Autor Wątek: Celowe spalanie akcji  (Przeczytany 2782 razy)

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Celowe spalanie akcji
« dnia: 2014-12-17, 09:14 »
Ostatni pomysł rules teamu zalinkowany w shoutboksie przez Jar Jara (link) oprócz niepasowania w Openie rodzi parę pytań...

mam w grze Kitsu Watanabe i prostą fortyfikację produkującą 3g.
Zgodnie z tymi zasadami mogę w openie zadeklarować equip, kiwnąć fortyfikację, wyprodukować pływające 3g, nic nie zrobić, wyprostować ją z postaci w kolejnej akcji i w następnym equipie podczepić coś za 6g.
Ale teraz jak to wygląda w dynastii?
1. Mam tego typa, prostą fortyfikację i domek (3gp), na prowincjach holding za 2 i postać za 6. Czy mogę powiedzieć recruit, kiwnąć fortyfikację, nic nie kupić, a następnie po wyprostowaniu fortyfikacji kupić postać? Żeby mieć prosty stronghold na następną turę np.
2. Nie mam prostego niczego produkującego złoto oprócz jednej fortyfikacji (3gp), a na ostatniej prowincji postać za 6. Czy nadal mogę powiedzieć recruit?
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Celowe spalanie akcji
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-12-17, 09:44 »
Ale teraz jak to wygląda w dynastii?
1. Mam tego typa, prostą fortyfikację i domek (3gp), na prowincjach holding za 2 i postać za 6. Czy mogę powiedzieć recruit, kiwnąć fortyfikację, nic nie kupić, a następnie po wyprostowaniu fortyfikacji kupić postać? Żeby mieć prosty stronghold na następną turę np.
Zloto z poola znika między fazami. Jak w dynastii chcesz wyprostować holding między akcjami recruit? żeby to zrobic koles musialby miec desygnator akcji DYNASTY

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Shiba Qwal

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 882
    • Zobacz profil
Odp: Celowe spalanie akcji
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-12-17, 09:50 »
Ale teraz jak to wygląda w dynastii?
1. Mam tego typa, prostą fortyfikację i domek (3gp), na prowincjach holding za 2 i postać za 6. Czy mogę powiedzieć recruit, kiwnąć fortyfikację, nic nie kupić, a następnie po wyprostowaniu fortyfikacji kupić postać? Żeby mieć prosty stronghold na następną turę np.
Zloto z poola znika między fazami. Jak w dynastii chcesz wyprostować holding między akcjami recruit? żeby to zrobic koles musialby miec desygnator akcji DYNASTY

Akurat ten Lion co Yrq wrzucił ma akcje Dynasty/Open ;)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Celowe spalanie akcji
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-12-17, 10:04 »
(za Comprehensive 1.8 : http://rules.l5r.com/images/6/6c/Ivory_Comprehensive_Rules.pdf)

Cytuj
Repeatable Dynasty, (*): Bring into play a face - up Personality or Holding from your Province with Gold Cost equal to the amount you paid, paying 2 more Gold if the Personality has a Clan Alignment but does not have your Clan Alignment.

Cytuj
Repeatable Open, (*):Attach an attachmentcard, with Gold Cost equal to the amount you paid, from your hand to your target Personality.

Sformułowania są na tyle podobne, że IMO odpowiedź Rules Teamu powinna być pozytywna.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Celowe spalanie akcji
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-12-17, 10:24 »
Ale teraz jak to wygląda w dynastii?
1. Mam tego typa, prostą fortyfikację i domek (3gp), na prowincjach holding za 2 i postać za 6. Czy mogę powiedzieć recruit, kiwnąć fortyfikację, nic nie kupić, a następnie po wyprostowaniu fortyfikacji kupić postać? Żeby mieć prosty stronghold na następną turę np.
Zloto z poola znika między fazami. Jak w dynastii chcesz wyprostować holding między akcjami recruit? żeby to zrobic koles musialby miec desygnator akcji DYNASTY

Akurat ten Lion co Yrq wrzucił ma akcje Dynasty/Open ;)
Nieogarnalem. Wracam do czytania rulesow

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Tensai

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 968
  • Ashigaru
    • Zobacz profil
Odp: Celowe spalanie akcji
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-12-17, 19:18 »
To się robi tak:

Dynasty recruit z kosztem zero, ale kiwnąć holding możesz, bo koszt jest koszt => Kiwasz holding 3 golda w poolu. Recruit failuje, bo nie ma nic z kosztem 0 w prowkach.
Dynasty z watanabego, prostujesz holding
I dalej jak zwykle ;)

Recruit nie ma targetu w wordingu, więc good faith pozwala na takie zagranie.
Phoenix Clan • Ronin • Daigotsu Bofana Hater • Ashigaru • Gozoku Informant