Autor Wątek: Kiwanie niekiwalnego  (Przeczytany 3319 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Kiwanie niekiwalnego
« dnia: 2017-05-15, 23:32 »
Nie jestem specem w FFG'owej nomenklaturze, ale jak się tam rozwiązuje tego typu konflikty?

Borderlands Defender
While this character is defending, opponents' card effects cannot bow it or move it.

For Shame!
During a conflict [...] choose a participating character controlled by your opponent. Your opponent must select one - dishonor the chosen character or bow it.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: [LCG] Kiwanie niekiwalnego
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-05-16, 00:47 »
Oj Kempy Kempy... to oczywiste. Decyduje gracz, który ma token pierwszego gracza ;)
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [LCG] Kiwanie niekiwalnego
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-05-16, 09:29 »
Musisz znaleźć jakiegoś wieloletniego, szanowanego i dobrego sędziego na legendowych turniejach i go zapytać. On się poradzi Nejta Francuza, którego ma w znajomych na fejsbuku, on mu coś tam odpisze. Później na forum cardgamebd szacowny sędzie opublikuje wypowiedź Francuza, mówiąc, że to od niego, a admin pogrubi zieloną czcionką. I masz rozwiązanie.

A jakie ono będzie? Nie wiem. W Agocie właściwie nie ma dawania wyboru przeciwnikowi - z tego co pamiętam, nie można podejmować decyzji niezmieniających stanu gry.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Vasquez21

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
    • Sklep internetowy MGŁA
Odp: [LCG] Kiwanie niekiwalnego
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-05-17, 10:00 »
Wydaje mi się, że skoro jest to efekt, to spokojnie można wybrać że chcę go bownąć.
Kwestia jest taka, że po prostu nie zagrasz tego na kolesia który już leży.
Sklep internetowy MGŁA.pl ( http://www.mgla.pl )

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [LCG] Kiwanie niekiwalnego
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-05-17, 11:47 »
Wydaje mi się, że skoro jest to efekt, to spokojnie można wybrać że chcę go bownąć.
Kwestia jest taka, że po prostu nie zagrasz tego na kolesia który już leży.
W GoT nie możesz zagrać akcji która nie zmienia sytuacji na stole. Więc nie możesz kiwać kiwniętego.
Tak samo że akcja musi mieć możliwość zagrania w całości albo nie można jej zagrać w ogóle (np wybierz 2 postacie o koszcie 6+, jedną kiwnij drugą zabij, a na stole jest tylko jedna
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [LCG] Kiwanie niekiwalnego
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-05-17, 12:49 »
Tylko, ze zrzucenie karty z reki, to zmiana stanu gry.

I czy w AGoT nie jest tak, wymog zmiany stanu dotyczy kart ze stolu, bo to naturalna konsekwencja braku limitu uzyc jednej akcji? Zeby nie bylo iz np. z postaci w nieskonczonosc kiwam kiwnietego etc.?
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Vasquez21

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
    • Sklep internetowy MGŁA
Odp: [LCG] Kiwanie niekiwalnego
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-05-17, 13:08 »
Quas nie widzę związku, tutaj zagrywasz akcję na kogoś, która może coś zmienić.

W Destiny są karty które zagrywasz i mają "A albo B" czyli np. odrzuć pieniądze, albo zrób coś tam. I spokojnie możesz wybrać odrzucenie pieniędzy nawet jeśli ich nie masz.
Sklep internetowy MGŁA.pl ( http://www.mgla.pl )

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: [LCG] Kiwanie niekiwalnego
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-05-17, 13:37 »
Na takie pytania odpowie dopiero rulebook. W AGoT z tego co wiem musisz wybrać zmianę statusy gry.

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: [LCG] Kiwanie niekiwalnego
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-05-17, 14:54 »
Musisz znaleźć jakiegoś wieloletniego, szanowanego i dobrego sędziego na legendowych turniejach i go zapytać. On się poradzi Nejta Francuza, którego ma w znajomych na fejsbuku, on mu coś tam odpisze. Później na forum cardgamebd szacowny sędzie opublikuje wypowiedź Francuza, mówiąc, że to od niego, a admin pogrubi zieloną czcionką. I masz rozwiązanie.

jak w Secret of the Monkey Island :)

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: [LCG] Kiwanie niekiwalnego
« Odpowiedź #9 dnia: 2017-05-17, 15:18 »
Mimo skomplikowania system z Emperora był bardzo klarowny, co musisz zrobić żeby odpalić efekt: co się dzieje.
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo