Autor Wątek: Fantasy Failed Games & ASSmodee  (Przeczytany 123707 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #260 dnia: 2017-10-18, 11:53 »
Bo zastanawiałem się...
Dla Ciebie to jest książka z kartami w bonusie. Ja to widzę zupełnie na odwrót.
Czy tak naprawdę na tych kartach Ci zależy i przeszkadza Ci trudność w zdobyciu, czy czepiasz się bo już tak masz :P

Czepiam się, bo widzę trend w jakim kierunku to idzie. To jest stopniowe testowanie rozwiązań, które będą powielane w przyszłości na coraz większą skalę. Jak wszyscy łykają to bezmyślnie jak pelikany teraz to wcale się nie zdziwię, że podobne pierdoły zaczną się pojawiać w story-oriented L5R LCG.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


neishin

  • blank Personality
  • Wiadomości: 22
  • Zdrajca
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #261 dnia: 2017-10-18, 12:01 »
Jeśli tylko ksiażka będzie sensownie napisana i ciekawa to ja nie widzę problemów. A jak ktoś chce tylko dla kartoszek to patrz - może chwyci za książkę jak już kupił. Promocja czytelnictwa!
When I'm good - I'm good.
When I'm bad - I'm even better.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #262 dnia: 2017-10-18, 12:01 »
A jak ktoś chce tylko dla kartoszek

Ale ja do tego właśnie piję. Jak ktoś chce wyłącznie dla nowych grywalnych karcioszek to musi zapłacić 15$ za dwie karty nie dostępne nigdzie indziej.

Promocja czytelnictwa!

 ;D  ;D  ;D



Postawię pytanie inaczej. Jeśli najważniejszym walorem tego produktu jest niesamowitej jakości proza przeznaczona dla fanów mytho-ffg (a gier w tym uniwersum jest w katalogu FFG sporo) w to dlaczego akurat wsadzono tylko karty z karcianki a nie jakieś unikalne drukowane bonusy do MoM czy EH?
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


shadow

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #263 dnia: 2017-10-18, 12:42 »
Cytuj
Cytat: neishin w Dzisiaj o 11:01
A jak ktoś chce tylko dla kartoszek

Ale ja do tego właśnie piję. Jak ktoś chce wyłącznie dla nowych grywalnych karcioszek to musi zapłacić 15$ za dwie karty nie dostępne nigdzie indziej.

a czy nie tak samo było z Imperial Herald za czasów AEGa ? kilka stron gazety do przeglądnięcia i czasami bardzo grywalne karty nie dostępne nigdzie indziej ?


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #264 dnia: 2017-10-18, 12:48 »
a czy nie tak samo było z Imperial Herald za czasów AEGa ? kilka stron gazety do przeglądnięcia i czasami bardzo grywalne karty nie dostępne nigdzie indziej ?

A o dodatkowej BARDZO UŻYTECZNEJ usłudze Koku Redemption w ramach prenumeraty IH (30$/rok) się już zapomniało wspomnieć? A także o programach lojalnościowych z profitami dla przypisanych Stronghold Stores? O możliwości dokonywanie klanowych wyborów storylineowych? Target IH (jak i gry jako takiej) był jasno określony: gracz turniejowy L5R.

I owszem było, ale jesteśmy tu i teraz w 2017 roku, przy zupełnie innej grze, opartej na innym pomyśle biznesowym, który miał stać w opozycji do tego co było (CCG).
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #265 dnia: 2017-10-18, 13:51 »
Na innym pomyśle, ale to chyba oczywiste, że nie jako akcja charytatywna.
To jest firma, która chce i ma zarabiać.
I akurat w tym przypadku robi to (moim zdaniem) fajnie. Bo np. kity turniejowe jakie oferują to jest właśnie dla mnie próba wyłudzenia pieniędzy.
Dla Ciebie to jest sposób na wyłudzenie hajsu od graczy, dla mnie to jest pomysł na rozwijanie fajnie gry nowymi pomysłami ;) A że na tym zarobią, cóż poradzić... tak działają firmy, żeby funkcjonować... zarabiają :P
"...every man dies, not every man really lives..."

aryss

  • boxable Personality
  • Wiadomości: 7
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #266 dnia: 2017-10-18, 14:06 »
Typowe badanie klienta na ile może sobie ffg pozwolić by jeszcze płacili. W Destiny jest w sumie podobnie, do wyliczen michaelius z poprzedniego posta mozna dorzucic kolejne startery ( tym razem do draftu) a ludzie dalej kupuja :D

Prawda jest taka nowe GW >>> FFG po przejeciu przez Asmodee.

Radeku

  • boxable Personality
  • Wiadomości: 6
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #267 dnia: 2017-10-18, 14:49 »
Faktycznie GW ostatnio mnie zaskoczyło przy wydaniu Shadespire. Co do $$G i Destiny zacząłem powoli rozważać aby nie spasować bo co oni odwalają to dla mnie przegięcie. 

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #268 dnia: 2017-10-18, 15:00 »
Na innym pomyśle, ale to chyba oczywiste, że nie jako akcja charytatywna.
To jest firma, która chce i ma zarabiać.

Zarabiać pieniądze można w różny sposób. Ten z nowelkami/kartami to januszowanie na całego.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Ryoga

  • Phoenix Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 534
  • The Eternal Lost Boy
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #269 dnia: 2017-10-18, 19:13 »
Ja akurat z Destiny wyskoczyłem dość szybko i patrząc co się dzieje mój portfel mi bardzo dziękuje. FFG zaczyna bardzo jechać po bandzie a jego działania zaczynają powoli przypominać stare GW. Z kolei GW zakręciło spore zmiany i wydaje ciekawe rzeczy i praktykuje nowe i zaskakujące działania. Runewars jeszcze nie widziałem granego więc nie sądzę aby było poważnym zagrożeniem ani sdla GW ani PP, zaś sam gigant z Nottingham wypuszcza Shadespire którym planuje zdobywać rynek odbiorcy zbliżonego do X-Winga.

Prawda jest taka, FFG może działać z pozycji giganta i odstawiać maniany, jednak pozycja giganta i wierność klientów nie są wieczne i może się to odbić czkawką, lub nie, bo w sumie niewidzialna ręka rynku jest niezbadana. 

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #270 dnia: 2017-10-18, 21:04 »
Bo zastanawiałem się...
Dla Ciebie to jest książka z kartami w bonusie. Ja to widzę zupełnie na odwrót.
Czy tak naprawdę na tych kartach Ci zależy i przeszkadza Ci trudność w zdobyciu, czy czepiasz się bo już tak masz :P

Czepiam się, bo widzę trend w jakim kierunku to idzie. To jest stopniowe testowanie rozwiązań, które będą powielane w przyszłości na coraz większą skalę. Jak wszyscy łykają to bezmyślnie jak pelikany teraz to wcale się nie zdziwię, że podobne pierdoły zaczną się pojawiać w story-oriented L5R LCG.
Ty przecież nie grasz i nie będziesz grał w nowe L5R LCG, także co Ci to przeszkadza?
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #271 dnia: 2017-10-18, 21:50 »
Bo zastanawiałem się...
Dla Ciebie to jest książka z kartami w bonusie. Ja to widzę zupełnie na odwrót.
Czy tak naprawdę na tych kartach Ci zależy i przeszkadza Ci trudność w zdobyciu, czy czepiasz się bo już tak masz :P

Czepiam się, bo widzę trend w jakim kierunku to idzie. To jest stopniowe testowanie rozwiązań, które będą powielane w przyszłości na coraz większą skalę. Jak wszyscy łykają to bezmyślnie jak pelikany teraz to wcale się nie zdziwię, że podobne pierdoły zaczną się pojawiać w story-oriented L5R LCG.
Ty przecież nie grasz i nie będziesz grał w nowe L5R LCG, także co Ci to przeszkadza?

Oj Ty niewdzięczniku. Ja to wszystko z myślą o Was.

A tak na serio na FFG patrzą inni, więc ich zwyczaje biznesowe mogą spokojnie zacząć się pojawiać gdzie indziej. Tak jak teraz EA zaczyna testować wpływające na gejmplej mikropłatności w grach AAA (SW BF 2), tak wiadomo jest, że jak to wypali stanie się standardem na rynku. Ze szkodą dla klienta.

Trzeba takie zachowania po prostu piętnować.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #272 dnia: 2017-10-18, 22:35 »
Ja ja mam to w ...  ;D
Jak zajdzie potrzeba zdobycia jakieś exclusive'a to się wydrukuje.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

aryss

  • boxable Personality
  • Wiadomości: 7
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #273 dnia: 2017-10-19, 11:35 »
https://wizkids.com/2017/10/19/wizkids-announces-new-partnership-with-games-workshop/

ofensywa trwa, ffg moze sie odbic czkawka ten fail zwany runewars ;)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #274 dnia: 2017-10-19, 11:37 »
https://wizkids.com/2017/10/19/wizkids-announces-new-partnership-with-games-workshop/

ofensywa trwa, ffg moze sie odbic czkawka ten fail zwany runewars ;)

No nius dnia dla mnie.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #275 dnia: 2017-10-19, 12:16 »
@Kempy

Wizkids z WotC sie w pierwszej chwili pomlilo? :P

Tyrek

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Bla Bla Bla
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #276 dnia: 2017-10-19, 12:35 »
WizKids przejmuje teraz pole, na którym wydawniczo wcześniej mogło szaleć FFG (planszówki, kościanki, karcianki etc.) w zakresie licencji na światy z GW. No nieźle.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #277 dnia: 2017-10-19, 12:43 »
@Kempy

Wizkids z WotC sie w pierwszej chwili pomlilo? :P

Dokładnie. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #278 dnia: 2017-10-27, 15:07 »
CoC w FFG jest zdecydowanie bardziej połączonym uniwersum niż jego inne produkty, jest tam też większy nacisk na indywidualne historpei poszczególnych badaczy. Nie jest to pierwsz 'multi line' produkt CoC od FFG. I w kwestii formalnej - to nie jest też pierwszy przyapdek, kiedy FFG wydaje jakąś książkę a przy okazji puszcza promki do AH:LCG - tak było przy albumie o investigatorach, jakieś pół roku temu...
Jednocześnie FFG nie robi ani śladu takich zagrywek w 'swoim' świecie androida (gierka competetive), ani w 'licencjonowanych' SW/LotR. Ze względu na specyfikę AH:LCG - odpuściłbym alaristyczny ton. BTW - sam zamierzam kupić książkę, głównie dla promeczki :P
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9372
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe