Autor Wątek: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.  (Przeczytany 6920 razy)

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #20 dnia: 2017-09-09, 15:55 »
Gwint jest darmowy heartstone też znam ludzi którzy nie zainwestowali zł w mikrotranzakcje i są w top-ach co sezon, daje więcej radochy niż l5r i mając miesięczną córcię w domu nie muszę się martwić o nią gdy śpi bo mogę jej pilnować i trochę pograć. A przy tempie wydawania lcg ... Szkoda gadać.

Grałem w HS, właśnie kończe grać w Shadowverse i te gry są darmowe tylko jeśli będziesz w nie grał codziennie by wyfarmić daily questy - jeśli z jakiegoś powodu przerwiesz na dłużej to nie odrobisz bazy kart.


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #21 dnia: 2017-09-09, 16:30 »
Dla mnie to jest to samo ale zamiast kartoników mam deck wirtualny, ale spoko będę porównywał lcg l5r do nowego vtsa pewnie już w przyszłym roku.
To samo mówisz, to zastanów się czy możliwe byłoby granie w heartstone kartami i dlaczego nie :) sorry, ale równie dobrze mogę sobie porównywać karcianke z csem, bo i to i to jest grą, albo ze zbieraniem znaczków bo i to i to to hobby
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

JNQ

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 619
    • Zobacz profil
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #22 dnia: 2017-09-09, 16:32 »
Dla mnie to jest to samo ale zamiast kartoników mam deck wirtualny, ale spoko będę porównywał lcg l5r do nowego vtsa pewnie już w przyszłym roku.
To samo mówisz, to zastanów się czy możliwe byłoby granie w heartstone kartami i dlaczego nie :) sorry, ale równie dobrze mogę sobie porównywać karcianke z csem, bo i to i to jest grą, albo ze zbieraniem znaczków bo i to i to to hobby

Znaczkami pograsz - w wojnę :P

Mishima

  • Gość
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #23 dnia: 2017-09-09, 23:28 »
Nie nazwałbym formatu LCG studnią bez dna - za taki zawsze miałem właśnie CCG.

Oni chcieli zebys tak myslal. Tak to reklamowali. Ale ludzie tego nie kupili, w sensie planszowkowcy i magicowcy.

Jest tansze jezeli chcesz zbierac wszystko LCG. Ale jezeli chcialbys tylko miec konkretna talie pod dany archetyp i moc pograc FNM co piatek to ccg jest Duzo tansze.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9374
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #24 dnia: 2017-09-10, 12:37 »
do nowego vtsa pewnie już w przyszłym roku.

Jakiego nowego VtESa?

PS. W ogóle zdziwko, bo właśnie odkryłem, że Paradox zostawia a rękach TO mozliwość dopuszczania proxów na wszystkich turniejach za wyjątkiem Nationals i Continentals.

http://www.vekn.net/2-uncategorised/357-rules-team-rulings-rtr-07-07-2016
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kunoichi

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #25 dnia: 2017-09-10, 13:30 »
Dla mnie to jest to samo ale zamiast kartoników mam deck wirtualny, ale spoko będę porównywał lcg l5r do nowego vtsa pewnie już w przyszłym roku.
To samo mówisz, to zastanów się czy możliwe byłoby granie w heartstone kartami i dlaczego nie :) sorry, ale równie dobrze mogę sobie porównywać karcianke z csem, bo i to i to jest grą, albo ze zbieraniem znaczków bo i to i to to hobby

Uogólniasz. Heartstone był projektowany jako karciana gra komputerowa. Gdyby Blizzard chciał zrobić ją w wersji papierowej projekt wyglądałby inaczej, podobnie ale inaczej. Gwint w wersji kartonowej wyszedł jako dodatki Krew i wino i Serce z kamienia, fakt że jest ubogi w porównaniu z tym co jest na pc, ale gwint jest przecież rozwinięciem tego, co było w Wiedźminie 3. Heartstone po delikatnych modyfikacjach mógłby być w wersji papierowej. Ale Redzi i Blizzard podjęli takie decyzje a nie inne.

Kempy co do VTES - ostatnie były puszczane aniversary decki. Ericksson zapowiedział po przejęcia WW przez Paradox, że najpierw VV (Vampir 5ed), potem WV (Wilkołak 5ed w tym równilegl WtA na pc niestety robi to Cyanide), potem odświeżony VTES i Rage. VV wychodzi na zimę przyszłego roku, podobno równolegle robią WV. Pytanie,  kto im zrobi nowego VTES-a, bo póki co dużo bawią się w licencje. 

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #26 dnia: 2017-09-10, 14:58 »
A nie było tak, że najpierw był Warcraft czy coś takiego a potem go zawineli z rynku i zrobili Hearstona?

A co do Vtesa do Ciekawe co piszesz. Gdzie moge znaleźć więcej szczegółów na ten temat?

kunoichi

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #27 dnia: 2017-09-10, 16:42 »
Szczegółów więcej nie ma, sam na nie czekam, mniej więcej znam plan wydawniczy. WoD Berlin - są filmy z ostatnich 2 lat, wywiady z konwentów itp. To był jeden z pierwszych wywiadów z Erickssonem czy Tobiasem, nie pamiętam gdzie gadali o planach, ale w pierwszych wywiadach mówili o karciankach - Vtes i Rage. Gdy mailowałem do Tobiasa odpisał, ze tylko lcg wchodzi w grę i potwierdził nowe edycje, nic więcej nie wiem bo przede wszystkim pytałem o rpg.  https://www.worldofdarkness.berlin/vtes - limited anthalogy set z Berlina.

Mishima

  • Gość
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #28 dnia: 2017-09-10, 18:56 »
VTES to wiecie, że to jest produkt dla graczy, którzy już mają stary cardpool ?

To w ogóle nie jest nowa edycja, tylko jakby kolejny dodatek. Np. karty z lat 90tych zachowują ważność... Jak nie wprowadzą szybko "formatu standard" to może być sprzedażowy fail.

kunoichi

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #29 dnia: 2017-09-10, 19:04 »
To jest najświeższa rzecz do VTES-a, oczywiście, że nie nowa edycja, wrzuciłem dla zainteresowanych i z ciekawości. Nowa to ma być lcg według Tobiasa Sjogrena, CEO WW.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Przyzwyczajenia z CCG i inne trudne sprawy.
« Odpowiedź #30 dnia: 2017-09-10, 20:36 »
Aha, to widzialem ze wydaja kolejne dodatki. Tutaj zabrzmialo jakby robili nowa gre.