Autor Wątek: Wasze oczekiwania względem LCG  (Przeczytany 26523 razy)

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #40 dnia: 2017-05-26, 14:44 »
E tam wyparcia. Po prostu nie ma co się bawić w martwe gry ^^ Zwłaszcza, że tyle jest nowych i aktualnie wydawanych.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Mishima

  • Gość
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #41 dnia: 2017-05-27, 22:32 »
E tam wyparcia. Po prostu nie ma co się bawić w martwe gry ^^ Zwłaszcza, że tyle jest nowych i aktualnie wydawanych.

Oczywiście racja.

Ale uważam, że dzisiejsze gry trzeba mocniej brać pod lupę przed zakupem. Mianowicie często są to tylko teasery kompletnego produktu i jeżeli mają dodatki to trzeba je kupować.
Ale jeszcze gorzej jeżeli gra się nie sprzeda i planowane dodatki nie wyjdą wtedy pozostaje niekompletna/niezgodna z zamysłem twórców już na zawsze (bo producent wydziela opracowany kawałek podstawki do dodatków) .

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #42 dnia: 2017-05-27, 22:51 »
Jak to jest Living card game to jasne, że trzeba kupować dodatki - na tym to wszystko polega.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Mishima

  • Gość
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #43 dnia: 2017-05-27, 22:57 »
Tu nawet o  planszówki chodzi. Rzadko już są wydawane kompletne gry, często jakiś element mechaniki zaprojektowany na samym początku jest wycinany i sprzedawany potem w dodatku.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #44 dnia: 2017-05-27, 23:07 »
Ah spisek deweloperów łasych na kasę. Lubię takie mądrości ludowe. Politycy kradną! Koncerny żywieniowe tuczą nasze dzieci! Uchodźcy organizują zamachy! No przecież wszyscy to wiedzą.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Mishima

  • Gość
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #45 dnia: 2017-05-27, 23:15 »
Ah spisek deweloperów łasych na kasę. Lubię takie mądrości ludowe.

Skoro lubisz to może jeszcze znajdziemy wspólny język :)

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #46 dnia: 2017-05-28, 16:00 »
Ah spisek deweloperów łasych na kasę. Lubię takie mądrości ludowe. Politycy kradną! Koncerny żywieniowe tuczą nasze dzieci! Uchodźcy organizują zamachy! No przecież wszyscy to wiedzą.

no i jeszcze autyzm ze szczepionek.
bo wszystkie dzieci z autyzmem były szczepione! O!
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #47 dnia: 2017-05-28, 16:12 »
To już było w zupełnie innym wątku, ale wkleję jeszcze raz: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=47854
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Mishima

  • Gość
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #48 dnia: 2017-08-22, 21:22 »
No i jak po tym jak juz większość pokazali? Oczekiwania wstepne spelnione ? Ktoś zmienił zdanie na temat gry?

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #49 dnia: 2017-10-30, 13:24 »
Ja grałem już drugi, więc sobie pojechałem kucem, ale ogólne wrażenia są takie, że... nie. Gra jest raczej słaba.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Tyrek

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Bla Bla Bla
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #50 dnia: 2017-10-30, 14:46 »
Ja grałem już drugi, więc sobie pojechałem kucem, ale ogólne wrażenia są takie, że... nie. Gra jest raczej słaba.

Gra Kucem, czy gra w ogóle?  :)

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #51 dnia: 2017-10-30, 17:26 »
Ja grałem już drugi, więc sobie pojechałem kucem, ale ogólne wrażenia są takie, że... nie. Gra jest raczej słaba.

Gra Kucem, czy gra w ogóle?  :)

stawiam na f ogle

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #52 dnia: 2017-10-30, 19:09 »
W ogóle. Nudnawa, długa i mało rozstrzygająca. Bardzo ciężko jest skończyć grę w turniejowe 60 minut, a tiebreakery są dość głupie.
W dodatku sporo jest kart na które można tylko przewrócić oczami i westchnąć z rezygnacją (Lion's Pride Brawler, Mirumoto's Fury i inne bzdetodziwy). Ogólnie strasznie się męczyłem, żeby dotrwać do końca 4-tej rundy, coś co w Old5R mi się nie zdarzało.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Jar Jar

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1100
  • Star Fleet Commander
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #53 dnia: 2017-10-30, 19:16 »
Muszę się zgodzić z przedmówcą. Na chwilę obecną dynamika gry jest niemal żadna a większość partii dłuży się okrutnie. Dodatkowo jest sporo akcji i sytuacji na które nie można prawie nic poradzić. Jeszcze bym dorzucił, że tak znienawidzony przez niektórych w starej legendzie snowball effect nadal istnieje i nadal potrafi zaboleć. Został po prostu przeniesiony z bitwy na inne segmenty rozgrywki.
Nadzieja jeszcze w nadchodzącym cyklu.


Tyrek

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Bla Bla Bla
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #54 dnia: 2017-10-31, 10:57 »
Ciekawe spostrzeżenia, z którymi trudno się nie zgodzić :(

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #55 dnia: 2017-10-31, 11:22 »
Argumenty ok - na początku to tak wygląda.
Po pograniu trochę więcej - w czasie kończę każdą grę bez kłopotu i praktycznie każda jest ciekawa. Czas gry to tylko kwestia ogrania, ewentualnie można powiedzieć, że mieszczenie się w czasie na turnieju to też skill :)

Z dynamiką ciężko dyskutować bo gra jest zupełnie inna niż stare krążki i skoro postacie schodzą bo tak to często jest runda stagnacji (szczególnie na początku, jak się jeszcze nie czuje jak grać i chce się przyjebać "super" turę inwestując za dużo jednorazowo ;) )

Głupie akcje na które można tylko wzdychać - sory ale co to za argument, w każdej grze tak jest/było i pewnie będzie i oczywiście całkowicie się zgadzam, że te wymienione i kilka innych zaliczają się do tej kategorii.
Shoju na prezydenta! :)

Michalku

  • boxable Personality
  • Wiadomości: 4
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #56 dnia: 2017-10-31, 11:52 »
Cent, który nie marudzi, a jest głosem rozsądku?
Kim jesteś i co zrobiłeś z Centem?!

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #57 dnia: 2017-10-31, 12:38 »
Bo akurat tym razem niemarudzenie jest głosem szaleńca  ;)
Gra jest marna i nudna, a Cent zamiast bez sensu marudzić to bez sensu jej broni.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #58 dnia: 2017-10-31, 13:42 »
Etam, mnie się po prostu podoba i tyle.
Shoju na prezydenta! :)

Jar Jar

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1100
  • Star Fleet Commander
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #59 dnia: 2017-10-31, 14:09 »
To mamy teraz dwóch Keeperów Bez_sensu, stojacych po dwóch stronach barykady:
Kempy Keeper of CCG i Centurion Keeper of LCG
Odwieczna walka zlego ze zlym i dobrego z dobrym trwa!
 ;D