Autor Wątek: Fantasy Failed Games & ASSmodee  (Przeczytany 122402 razy)

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #240 dnia: 2017-10-04, 22:39 »
Czy im się to opłaca, czy kalkuluje czy pogody ładnej przez to nie mają to zupełnie nieistotne. Domaganie się ciężkich pieniędzy za takie badziewie to jest po prostu jawna bezczelność.

No to pokaż im środkowy palec i rzuć grę. Tak działa kapitalizm ;)

Teraz takie czasy, że shitstorm na facebooku/twitterze działa lepiej niż kilku gości nie kupujących gry

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #241 dnia: 2017-10-16, 09:58 »
Dzisiaj dwa punkty:

1) https://www.youtube.com/watch?v=dp7rdomiO4o - bardzo ciekawe spojrzenie na tzw. campaign expansion do Android: Netrunner. I nie ma tu prostackiego bicia piany, tylko gość rzeczowo, z humorem, rozkłada na czynniki pierwsze dodatek pokazując jaka to kompletnie nieprzemyślana mizeria.

2) https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2017/10/13/your-investigators-in-action/ Arkham Horror doczekał się promek dostępnych TYLKO przy zakupie tego "gadżetu". I są tam wzory, których nie znajdziecie w normalnych rozszerzeniach. Czyli po latach wmawiania sobie i innym, że LCG to przyjazna portfelowi, zaczyna się wesoły cross-selling (dla chcących same kartony to wydajemy 15$ za kilka alt artów i dosłownie 2 NOWE karty).
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #242 dnia: 2017-10-16, 10:20 »
2) https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2017/10/13/your-investigators-in-action/ Arkham Horror doczekał się promek dostępnych TYLKO przy zakupie tego "gadżetu". I są tam wzory, których nie znajdziecie w normalnych rozszerzeniach. Czyli po latach wmawiania sobie i innym, że LCG to przyjazna portfelowi, zaczyna się wesoły cross-selling (dla chcących same kartony to wydajemy 15$ za kilka alt artów i dosłownie 2 NOWE karty).
Jako gra 100% casualowa i domowa AH nie powinna być rozważana w kategoriach "kart koniecznych do zdobycia". Potrzebujesz? Drukujesz. Tyle w temacie.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #243 dnia: 2017-10-16, 10:23 »
2) https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2017/10/13/your-investigators-in-action/ Arkham Horror doczekał się promek dostępnych TYLKO przy zakupie tego "gadżetu". I są tam wzory, których nie znajdziecie w normalnych rozszerzeniach. Czyli po latach wmawiania sobie i innym, że LCG to przyjazna portfelowi, zaczyna się wesoły cross-selling (dla chcących same kartony to wydajemy 15$ za kilka alt artów i dosłownie 2 NOWE karty).

Niby tak, ale z drugiej strony dostajesz klimatyczną "książkę" z fluffem plus karty ;)
A jednak gry tego typu w dużej mierze też i na klimacie polegają, więc tu akurat nie widzę aż takiego minusa ;)
Po prostu wydają opowiadanie i dorzucają bonusowo karty ;) Dla fanów fajna sprawa ;)
"...every man dies, not every man really lives..."

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #244 dnia: 2017-10-16, 10:29 »
Jako gra 100% casualowa i domowa AH nie powinna być rozważana w kategoriach "kart koniecznych do zdobycia". Potrzebujesz? Drukujesz. Tyle w temacie.

Niby tak, ale spokojnie można sobie to rozszerzyć na "Chcesz w ogóle zagrać w AH? Wydrukuj sobie cały". Na dodatek FFG kontynuuje program OP dla AH, chociaż szczerze nie wiem jak zareagowałby ktoś prowadzący taki event (właściciel sklepu?) na widok proxy.

Niby tak, ale z drugiej strony dostajesz klimatyczną "książkę" z fluffem plus karty ;)
A jednak gry tego typu w dużej mierze też i na klimacie polegają, więc tu akurat nie widzę aż takiego minusa ;)
Po prostu wydają opowiadanie i dorzucają bonusowo karty ;) Dla fanów fajna sprawa ;)

To jest produkt łączący graczy wszystkich mytho-gier ze stajni FFG. Jak myślisz, jak odbiło by się na sprzedaży wyłączenie z tego pakietu kart do LCG'a? Sądzę, że drastycznie.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #245 dnia: 2017-10-16, 10:48 »
Jako gra 100% casualowa i domowa AH nie powinna być rozważana w kategoriach "kart koniecznych do zdobycia". Potrzebujesz? Drukujesz. Tyle w temacie.

Niby tak, ale spokojnie można sobie to rozszerzyć na "Chcesz w ogóle zagrać w AH? Wydrukuj sobie cały". Na dodatek FFG kontynuuje program OP dla AH, chociaż szczerze nie wiem jak zareagowałby ktoś prowadzący taki event (właściciel sklepu?) na widok proxy.
To, że kontynuuje to nie znaczy, że widzę jakiś sens w turniejowym coopie. A odnośnie drukowania całego AH  ;D Może nie całość, ale zaspoilerowane dodatki sobie drukowaliśmy dość hurtowo, bo komu by się chciało czekać, aż to wydadzą i przyślą do kraju?
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #246 dnia: 2017-10-16, 11:33 »
Tak w ogóle to można się przygotować, że to początek trendu w AH bo niektórzy po zakupie "książki" dostali misspacki z kartami innych Investigators.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #247 dnia: 2017-10-16, 21:57 »
Hehe przypomina to Destiny

Wrzesień specjalny starter dla 2 graczy - karty tylko w nim - kup 2 szt. 2x99
Wrzesień box nowego dodatku - 300+ x ileś
Grudzień - kolejny box i kolejne startery (prawdopodobnie 4x50)

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #248 dnia: 2017-10-17, 09:59 »
Kempy jest nowy nius dla Ciebie - wczoraj na graniu qkieu zauważył, że karty do nowej legendy są tak wydrukowane, że symbole pierścieni na rewersach "odciskają się" na koszulkach. Wystarczy obejrzeć tył koszulki pod światło i widać odbite, okrągłe kształty :)

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #249 dnia: 2017-10-17, 10:02 »
Kempy jest nowy nius dla Ciebie - wczoraj na graniu qkieu zauważył, że karty do nowej legendy są tak wydrukowane, że symbole pierścieni na rewersach "odciskają się" na koszulkach. Wystarczy obejrzeć tył koszulki pod światło i widać odbite, okrągłe kształty :)
Mogę się mylić ale to nie widna kart a koszulek

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #250 dnia: 2017-10-17, 10:03 »
Kempy jest nowy nius dla Ciebie - wczoraj na graniu qkieu zauważył, że karty do nowej legendy są tak wydrukowane, że symbole pierścieni na rewersach "odciskają się" na koszulkach. Wystarczy obejrzeć tył koszulki pod światło i widać odbite, okrągłe kształty :)
W starej legendzie też się tak działo przy kijowych koszulkach :D
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #251 dnia: 2017-10-17, 10:05 »
Kempy jest nowy nius dla Ciebie - wczoraj na graniu qkieu zauważył, że karty do nowej legendy są tak wydrukowane, że symbole pierścieni na rewersach "odciskają się" na koszulkach. Wystarczy obejrzeć tył koszulki pod światło i widać odbite, okrągłe kształty :)
W starej legendzie też się tak działo przy kijowych koszulkach :D

Dokładnie tak. Ale była to wypadkowa koszulek i printingu kart. Tzn. nie wszystkie karty (z wszystkich edycji/dodatków) się tak odbijały - to jest też chyba po trochu wina farby oraz technologii drukowania.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #252 dnia: 2017-10-17, 10:06 »
Serio? Ciekawe, bo oglądałem jego koszulki jak i swoje i na obu były ślady. Jak wrócę na chatę oblukam jeszcze koszulki do starej legendy.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #253 dnia: 2017-10-18, 09:11 »
Wracajac do AH to podobno ma byc piec tych zestawow ksiazka/karty, wiec dla kogos kogo interesuja wylacznie kartoniki do grania to calosc kosztowalaby go jakies 300zl za 10 zupelnie nowych kart (+ kilkanascie alt artow).
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #254 dnia: 2017-10-18, 09:36 »
Dla mnie to jest fajne opowiadanie (mam nadzieję) plus dodatkowo karty. Więc same plusy.
Grając kooperacyjne LCG nie trzeba mieć tych wszystkich kart, więc tak naprawdę to taki zestaw dla tych co chcą :P
Porównuje to do takich kitów turniejowych do innych lcg, gdzie dostajesz same karty (czasem i żetony), które nawet Ci się nie przydadzą :P
Mnie tam takie rzeczy cieszą, bo akurat w tym przypadku, nie widzę tu jakieś oszukańczej próby wyłudzenia hajsów :P
"...every man dies, not every man really lives..."

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #255 dnia: 2017-10-18, 10:22 »
Dla mnie to jest fajne opowiadanie (mam nadzieję)

Opowiadanie jest za 4$ tutaj. Jak nie zależy Ci na kartach to masz je za 1/4 ceny od razu na kompie.

Cytuj
Grając kooperacyjne LCG nie trzeba mieć tych wszystkich kart, więc tak naprawdę to taki zestaw dla tych co chcą

Gdyby nie było tych kart mało by kto w ogóle się tym zainteresował.

Cytuj
Mnie tam takie rzeczy cieszą, bo akurat w tym przypadku, nie widzę tu jakieś oszukańczej próby wyłudzenia hajsów

Dla Ciebie to jest książka z kartami w bonusie. Ja to widzę zupełnie na odwrót.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #256 dnia: 2017-10-18, 11:44 »
Cytuj
Mnie tam takie rzeczy cieszą, bo akurat w tym przypadku, nie widzę tu jakieś oszukańczej próby wyłudzenia hajsów

Dla Ciebie to jest książka z kartami w bonusie. Ja to widzę zupełnie na odwrót.

Z czystej ciekawości, grasz w Arkham? :)
"...every man dies, not every man really lives..."

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #257 dnia: 2017-10-18, 11:46 »
Cytuj
Mnie tam takie rzeczy cieszą, bo akurat w tym przypadku, nie widzę tu jakieś oszukańczej próby wyłudzenia hajsów

Dla Ciebie to jest książka z kartami w bonusie. Ja to widzę zupełnie na odwrót.

Z czystej ciekawości, grasz w Arkham? :)

Zaczęło i skończyło się na pierwszym scenariuszu podstawki (OCTGN).
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #258 dnia: 2017-10-18, 11:50 »
Bo zastanawiałem się...
Dla Ciebie to jest książka z kartami w bonusie. Ja to widzę zupełnie na odwrót.
Czy tak naprawdę na tych kartach Ci zależy i przeszkadza Ci trudność w zdobyciu, czy czepiasz się bo już tak masz :P
"...every man dies, not every man really lives..."

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #259 dnia: 2017-10-18, 11:53 »
Bo zastanawiałem się...
Dla Ciebie to jest książka z kartami w bonusie. Ja to widzę zupełnie na odwrót.
Czy tak naprawdę na tych kartach Ci zależy i przeszkadza Ci trudność w zdobyciu, czy czepiasz się bo już tak masz :P
IMHO Both

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.