »
Suany też nie mam kompletu :/
Wquwiają mnie te holdingi coraz bardziej :/
Shoju na prezydenta! :)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9378
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #16 dnia: 2014-07-18, 08:47 »
podobnie żaden holding od honoru. Generalnie smutno.
[/quote

Tak sie sklada, ze Kabuki kosztuje 3G. ;)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Chmielu

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1196
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #17 dnia: 2014-07-18, 09:26 »
Ja tam nic nie mówię, ale nawet przed ALiTS spajdery kortiery były powiedzmy niby deckiem hipsterskim, ale jak szybko wyszedł Takuan, to stanowiły problem nieco większy niż "kupuję, jadę, przegrałeś". Takie mniej więcej 2-2 na lokalnym turnieju :)
Scorpion Clan * Central head of 3-headed oni * Spoiled air shugenja
A message, my lord, from the... Nezumi ambassador

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #18 dnia: 2014-07-18, 11:17 »
Tensai, ale te tokeny mozesz na honor pozamieniac. Wylaczasz kluczowe zdolnosci lub gratisowo karzesz za atak. Dobry deal, zwlasza w srodowisku gdzie 2honor gain to prawdziwy luksus. Takiego boosta nie ma nikt, a courtierzy sa szybcy.
Nie lamie systemu ale na pewno warte jest potestowania.

I po testach dochodzi do jakiś 30 honoru kiedy traci ostanią prowkę. Quasu, Tensai ma temat rozpracowany...
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Kuroko Sensei
« Odpowiedź #19 dnia: 2014-07-18, 11:35 »
podobnie żaden holding od honoru. Generalnie smutno.
Tak sie sklada, ze Kabuki kosztuje 3G. ;)

I robi dwa golda, co jeszcze bardziej wpuszcza ekonomię w bagno.

Tensai, ale te tokeny mozesz na honor pozamieniac.
Dwie pierwsze tury będę kupował golda, żeby cokolwiek zrobić. Potem kiwnę courtiera żeby odpalić senseja, zostaje jeden ziomek który może znowu się kiwnąć do jakiejś courtierskiej akcji i zostanie jeden kolo, co może jakąś akcję rzuci, a potem zostanie zdmuchnięty, bo 0F (bo na więcej niż 2-3 typów kupionych w trzeciej nie liczę, przy dobrych wiatrach)
Sensej aż się prosi grać z Summer Courtem, ale co z tego, że podwajam w ten sposób ilość tokenów, skoro wszystkie Susumu leżą, a zanim cokolwiek kupiłem gold już mam częściowo kiwnięty.

Może zrobię 2 honoru przy ataku w 4 turze.
Jak dobrze podejdzie, to zrobię 4 przy następnym
i jeszcze raz 4
I z tego co się nagrałem w legendę, to w 7 turze przeciwnik ma tyle personalek, że śmiało może jedną, czy dwie zostawić w domu i zaatakować resztą, albo jedzie wszystkim i kończy grę.

14 Honoru sensej zrobi przy dobrym podejściu, przy czym za każdym razem 2 courtierów się kiwnęło. W połowie przypadków kiwnął się trzeci, żeby wziąć favor, a kolejny żeby odpalić jakieś unseemly czy favorsy. Nie ma kim się bronić, nie ma kim jechać do bitwy, żeby toto wysadzać z Takuana. Połowa tych courtierów mam po 1 PH. Takada, który niby ma to naprawiać, musi się pojawić w odpowiednim momencie, żeby był gold (9 golda!), i żeby kart z ręki nie było szkoda (a będzie szkoda, bo tym się będę bronił).

Jiramu's Court się nie mieści, bo jest 2 za 2 i jak wyjdą takie dwa w pierwszej to średnio widze resztę grania, tym bardziej, że się toto znowu kiwa do akcji, więc mam albo kupionego typka, albo stojącego typka. Karta co courtiera prostuje jest fajna, ale prostuje courtiera. A jedyne co oni w sumie robią, to jeden może wystraszyć kogoś na śmierć. Jak force odpowiednio przy ziemi. Do tego jednorazowo, bo potem zejdzie od dmuchnięcia.

Wylaczasz kluczowe zdolności lub gratisowo karzesz za atak. Dobry deal, zwłaszcza w środowisku gdzie 2honor gain to prawdziwy luksus. Takiego boosta nie ma nikt, a courtierzy sa szybcy.
Nic nie wyłączam, bo dwa honoru przy ilości jaką muszę zrobić jest śmieszne.
Jedyne przy czym to może zadziałać, to dyshonor jakiś, ale ja jestem w stanie wyłączyć 2, max trzy holdingi. Więc zwykle i tak jadę minimum 2 w dół z BCI, długa, wkurzająca gra, którą raczej przegram.
Inne honory mają więcej w proclaimach i wcale nie muszą używać holdingów honorowych, żeby wygrać, więc po kiego im je wyłączać?
Swarm się pośmieje, raz czy dwa pojedzie, a potem ma tylu tyle typa, że mu to zwisa, a ja nie mogę się sypać, bo gold.
Przy dużych klockach niby najczęściej te 2 honoru za clout jest, ale przy klockach, to fear z domu sobie kiepsko radzi.

Po cholerę komu te clouty. Nie można było zostać przy żonglerce favorem? Są już do tego holdingi, są pod to karty, wszystko jest, Susumu już wiedzą, jak to robić. Ale nie Sensej z czapy i czekajcie na kolejny dodatek, może się coś pojawi, co naprawi ten deck.

A najsmutniejsze jest to, że ten sensej jeszcze półtorej roku będzie w obiegu i innego do Susumu do tego czasu się nie uświadczy. I może jak to zacznie śmigać, gdzieś przy końcu roku 2015, to będzie się tym przyjemnie grało. Ale wtedy decki, które teraz są wykopane w kosmos, będą jeszcze bardziej wykopane w kosmos, więc cóż.

Zapowiadało się fajnie, Takuan narobił zamieszania, a potem cóż, wyszło jak zawsze.

Jedyne co może uratować tego senseja, to Spiderski domek IvE2 ze statystykami [7](5)[0], bo wtedy będzie ekonomia na ludzkim poziomie.

-1G zabiło Susumu. Było iść na Ekonomię chłopaki, nie na Filologię Jigoku, czy inne Rokuganoznawstwo.

Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant