Autor Wątek: Fantasy Failed Games & ASSmodee  (Przeczytany 122403 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #40 dnia: 2016-08-24, 01:33 »
(...) PS. Doomtown jako jedyny z tej listy wymaga tylko 2xCS do playsetu.
Jeżeli piszesz o tym, ile Core setów trzeba mieć do playsetu Core, to SW też wymaga max 2.

Dzieki. Nawet nie wiedzialem.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #41 dnia: 2016-08-27, 17:42 »
http://www.cardgamedb.com/forums/index.php?/topic/32511-my-full-letter-to-ffg-op-as-promised/

;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D  ;D  :)  :D 
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #42 dnia: 2016-08-27, 19:51 »
Jakby AEG było kiedyś lepsze.
Nic nowego.
Więcej napisałem na FB.

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #43 dnia: 2016-08-27, 19:59 »
Jakby AEG było kiedyś lepsze.
Nic nowego.
Więcej napisałem na FB.

Cycu, tu jest przykład dużego eventu organizowanego i obsługiwanego wyłącznie przez FFG a nie osoby trzecie. Community Events są ok. Podaj mi przykład takiej serii wpadek o takiej skali na GenCon w wykonaniu AEG.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #44 dnia: 2016-08-27, 20:44 »
Na przykład AEG miał forum na którym mogliśmy się komunikować z niemal całym teamem od L5R. Było zarządzane przez partyjnych polit-porawnych nazistów, ale przynajmniej było...
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #45 dnia: 2016-08-27, 21:04 »
Jakby AEG było kiedyś lepsze.
Nic nowego.
Więcej napisałem na FB.
Cycu, tu jest przykład dużego eventu organizowanego i obsługiwanego wyłącznie przez FFG a nie osoby trzecie. Community Events są ok. Podaj mi przykład takiej serii wpadek o takiej skali na GenCon w wykonaniu AEG.
Inna firma, inne zasady, inna polityka.

Ja skupiałem się bardziej na supporcie nagród i komunikacji z graczami w sprawie zasad itp. - to akurat kuleje i w AEG też kulało. Fakt było forum ale też raczej prowadzone przez ludzi wskazanych przez AEG.

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #46 dnia: 2016-08-27, 21:06 »
Ja skupiałem się bardziej na supporcie nagród i komunikacji z graczami w sprawie zasad itp. - to akurat kuleje i w AEG też kulało.

Przynajmniej promki z alt artami rozsyłali za darmo do sklepów a nie kazali płacić po dwie stówy za fefnaście sztuk. ;) Cycu dobrze wiesz, że przy CCG wystarczy głupi draft z boosterów i ma to większy sens niż alt arty. ;)

Co do zasad to odpowiadali (raz lepiej, raz gorzej, ale przynajmniej to robili - z drobnymi wyjątkami wieszającymi system) ludzie z rules teamu a nie losowo wybrani randomi jak na forum FFG. Tak po prawdzie, to każdy ruling do LCG, który nie jest w FAQ nie jest oficjalny! Bo jak na poważnie traktować przypisy "designer mi tak powiedział na genconie" albo "w mailu od designera odpowiedzial mi tak".
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #47 dnia: 2016-08-29, 00:21 »
Odpowiedź na twój zarzut dotyczący jakości FAQ do LCG :
Oficjalny ruleboy Gilador.
Dziękuję, dobranoc.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #48 dnia: 2016-08-29, 00:22 »
Na przykład AEG miał forum na którym mogliśmy się komunikować z niemal całym teamem od L5R. Było zarządzane przez partyjnych polit-porawnych nazistów, ale przynajmniej było...

Jako ciekawostkę podam, że na forum FFG zostałem bez ogródek zwyzywany od dupków i kompletnie nikt nie zareagował. Nie wiem czy to dobrze, czy źle. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #49 dnia: 2016-08-29, 00:40 »
Odpowiedź na twój zarzut dotyczący jakości FAQ do LCG :
Oficjalny ruleboy Gilador.
Dziękuję, dobranoc.

Gilador nie odpowiadał sam na pytania przez 20 lat. Po drodze robili to o wiele częściej m.in. Zen (do połowy 2011 to on byl liderem), Marty Lund, ChrisF, Macbeth2001 (ten akurat do tej pory służy mi prywatnie pomocą przy kartkach z TBS), Bayushi Loïc, Kaiu Genji, Palmer, Daidoji Ryushi, Bayushi Mamoru.

Był jednym z wielu - zresztą oni się czasem wzajemnie poprawiali.

Ale to Twoja broszka, że wolisz rulingi podawane przez nołnejmów do których nijak nie idzie się ustosunkować bo są nieoficjalne. Mnie to osobiście denerwuje.

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #50 dnia: 2016-08-29, 08:47 »
Tu akurat musze Kempemu przyznac racje. Mnie tez to denerwuje, ze czesto nie ma oficjalnego stanowiska w sprawie wykladni jak dzialaja pewne karty tylko sa jakies informacje szerzone na zasadzie plotek, ktore na dobra sprawe mozesz sobie zignorowac.

System z AEGa moze nie byl doskonaly ale nie mozna go przekreslac tylko dlatego ze jeden koles ci sie nie podoba ze swoimi rulingami. Osobiscie patrzac na zawilosc poprzednej wersji L5R oczekiwalbym podobnego stopnia komplikacji edycji wypusczonej przez FFG a to oznacza ze jakies oficjalne rules forum powinno sie tam znalezc.

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #51 dnia: 2016-08-29, 12:47 »
Osobiscie patrzac na zawilosc poprzednej wersji L5R oczekiwalbym podobnego stopnia komplikacji edycji wypusczonej przez FFG

Zapomnij. FFG wypuszcza produkty masowe. Czyt. na pewnym poziomie skomplikowania, którego nie chcą przekroczyć, a który to poziom jest niższy od L5R CCG. Do tego po burzy związanej z SW Destiny wynika że jeszcze bardziej Assmoode dokręciło im śrubkę.
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #52 dnia: 2016-08-29, 13:08 »
w AEG to bylo troche jak z socjalizmem. Osiągneli mistrzostwo w rozwiazywaniu problemow ktore sami stwarzali.

Jak na razie nowa legenda jest w sferze domyslow. Moze przy zewn. playtesterach cos sie pokaze. Maja produkt z olbrzymim potencjalem, z fabula otwarta (w przeciwienstwie do pozostalych produktow ktore sa w sztywnych ramach )....z mechanika 2 decków co podobno bylo jednym z argumentow za zakupem.

Największe zmiany będą w supporcie. Ten z FFG praktycznie nie ostnieje. Średnie alt.arty, może jakiś zestawik tokenów...raz za kiedy jakaś mata. Generalnie turniejowy kit jest drogi a w srodku lipa.

 
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #53 dnia: 2016-08-29, 13:40 »
Osobiscie patrzac na zawilosc poprzednej wersji L5R oczekiwalbym podobnego stopnia komplikacji edycji wypusczonej przez FFG

Zapomnij. FFG wypuszcza produkty masowe. Czyt. na pewnym poziomie skomplikowania, którego nie chcą przekroczyć, a który to poziom jest niższy od L5R CCG. Do tego po burzy związanej z SW Destiny wynika że jeszcze bardziej Assmoode dokręciło im śrubkę.

toś mnie pocieszył.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #55 dnia: 2016-08-30, 09:39 »

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #56 dnia: 2016-08-30, 10:28 »
http://www.cardgamedb.com/forums/index.php?%2Ftopic%2F32540-nationals-prize-support-a-serious-review%2F

Recenzja by Darren aka Dare. :)

zapaszek - tego jeszcze nie widzialem.

Oczywiscie chodzi o plastikowy znacznik inicjatywy, ktory wyglada jak wyglada, wiec dostal taki przydomek. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Ryoga

  • Phoenix Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 534
  • The Eternal Lost Boy
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #57 dnia: 2016-09-09, 20:58 »
FFG kończy współpracę z GW. Oznacza to koniec Conquesta, więc FFG będzie miało miejsce na nowy produkt.

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #58 dnia: 2016-09-09, 22:12 »
Podobno GW próbowało wymusić na FFG wycofanie się z dojnej krowy czyli X-Winga :) GW dalej szuka chętnych na licencje. Podobnież Trzewik potwierdził taką sytuację na GenConie.
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #59 dnia: 2016-09-09, 23:30 »
FFG kończy współpracę z GW. Oznacza to koniec Conquesta, więc FFG będzie miało miejsce na nowy produkt.

Czyż ta firma nie jest piękna.

Wraz z premierą Conquest w 2014 wychodzimy do ludzi z ideą "rotacji" w LCG co samo w sobie sugeruje, że to właśnie Conquest jest tym pierwszym wybrańcem, który od początku będzie projektowany pod kątem nowych zmian.

Jednocześnie nie zabezpieczamy licencji co najmniej 5 lat wprzód.

Nie zapowiadamy nic na Gen Con mimo, że ludzie zaczynają od kilkunastu tygodni siać ploty i się denerwować bo np. testerzy od 2015 nie dostali nowych kart. Ba! Podczas konferencji zapraszamy za rok m.in. na Mistrzostwa Świata w Conquest. W międzyczasie zbieramy zamówienia na OP Kity na sezon wiosenny.

Perfekt.

Co następne? Martin, podczas renegocjacji kończącej się umowy, na bazie popularności serialu zwiększa drastycznie stawkę za użyczenie swojej marki a Asmodee/FFG się nie zgadza. Co teraz, żegnamy AGoT? Jeszcze do dzisiaj był to scenariusz wręcz niemożliwy do przewidzenia.

PS. Nie wiem czy zauważyliście, ale pierwszym dodatkiem do nowego LCG Arkham Horror nie są jakieś gówniane chapter packi tylko od razu deluxe tak samo jak w LotR. Oby to stało się standardem przy L5R!
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe