Autor Wątek: Sprzedam kolekcję bo...  (Przeczytany 21505 razy)

Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #40 dnia: 2018-04-06, 21:09 »
Przypierdalaj się więcej jak nie masz co robić.
Nie napisałem, że ja wygrywałem - owszem dyshonorem się nie dało, militarką już jakoś tak.

Będę się do tej pory przypierdalał i reagował dopóki jeden z drugim całego CCGa będą bezczelnie redukowali do jakiegoś blitza, który stanowił skromny wycinek całej gry.

Jak się chcesz przypierdalać, to scorp dysh potrafil Liona w pierwszej turze breachem zabic, ot tak, przypierdolmy się ;)

Odnośnie tematu, podpisać się moge pod słowami Cyca.

Odpływ był, jest i będzie. Gra będzię się jednym podobać, innym nie, proste doprawdy. Powodów jest wiele, nie będę powtarzał przedmówców.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #41 dnia: 2018-04-07, 00:00 »
Przypierdalaj się więcej jak nie masz co robić.
Nie napisałem, że ja wygrywałem - owszem dyshonorem się nie dało, militarką już jakoś tak.

Będę się do tej pory przypierdalał i reagował dopóki jeden z drugim całego CCGa będą bezczelnie redukowali do jakiegoś blitza, który stanowił skromny wycinek całej gry.

Jak się chcesz przypierdalać, to scorp dysh potrafil Liona w pierwszej turze breachem zabic, ot tak, przypierdolmy się ;)

cyt. ...który stanowił skromny wycinek całej gry...

/i chyba wtedy i tak większość grała na Kitsu Tombs i miała to w dupie a ta reszta wciskała komplet Lies, Lies, Lies + One Man's Honor. Albo po prosty wystarczał pierwszo turowy Gohei./

/edit - właśnie się dowiedziałem, że było o wiele więcej stosownych rozwiązań jak Ryozo albo Chokoku. Oraz Pearlowy printing Defend Your Honor. Innymi słowy Choke by Breach łapał tylko leszczy. :) /
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #42 dnia: 2018-04-07, 12:57 »
Przypierdalaj się więcej jak nie masz co robić.
Nie napisałem, że ja wygrywałem - owszem dyshonorem się nie dało, militarką już jakoś tak.

Będę się do tej pory przypierdalał i reagował dopóki jeden z drugim całego CCGa będą bezczelnie redukowali do jakiegoś blitza, który stanowił skromny wycinek całej gry.

Jak się chcesz przypierdalać, to scorp dysh potrafil Liona w pierwszej turze breachem zabic, ot tak, przypierdolmy się ;)

cyt. ...który stanowił skromny wycinek całej gry...

/i chyba wtedy i tak większość grała na Kitsu Tombs i miała to w dupie a ta reszta wciskała komplet Lies, Lies, Lies + One Man's Honor. Albo po prosty wystarczał pierwszo turowy Gohei./

/edit - właśnie się dowiedziałem, że było o wiele więcej stosownych rozwiązań jak Ryozo albo Chokoku. Oraz Pearlowy printing Defend Your Honor. Innymi słowy Choke by Breach łapał tylko leszczy. :) /

Znów umiejętność czytania ze zrozumieniem. Napisałem POTRAFIŁ.
Nie istotne jaki Gosu jesteś i ile masz kontr/mety w decku, zawsze może Tobie nie siąść a przeciwnikowi owszem. Takie sytuacje widziałem na niejednym turnieju. Nie dwóch nie na 10... nie na 50... przez lata.

Ale myślałem, że takiemu Gosu jak Kempy nie trzeba tak trywialnych rzeczy tłumaczyć, by przestał pisać "tylko leszczy."

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #43 dnia: 2018-04-07, 13:18 »
Wracając do źródła to po co to w ogóle było:

ot tak, przypierdolmy się ;)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #44 dnia: 2018-04-07, 13:49 »
Wracając do źródła to po co to w ogóle było:

ot tak, przypierdolmy się ;)

w odp na :

Przypierdalaj się więcej jak nie masz co robić.
Nie napisałem, że ja wygrywałem - owszem dyshonorem się nie dało, militarką już jakoś tak.

Będę się do tej pory przypierdalał i reagował dopóki jeden z drugim całego CCGa będą bezczelnie redukowali do jakiegoś blitza, który stanowił skromny wycinek całej gry.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #45 dnia: 2018-04-07, 13:58 »
Tak w skrócie, żeby każdy zrozumiał, moje przypierdolenie się było reakcją na powielanie zakłamań (przez opisywanie L5R jako gry która trwała wyłącznie te mityczne od trzech do pięciu rund) a Twoje czystą złośliwością. Jeśli dobrze przeczytałeś mój wpis, posiadał on konkretne uzasadnienie. W Twoim czegoś takiego nie było. Takie przyjebanie dla samego przyjebania. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #46 dnia: 2018-04-07, 14:11 »
Tak w skrócie, żeby każdy zrozumiał, moje przypierdolenie się było reakcją na powielanie zakłamań (przez opisywanie L5R jako gry która trwała wyłącznie te mityczne od trzech do pięciu rund) a Twoje czystą złośliwością. Jeśli dobrze przeczytałeś mój wpis, posiadał on konkretne uzasadnienie. W Twoim czegoś takiego nie było. Takie przyjebanie dla samego przyjebania. :)

Dla Ciebie miało sens, dla Centa nie. Jeżeli chcesz iść tą drogą. Twoje zdanie, nie jest jedynym słusznym, pogódź się z tym.
Dla mnie, miało by sens, jakbyś napisał, że generalizowanie jest krzywdzące, ale to idzie w dwie strony, to samo co tyczy się opinii o oL5R, jest odnośnikiem do nowego L5R.

Tak samo moja wypowiedź przez Ciebie została odebrana jako czysta złośliwość gdy ja np miałem zamiar delikatnie uszczypnąć zmuszając do refleksji. Ze skutkiem widocznym.
Jak widzisz odbiór zależy od pozycji siedzącego.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #47 dnia: 2018-04-07, 14:38 »

Tak samo moja wypowiedź przez Ciebie została odebrana jako czysta złośliwość gdy ja np miałem zamiar delikatnie uszczypnąć zmuszając do refleksji.

Inżynier behawioralny się znalazł. Zwał jak zwał bo nie miało to sensu i było zrobione tylko po to aby jątrzyć.

PS. Cent swój rozum ma i wiem, że potrafi z niego korzystać. Chcę tylko dodać, że zapalne słowo "przypierdolić" pojawiło się po raz pierwszy w tym wątku w jego poście. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #48 dnia: 2018-04-07, 18:12 »
:D

popcorn i cola mi się skończyły. EOT :)
Shoju na prezydenta! :)

Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #49 dnia: 2018-04-07, 18:23 »
:D

popcorn i cola mi się skończyły. EOT :)

Tak myślałem, dlatego już nie karmie :>

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #50 dnia: 2018-04-07, 19:34 »
:D

popcorn i cola mi się skończyły. EOT :)

Tak myślałem, dlatego już nie karmie :>

Przytykał kocioł garnkowi.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #51 dnia: 2018-04-08, 16:19 »
a jak myślicie, czy reprezentacja Polski była lepsza z Leszkiem Piszem czy z Robertem Lewandowskim?

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #52 dnia: 2018-04-08, 16:27 »
a jak myślicie, czy reprezentacja Polski była lepsza z Leszkiem Piszem czy z Robertem Lewandowskim?

Będąc w reprezentacji Pisz nie mógł jeszcze grać w LCG'a a Lewandowski, z wyboru, nie gra na pewno.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #53 dnia: 2018-04-08, 21:07 »
a jak myślicie, czy reprezentacja Polski była lepsza z Leszkiem Piszem czy z Robertem Lewandowskim?

Będąc w reprezentacji Pisz nie mógł jeszcze grać w LCG'a a Lewandowski, z wyboru, nie gra na pewno.

Może Levy gra w Gota-a?

jabbas

  • Unicorn Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1938
  • Jabbas po transformacji w Jabbosklep ;)
    • Zobacz profil
    • www.pegaz-gry.pl
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #54 dnia: 2018-04-09, 23:32 »
ogólnie zarzut "5 tur" to nie zarzut.
5 tur to policzalna ilość pieniędzy, postaci, akcji
która pozwala znacznie bardziej kontrolować strategiczne i taktyczne założenia
niż sytuacja stagnacji, gdzie 2 strony wysypują się i pojedyncze akcje przestają mieć znaczenie.
Optymalnie max 5 postaci i wtedy jest to taktyka a nie przypadek.
Podobnie szybko gra Shadespire, które trwa 3 rundy ale jest w ch.. taktyczne.
Liczenie opcji, wariantów ma sens przy małej potencjalnej puli scenariuszy
czyli w grach które nie przechodziły w fazę okopów czy moja/twoja.
Dlatego też ja byłem wielkim zwolennikiem limitowania akcji na open/battle, prezencji w bitwie czy też kwestii akcji z stojących typów.
Wtedy bow/send home/bow w limited miał znaczenie jak i kosmiczne znaczenie miała kolejność akcji, bo czasami miaełeś tylko 1-2 szanse na ich zagranie. Dodatkowo opcja jade/niejade/bronie/niebronie miała kosmiczne znaczenie, bo zawsze traciłeś albo prowkę, albo armię, bądź armię tracił przeciwnik.

ale to już historia.

ogólnie po prostu część starych Graczy (w tym ja) ma poczucie, że nowe legendy postały na zasadzie "zróbmy system zabezpieczeń all rzeczy, na które kiedykolwiek ktoś narzekał" niemniej tworzenie łat to nie najlepszy sposób na mechanikę, bo gra zatraca formę. Prowincje traciło się, no bo jak CIę znienacka najechali i coś podbili to powinni to odczuć, a Ty musisz mieć "po co próbować jeździć wcześniej zamiast się budować". Śmierć w bitwie miała znaczenie strategiczne w decyzyjności czy i jak bronić a teraz mamy taki wiecie full zabezpieczający mode, gdzie jednak gumka na prowki, druga na śmierć, trzecia na screw itd w tak dobrym zabezpieczeniu okazuje się, że już nic nie czujemy ;-)

Tylko najlepsze gry planszowe i karciane  www.pegaz-gry.pl Bydgoszcz

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #55 dnia: 2018-04-10, 01:34 »
No Bartek, szacun za to, że po raz kolejny, ubrałeś zwięźle w słowa samą prawdę. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


JNQ

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 619
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #56 dnia: 2018-04-10, 21:11 »
Co kto lubi - ja akurat szachy lubię i mnie się gra przyjemnie. Legenda 3 tur (z 5 to cycu przegiął ;) ) to nie było coś co mi się podobało.

Przypomnij więc wszystkim jak to tym dyshonorem wygrywałeś w 3 czy nawet w 5 tur. Bo ja już tych tajnych techów nie pamiętam. ::)

W 3 turze 8 kart w łapie.
Np.
Fosuta+ aktywacja, 3x Bryczka i dobitka z pozostałych 5 kart - cokolwiek bo przecież wszystko inne odbiera minimum po 2.

Dało się...

Teraz się nie da. Ta gra jest tak uboga że ogranicza możliwe rozwiązania. co z tego że masz 20 kart na ręce, jak i tak nie masz co z nimi zrobić.
Grasz honor, musisz jezdzić, dyshonor tożsamo, grasz militarnie a z przypadku poza strategią wygrywasz z głupa na dyshonor.
Więcej tutaj przypadku niż planowanej strategii.

orka

  • Phoenix Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #57 dnia: 2018-04-11, 23:59 »
Jak tak już rozmawiamy o L5R po pewnym czasie, to ja dodam swój osad do całości. Szczerze powiedziawszy jeśli chodzi o samą mechanikę gry, to nie mam jednoznacznej oceny czy nowa jest gorsza, czy lepsza od starej. Na pewno mogę stwierdzić,  że nowa mechanika jest dość podobna do AGOT'a a w AGOT nie a tych problemów co w aktualnej L5R, więc na samą mechanikę raczej nie ma co marudzić. Pewnie że ma wady, ale nie przesadzał bym z Nimi.

IMO faktycznym problemem jest cykl wydawniczy, słabo zaprojektowane karty i brak balansu.

I teraz po kolei:
1. Cykl wydawniczy. To miała być LCG, która ma sens jeśli faktycznie karty przybywają cyklicznie i powoli zmieniają metę. Ludzie żyją spoilerami, co jakiś czas nowymi mechanikami i odkrywaniem powoli nowych frakcji. W CCG środowisko żyje wymiana kart i zdobywaniem "Rare-ów". A my tu co ... Dostaliśmy częstotliwość wydawania mniejsza niż w CCG, brak emocji z otwierania busterkow i wymiany kart. IMO tu FFG totalnie zwaliło sens całego LCG i cykl wydawniczy.

2. Projekt kart. Pojedyncze karty są tak zgiete, że albo wszyscy je mają w decku, albo wszyscy narzekają, że ich nie mogą mieć. To niestety bardzo psuje przyjemność z gry i powoduje, że losowość ma spore znaczenie. Myślę że przykładów nie muszę podawać :)

3. Brak balansu. Jednorożec, to jeden, Skorpion, to dwa. Co więcej np. w takim AGOT są "naturalne kontrdecki" na każdy rodzaj decku (praktycznie nie ma decków wygrywających ze wszystkimi innymi), a w L5R praktycznie od początku wiadomo jakie klany są do grania dla funu, a jakie do grania turniejowego. Pewnie sensowny cykl wydawniczy powodowałby zmiany w tym zakresie, ale... Patrz punkt 1.

Podsumowując o ile mnie mechanika nawet się podoba i ogólnie uważam, że to nie jest zła gra, to występowanie tych trzech czynników na raz nie zachęca mnie do siedzenia, kombinowania z deckami i ciągłego bawienia się gra (a przecież właśnie to powinienem robić, żeby to była rozrywka, na którą chcę poświęcić "mój cenny czas").

Na koniec tylko dodam że IMO to są wady do dość szybkiego naprawienja, tylko FFG musiałoby chcieć to zrobić.

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #58 dnia: 2018-04-12, 20:26 »
Muszę powiedzieć, że Orka lepiej napisał wszystko co myślę niż ja bym to kiedykolwiek zrobił :)

rio

  • blank Personality
  • Wiadomości: 37
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #59 dnia: 2018-04-12, 21:07 »
Przed zakupem l5r spodziewalem sie, ze wystapia problemy, ktore opisal w trzech punktach Orka.

W koncu to FFG. Ten kto grał w inne ich karcianki, tez nie powinien czuc zaskoczenia.

Porownujac do Agota, to pamietam, ze zaczynajac przygode z ta gra, na poczatku tez nie dało sie wygrywac wiekszych turniejow Martelami, Starkami czy NW. Nie wiem jak jest teraz, ale balans mozna latwo poprawic wydajac kolejne karty. Pytanie tylko jak sprawnie FFG to zrobi.